Skocz do zawartości
cubbaty

zamek tylnej klapy

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że jest na forum wiele wątków dotyczących zamka tylnej klapy ale żaden nie pasuje do mojego problemu a raczej zapytania gdyż wykryłem usterke i szukam odpowiedzi na pytanie; czym jest połączony siłownik z cięgnem? a mianowicie po rozebraniu tapicerki jasno widać że nie mam ich obu w żaden sposób połączonych a sądze że powinny być połączone. zamek mogę tylko manualnie zamknąć bo z pilota siłownik się cofa ale żeby zamknąc zamek musi go pociągnąć ale jak gdy nie jest połączony? przy otwieraniu nie ma problemu bo siłownik wówczas pcha cięgno. może ktoś wie jak to powinno być bo może w moim zamku ktoś dłubał i zapomniał czegoś założyć:( mam paska od 2 miesięcy 1999r sedan z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale otwiera ci sie klapa z pilota tak? tylko z kluczyka masz problem dobrze zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwiera mi sie i tak i tak tylko zamknąć ją moge jedyniee z kluczyka mimo że siłownik działa tyle że on sie cofa i nie jest w żaden sposób złączony z tym cięgnem(czarny plastik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownik na końcu powinien mieć małe oczko które powinno być założone za plastikowe cięgno z bolcem (oczko i bolec powinne mieć podobne średnice),

sprawdź to i ewentualnie załóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak sprawdzałem i w internecie znalazłem zdjęcie z którego wnioskuje że brakuje mi jednej części a mianowicie do siłownika jest naczepiony jakby przedłóżacz (również biały) który ma w sobie owy otwór w który powinien byc wsadzony bolec z cięgna. teraz pytanie czy dostane samą przedłóżke w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jaki masz zamek najlepiej zaznacz na zdjęciu zamka tą część której szukasz wtedy napewno doradzimy ci czy tą część dostaniesz osobno czy w komplecie zamieszcze fotke ale niewiem czy taki zamek posiadasz:

695054904.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez tytu?u.jpg zaznaczona część to ta której nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie niemyle to jest łacznik od centralnego zamka tzw.klip plastikowy podjedz do ASO i zamów kosztuje ok.4zł a załącze ci rysunek wg.mnie to ta część:

 

zamekklapy.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozystajac z okazji ze juz temat zalozony jest ja mam pytanie rowniez odnosnie zamka tylnej klapy. Zamykam samochod i wszystkie 4 drzwi sie zamykaja a tylna klapa zamknie sie i automatycznie cofa blokada takze bagaznik pozostaje otwarty. Musze mechanicznie przekrecic zamek na otwartym centralnym zeby zamknac go. Objawy. Przekrecam zamek wszystko sie zamyka i slychac jak silownik zamyka i sie automatycznie cofa po chwili pozostawiajac otwarty bagaznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gool
zaznaczona część to ta której nie mam
na focie pokazles zamek jaki wystpeuja w passacie po lifice a wg opisu pod avtarem twoj zamek ma troche inna konstrukcje.

8a6fdca7bb6ed4ebm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za pomoc i zainteresowanie. jestem pewien że brakuje mi tej części którą zaznaczyłem na zdjęciu i napewno ją dokupie:) co do rodzaju zamka to nie wiem jaki był przed i po lifcie ale wiem jak wygląda ten w moim pasku(przed liftem) i jest taki jak na zdjęciu umieszczonym przeze mnie z tą różnicą że na zdjęciu jest wersja kombi a ja mam sedana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności