Skocz do zawartości
Gość michal575

Zamarzające zamki w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal575

Witam

Mam malutki problem. Gdy autko postoi troszkę na mrozie to zamarzają mu zamki w drzwiach i nie mogę zamknąć potem drzwi (od strony pasażera) po otwarciu . Jak się już zamkną to potem blokują się i nie można ich otworzyć do momentu odtajania w garażu.Czy też Macie takie problemy? Czy coś by mozna bylo poradzić z tym?

Ps.Otwieram z pilota zawsze, uzczelki smarowałem na zime środkiem do uszczelek.Zamarza coś mechanizmie klamki chyba bo nie odbija klamka.Odmrażacz do zamków nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy też Macie takie problemy?

 

Tu ci nie pomoge, mi sie to nigdy nie zdarzylo. Fakt faktem parkuje w garazu ale nawet jesli zostawie go gdzies na miescie po myjni to nic takiego sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość konchio

Cześć

Ja miałem dokładnie tak samo, więc wziąłem preparat WD-40 i wdmuchałem go przy użyciu załączonej do butelki słomki w bębenek zamka. Dodatkowo zapodałem go w mechanizm klamki przez szczelinę w drzwiach. Mam na myśli szczelinę (otwór) który widać po otworzeniu drzwi, na ich bocznej krawędzi. Krótko rzecz ujmując spróbuj wdmuchać WD-40 do środka drzwi w okolicy mechanizmów zamykających. U mnie po tym zabiegu wszystko wróciło do normy. Narka

 

[ Dodano: Pon Sty 09, 2006 16:39 ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kmink
Witam

Mam malutki problem. Gdy autko postoi troszkę na mrozie to zamarzają mu zamki w drzwiach i nie mogę zamknąć potem drzwi (od strony pasażera) po otwarciu . Jak się już zamkną to potem blokują się i nie można ich otworzyć do momentu odtajania w garażu.Czy też Macie takie problemy? Czy coś by mozna bylo poradzić z tym?

Ps.Otwieram z pilota zawsze, uzczelki smarowałem na zime środkiem do uszczelek.Zamarza coś mechanizmie klamki chyba bo nie odbija klamka.Odmrażacz do zamków nie pomaga

 

nienawidze passata za to :twisted: mam takie nerwy że... dzisiaj o 6 rano jechałem w trase i dopiero po 10km drzwi zatrzasłem!!! :? !!!!!!! fakt było - 17 ale... w innych autach mi sie to nie zdarzyło

Mam taki mały sposób ale nie wiem czy zadziałe u innych jak otwierasz drzwi to nie ciągnij za klamke do końca tylko min. żeby tylko drzwi otworzyć jeżeli to nic nie da delikatnie uderz w zamek bedzie słychac jakby przeskok i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARANMC

jest przeciez kilka rodzajow srodkow do zamkow ,uszczelek itd, na stacjach benzynowych popytaj o silikon do zamkow lub tak jak konchio, pisze WD40 i po klopocie. Moje auto stoi pod blokiem i nic mu nie dolega. Jak sie regularnie psika to musi działac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurde ja mam to samo od kilku lat,prysne WD i spokój na 2 dni pisałem na inny forum i nikt nic nie wie ,rozbierałem drzwi ale tam poprostu porażka żeby dojśc.Ale jak piszecie lać ile wlezie to spróbuje jutro ,bo dziś myłem samochód i będe miał to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to spoosb podczas mycia. Po prostu po myciu bierzemy kompresor i wydmuchujemy wode z zamka. Robia mi tak na myjni i nie mialem jeszcze klopotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już kilka uwalonych zamków z octavi po tym jak właściciel pryskał je WD!!! Zamiast WD zdecydowanie lepiej wyjać zamek i go przemyć czym.... nawet no WD ale potem wyczyścić... i nasmarować jakimś smarowidłem... WD tylko wyplukuje smaruje prawie wogle... najcześciej ida sie walić switche i światło wam sie nie bedzie zapalało/gasiło w środku wnetrza i beda jaja z centralka... wybor nalezy do was :)

 

jak ja po myciu podjechałem pod sklep i nie domknelem drzwi pasarzera... potem je zamknelem to nie moglem otworzyć... ale kupiłem sylikon w spreju i wszystkie uszczelki/zamki spryskałem nim... przynajmniej on nie wypłukuje smaru a wypłukuje wode itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
Widziałem już kilka uwalonych zamków z octavi po tym jak właściciel pryskał je WD!!!

 

znacznie lepszy jest taki specjalny siuwaks do zamkow, to cos penetrujaco/czysczaco/smarujace dziala w 100%

 

d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kmink

ja kupiłem w oszołomie jakieś badziewie penetrująco masturbujace :lol: niby do -30C powinno działać, spryskałem zamek tak że masakra narazie jest ok ale zrobiło sie cieplej i to moze dlatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal575

Witam po kilkudniowej przerwie spowodowanej brakiem internetu od wtorku

Spryskałem WD40 tak jak radziliście w poniedziałek i pomogło

Wcześniej myślałem że to właśnie WD40 zamarzło mi w zamku bo smaruje zamki zawsze tym na wiosnę i w jesieni

We wtorek mimo siarczystego mrozu zamki nie zamarzły jednak

mam nadzieję że to co napisał Mr.Who o WD40 nie sprawdzi się

Następnym razem spróbuję posmarować silikonem w sprayu jak go kupię.( jaki środek Polecacie?? )

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markus227

Gdybym nie miał centralnego to też bym auta nie otworzył,psikałem przed zimą silikonem i podejrzewam że przez niego wkładki sisię mi posklejały na mrozie.........po użyciu WD-40 miałem objawy na drzwiach pasażera że po otwarciu nie zapalała się lampka wewnętrzna-----może było za dużo tego smarowidła jak wspomniano wcześniej o mikroswitchach-że mogą nie kontaktować --po 3 dniach się naprawiło samo

 

1,9AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markus227 padniecie switcha od światła czyli ogólnie od otwartych drzwi to pierwsza sprawa jak sie psika WD40 :) Potem jest tylko gorzej.. dobrze wam radze jak chcecie używać WD40 to wymontujcie zamek i go spryskajcie wytrzyjcie i dobrze go nasmarujcie... WD to środek wypłukujacy, bardzo penetrujacy... daje smarowanie tylko przez pewien czas dalej jest lipa... najlepiej to wszystko umyć WD albo innym środkiem penetrujacym i potem wysuszyć spryskać sylikonem bądz najlepiej smarem grafitowym/teflonowym w spreju...

 

wkladke zamka tez uwaliłem i kilku znajomych preparatem WD40.. kapryśnie chodziła.. ale jak spryskałem WD to chodziła tylko przez 1 dzień ok.. było to latem.. skończyło sie na wymianie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mi zamarzly tylne drzwi nie moge ich otworzyc i prysnac.... w jednych urwalem chyba linke... Jak myslicie co teraz zrobic ? Przeciez nie bede czekac na wiosne, a garazu nie mam .... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedź na automatyczną myjkę z ciepłą wodą. Następnie po otwarciu wszystkich drzwi [być może linka nie urwana] nasącz uszczelki sprajem do uszczelek gumowych. Także uszczelki pod maską i bagażnika.

Warto w zamki drzwiowe, maski i bagażnika prysnąć olejowym sprayem do elektryki WD-40 lub CX-80 co usprawni ich działanie.

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 4 razy zdarzyło sie głównie następnego dnia po wyzycie na myjce,

jednak najbrdziej co mnie wnerwia to wizyta na stacji paliw, paliwo zatankowane a ta klapka za nic nie domyka sie;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przymarzał rygiel w drzwiach. Spryskałem odmrażaczem do zamków i mimo dalszych mrozów drzwi się otwierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tak zrobie :) bo mam teraz coupe ... :) Tylna klamka mi nie wraca ciezko jest naprawic ten mechanizm ? Po zdjeciu boczka latwy jest dostep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosty sposób który stosuje w każdym samochodzie w osobowych i tych wielkich,działa :531: - z psikać zamek olejem wsadzasz kluczyk i sprawdzasz,czy jest czysty jak nie to znowu z psikasz,przetrzyj kluczyk i sprawdź,jak masz już czysty olej na kluczyku,to robimy małą przerwę np.:cwaniak:potem z psikać silikonem,bo nie łapie brudów, bdb jest SONAX i po problemie,Nie używać :acute:!!! żadnych odmrażaczy,czy WD,bo wysuszają i zacierają zamki.Powodzonka :607:

Edytowane przez zen293

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtylnych drzwiach nie ma zamka ;/ boje sie ze jak za mocno pociagnelem za klamke w tylnych drzwiach i ich nie otworze nawet od srodka.. Boczka wtedy nie zdejme bo sruby sa od dolu .. No nic po pracy sprobuje na myjke poleciec THX 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności