Skocz do zawartości
Slaweeek

wymiana z AC, opyla się?? Szyba czołowa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj jadąc sprinterem za VW Caravelle blisko i około 130 facet na katowickiej zjechał troche bliżej do lewej krawędzi drogi i coś wyrzucił spod koła, czego efektem jest pęknięcie, dodam że szyba dostała w sam kant, jak by uderzył pół centymetra obok to by trafił w słupek :).

Zanim wróciłem z trasy szyba praktycznie pękła już do końca więc trzeba wymienic, koszt 650 zł z f.VAT w Wawie, w koszty by poszło, ale pomyślałem że skoro buli sie tyle hajsu na AC to może z tego zrobić da rade??, polecą zniżki? Co o tym myślicie, a no i jako że ten samochód musi na siebie pracowac to czy procedura uzyskania kasy z AC długo trwa??

Zdj?cie0282.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz AC ? Ja mam w Hestii i na to mam ubezpieczenie ale niestety utrata zniżki jak nie udowodnię swojej winy a jak udowodnię ze nie z mojej to bez . Kolejna opcją w hestii jest dokupienie pakietu "szyby" za 60 pln za rok i za wszystko pokrywają do 6000 pln. Co by sie nie stało to robią :)

Gdzie masz i czytaj OWU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I całej zniżki nie stracisz tylko ileśtam procent. Zadzwoń do ubezpieczyciela i spytaj "co by było gdyby"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj ze kazda naprawa z AC zmniejsza kwotę ubezpieczenia czyli po takie naprawie z AC musial byś doubezpieczyć auto tak aby przy jakims kolejnym zdarzeniu dostać kase w pełni teo co masz wpisane na ubezpieczeniu bo inaczej pomniejszą ci kwotę wypłacaną o kwotę naprawy którą teraz wykonasz z AC

 

a na przyszlośc proponował ym w takich sytuacjach udokumentować zdarzenie i rządać od zarządcy drogi odszkodowania bo to przez zły stan nawierzchni cos zostało wyrzucone z pod poprzedzającego auta co uszkodziło twoje

 

#EDIT

 

a wymienic i tak musisz bo policja moze ci zatrzymac dowod jesli to zobacza

Edytowane przez eldorado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PZU jest teraz coś takiego ze mozesz ubezpieczyć szyby koszt 20 zeta i na rok masz ubezpieczone szyby i jak coś Ci sie stanie to wymieniasz, PZU zwraca koszty a zniżki pozostają Wiem bo w środe ubezpieczałem i mój "agent" mi to polecił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie masz ubezpieczenie

u mnie w pzu jest tak (jesli nic sie nie zmienilo w przeciagu pol roku) ze jesli masz pelen pakiet znizek tj 65% to poleci ci -10%, jesli masz auto na firme to chyba musisz doplacic Vat (nie wiem czy przy likwidacji szkody ponizej 1k PLN obowiazuje, powyzej na pewno!)

w sumie to nie wiem czy warto....skoro masz do zaplaty 650zl brutto na kwicie to jest tak ze odliczysz vat ok 120pln to wyjdzie Cie z 5 stowek...

znizki zabiora Ci 10% na 2 lata wiec chyba nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności