Skocz do zawartości
sekcjazwlok

[B3]Swap 1.8 na 1.6TD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam w planach przełożyć silnik w moim pasku.Rozglądałem sie na allegro i widzialem ze silniki nie są drogie , z całym osprzętem(Skrzynia , wspomaganie itp) 1.5tys zl , plus przełozenie ok 500zl.W sumie 2tys minus to co dostanie za swoj silnik.A więc mysle ze nie zla cena bo sprzedawanie mojego auta i kupywanie z dieslem nie wchodzi w gre.

Teraz pytanie , co tak naprawde jest potrzebne do swapa benzyny na diesla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik co ty ale ja mam gaz i nie załuję tego bo nawet jakbym miał diesela to i tak jazda na LPG wychodzi taniej niż na ON. Potwierdzam to co kolega powyżej napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie trafisz szajsowatego silnika to będziesz zadowolony.

może ktoś tak jak ja......zakochał się w tym klekotaniu., tej sile, i tej prostocie

Edytowane przez piotrp31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce gazu ponieważ mam w planach ,,podłubać'' troche w silniku i wykrzesać z niego pare kucy więcej :)

Pozatym jezdzilem juz golfem z tym silnikiem wlasnie po dłubanie i jezdzi sie swietnie.Koszty podobne takze nawet sie nie zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany to raczej napewno wydech, i instalacja. generalnie można na tzw krzywy ryj zrobić ale to niesatysfakcjonujące. to prosty silnik. w golfie jak kolega wyczesał pare kucy więcej to bardziej dało się odczuć bo jest mniejszy i lżejszy. tylko jaki teraz jest tam siolnik?? gaźnik czy wtrysk?? no i wydaje mi się że wygłuszenie trzebabęzie lepsze. bo z tego co pamiiętam w mesiach jak kiedyś tak robili to w środku tartak był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz miec silnik i skrzynie bo na skrzyni od benzyny slabo sie jezdzi przy 50km/h juz musisz prawie 5 wkladac. wyrzucasz komputer - prowadzic bezpiecznik z przewodem do swiec zarowich. i dziekuje. napewno nie bedzie dzialal obrotomierz jesli posiadasz w swoim liczniku. w desce robic diode od swiec zarownych a no i bedzie ci potrzebny przekaznik jest do swiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności