Skocz do zawartości
Gość lolo36

Audio w B4 kombi?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lolo36

Witam, mam pytanko co do naglosnienia mojego paska B4 kombi. Mam z przodu seryjnie za tapicerka 2 glosniki i mam zamiar dokupic 2 nastepne na tyl(jest tam seryjne msce po bokach w bagazniku). I nasuwa sie pytanie: jak beda graly te seryjne razem z tymi kupionymi? Czy lepsze beda dwudrozne do tych seryjnych czy cos innego? Nie zalezy mi na takim lopotaniu tylko priorytetem jest jakosc dzwieku, chciałbym zeby te ktore dokupie wspolpracowaly dobrze z tymi seryjnymi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej zastanowić się nad założeniem głośników w tylne drzwi?? W te same miejsca co z przodu.

 

Jeszcze lepiej kupić może zestaw Helix Dark Blue odseparowany+dystanse+ jakieś wygłuszenie i założyć ten komplet na przód, a to co jest z przodu dać w tyle drzwi.

 

---------- Post added at 12:21 ---------- Previous post was at 12:18 ----------

 

Czy lepsze beda dwudrozne do tych seryjnych

 

Nie dwudrożne. Jeżeli ma ładnie grać to tylko odeseparowane.

 

---------- Post added at 12:23 ---------- Previous post was at 12:21 ----------

 

priorytetem jest jakosc dzwieku

 

To odradzam dawanie głośników w bagażnik, jak również odradzam dwudrożne.

Edytowane przez kris166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lolo36

Tyle ze mialbym troche zabawy z robieniem msca w boczkach bo nie mam ich seryjnie a poza tym nie znam sie za bardzo na montazem, musialbym pokombinowac troszke:D chodzi przede wszystkim o te wygluszenia itd. a jesli zalozylbym na tyl to nie hulalo by dobrze? i interesuja mnie glosniki cenowo do 150 zl powiedzmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jakiś rok temu byłem słaby w te klocki ( w sumie nadal amator) i kupiłem sobie głośniki pod seryjne miejsca w bagażniku b3 kombi. Jednym słowem... totalna porażka. Zero jakiegokolwiek basu. A jak podkręcisz głośniej to tylko pukanie a nie bas. Naprawdę warto się pobawić w te tylne drzwi. Nie pożałujesz.

Jeżeli jesteś już obyty na forum to moment znajdziesz wszystkie potrzebne informacje jak działać.

 

nawet bez wygłuszania drzwi zagra o niebo lepiej niż w boczkach bagażnika.

Edytowane przez kris166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lolo36

a Ty wsadziles glosniki w tylne boczki i fajnie gra? jesli tak to poradz moze jakiej i ile mat wygluszajacych uzyles itd. Kable listawami bocznymi poprowadzone?Miales miejsca na glosniki czy sam wyrzynarka popracowales?Jakiej wielkosci glosniki wsadziles? DZIEKI Z GORY

Edytowane przez lolo36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARECKI 85

mam ten sam problem. Tyle że ja mam seryjne w podszybiu. Nie chciałem na początku dziurawić boczkó ale teraz chce zostawić te seryjne, wsadzić we wszystkie drzwi głośniki i na tył dać wzmacniacz w schowek boczny a do bagażnika skrzynkę. Łącznie wyjdzie 7 głośników. Mam nadzieję ze to będzie grało. Zależy mi na tym zeby dzięk chodził po całym aucie a nie był tylko z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecki 85 a jezdzisz samemu w aucie czy zawsze masz 4 pasażerów jeszcze ... ? jeśli jeździsz sam to po co Ci głosniki z tyłu ? wszystko co gra "za Tobą" będzie dawało opóźnienie w dźwięku. jak jedziesz dźwięk ucieka do tyłu. każdy kto zna się trochę bardziej (m in tez ja) to powie Ci to samo. ja mam tylko przod i skrzynke zamknieta w bagazniku gra wysmienicie i nie mysle nawet o tym by z tylu cos zakladac bo kumpel sie upral to mu założylem potem stwierdził "wiesz co Łukasz jednak miałeś racje" :D i jeśli zmieniasz przednie głośniczki to pamiętaj żeby zainwestować i podłączyc je pod wzmacniacz !! :) bo na radiu co ma 17W rmsu to Ci nie ma prawa pozadnie zagrać ;) mogą inni uważać inaczej, póki nie słyszeli różnicy nie zwracam na nich uwagi :D jeśli mieli z takim zestawem (przod + zmak) do czynienia wtedy mogę zaakceptować ich wybór pod warunkiem że powiedzą co za "klocki" mieli w tym skompletowane :P

a zamiast kupować pozostałe głośniki to wydaj te pieniądze na pożadne przody, wtedy z naprawde dobrych glosnikow z przodu i tak będziesz miał uczucie że dźwięk idzie po całym aucie, tylko jakościowo muszą to być naprawde dobre klocki :)

Edytowane przez szotek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARECKI 85

Oj wiesz, ja walczę z dziewczyną co do audio. Sam uwazam ze wystarczyły by mi te z przodu w podszybiu i skrzynia z wzmacniaczem w bagazniku. I to chciałem zrobić na pczatku - i chyba zrobię teraz. A w aucie jeżdze ja, dziewczyna i dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wg zrobić tak jeżeli ktoś ma troszke czasu i funduszy:)w drzwi wkładasz z przodu i z tyłu głośniki średnio niskie z pasmem od 25Hz najlepiej razem z jakimiś dobrymi zwrotnicami i masz elegancki głęboki bas dzięki niskiemu pasmu przenoszenia dzwięku w czym pomogą zwrotnice. radio to juz inna bajka, mozna zastosować wzmacniacz ale uważam ze bez tez bedzie grało bardzo dobrze. ja np mam jeszcze w drzwiach tylnych wyżej z tyłu syki i z przodu w podszubiu bo w drzwiach nie ma na to miejsca. i to wszystko ładnie zestrojone moze super grać w zależności od komponentów.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARECKI 85

narazie będzie radio sony, skrzynia i wzmak blaupunkt. kupuję od kolegi za grosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjjj ojjjj tylko nie sony :( może za grosze ale nie warto... soniacze maja paskudną charakterystykę dźwięku :P blaupunkt to też raczej znikoma jakość jeśli chodzi o głośnik bo zmaki z BPKTa te nowe jeszcze jakotako maja jakosc. zależy jakie grosze za to chce :D ale jeśli odda to za grosze to widzisz ile to jest warte :) jeśli dasz za to trochę kasy to lepiej ją zostaw dołóż i od razu coś wyżej kup :) co do wypowiedzi wyżej odnośnie głośniczków przednich to pod radio nigdy nie zagra tak jak pod zmak, tym bardziej że nie będą to ori głośniczki tylko jakies inne które nie mają 20w rms tylko sporo więcej. a dwa pokaż mi jakie głośniczki do drzwi przeniosą Ci f zbliżoną 25Hz ? bo naprawde chciałbym to zobaczyc :) nawet głośniki typowo basowe nie osiagają tak niskiej f a co dopiero głośniki w drzwiach podłączone pod końcówke z radia. która ma nie więcej niż 20 W na kanał w rzeczywistości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARECKI 85

słuchaj, powiem Ci tak, mam na audio 700 zł. Za to chce kupić coś co będzie fajnie grało i nie pierdziało. Więcej na audio poprostu nie wydam bo to bez sensu, uważam że ma grać ale to nie jest sala koncertowa. Chcę poprostu żeby coś grało. Za 500 zł kupię od kolegi radio, wzmacniacz i skrzynię. To nie jest dużo, bo sprzęt nie jest aż tak stary i nie jest zniszczony. Minusem skrzyni jest to że zabiera miejsca w bagażniku. A za 700 zł kupię 4 dobre głośniki (po 1 w każde drzwi), matę, i radio ? NIE, przynajmniej tak mi się wydaje. A z 2 głośników w tylnych drzwiach (bo tak chce moja dziewczyna) dzwięku nie osiągnę za dobrego, a na 4 dobre głośniki poprostu mnie nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słuchaj

napisz mi co chcesz. czy chcesz miec ta skrzynka w bagazniku czy nie ? jeśli nie chcesz to kup sobie taki zestaw. radio pioneer deh 2100 ma USB lub inne radio ale pionek. nie kupuj nic innego. i pod to glosniczki w przednie drzwi (wygluszone drzwi) jakies JBLe w miare tanie ale nie za mocne żeby radio mogło to spokojnie uciągnąc :) a w tylne drzwi mozesz dać jakieś zwykłe głośniczki chyba żę masz tam originalne to je poprostu zostaw żeby Twojej lubej coś tam grało :) radio te co podalem kosztuje 370, glosniczki kolo 300 na przod wygluszenie 60 zloty mata dekarska w rolce szerokosci 15cm na 10m dluga :) trzyma jak szalona sam ja mam i sie sprawdza idealnie. razem okolo 700 :) głośniczki jak chcesz możesz jakies inne tańsze, ale wybór należy do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARECKI 85
napisz mi co chcesz. czy chcesz miec ta skrzynka w bagazniku czy nie ?

 

 

wiesz, to zabiera kooope miejsca w bagażniku taka skrzynia a głośniki nie, więc juz sam nie wiem. jutro chyba już będę miał audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jesli bedziez mieć to daj znać :) co do skrzynki w bagazniku to naprawde nie jest potrzbna :) zainwestuj w dobre przody i ori tyl bez skrzynki, jakosc tez bedzie dobra a bedziesz mial miejsce w bagazniku ktory tak czesto uzywasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARECKI 85

758257028

759139692

752350012

 

Narazie wystarczy.

 

już założone - gra OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fajnie jak gra OK :) ale pisałes o radiu sony a widze fotke BPKTa :D ten zmak jest bardzo dobry. kumpel wlasnie sprzedaje takiego tylko 4 kanalowke i gral swietnie, jak na blaupunkta :) co do skrzynki to nie slyszałem jej nigdy, ale jeśli Tobie gra OK to to jest najważniejsze ;) PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARECKI 85

gra OK, ustawiłem sobie ze nie "tłucze" i jestem naprawde zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Chłopacy a jakiej firmy wsadzic glosniki na przod do b4 tak do max 400zł

jak mozecie to podajcie linki ..PozdraVWiam ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item719178830_jbl_gto_6507c_komplet_ze_zwrotnicami_sprawdz.html jeśli chcesz mam takie do sprzedania, aukcja przedstawia tylko poglad glosniczka;) mam je od nowości, w pełni kompletne 100%sprawne i jeśli Cię interesuje taka oferta to się zgłoś do mnie. co do ceny napewno sie dogadamy, chcę zmienić ponieważ napływ $$ sprawił że chcę coś trójdrożnego kupić :) więc te musze sprzedać ;) pozdraVWiam GG 3018160 grają naprawdę rewelacyjnie :) możesz je sobie posłuchać w linkach poniżej ;) Edytowane przez szotek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności