Skocz do zawartości
Gość marjancz

Problem z górną częścią FIS'a

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marjancz

Witam wszystkich,

Posiadam Passata 1,9TDi z 2004. Mam problem z górną częścią FIS'a. W tej chwili nie świeci już wogóle. Pierwszy raz problem ten pojawił się jakieś 3 miesiące temu. Po prostu po przekręceniu kluczyka nie pojawił się napis kontrolny "Volkswagen radio navigation" i nie zapaliła się górna część wyświetlacza. Nic nie pomagało, a status był OK. Już miałem jechać do serwisu aż tu nagle, gdy samochód postał kilka godzin po odpaleniu znów działał pełny FIS. Serwis więc olałem. Jeszcze kilka razy zdarzył mi się ponownie ten problem aż do wczoraj. Teraz nawet po przerwie kilkunastogodzinnej górna część wyświetlacza jest nieaktywa. Dodam także, że kierownica multifunkcyjna też nie działa, no i nawigacja nie wyświetla strzałek kierunkowych. Nie wiem czy ma to z tym związek ale kilka miesięcy temu pojawił się też inny upierdliwy problem. Otóż bez większej przyczyny zaczynał szybko pikać przekaźnik od awaryjnych. Na tym forum znalazłem przyczynę (najprawdopodobniej problem z manetką od kierunkowskazów). I znów już miałem się tym zająć a tu przyszły ciepłe dni i problem sam ustąpił. Czy może to mieć wpływ na działanie wyświetlacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego.

 

Upalne dni mogą mieć na to wpływ tak było u mnie, nie działał mi fis jak się nagrzał mocno kokpit.

 

Problem polegał na tym że pod wyświetlaczem masz taką gumkę, która zwie się elastomer :), łączy ona piny wyświetlacza z elektroniką zegarów a trzyma się na taki specjalny klej . I u mnie tak było jak był upał to te łączenie nie kontaktowało a jak wsiadałem rano po chłodnej nocy to wszystko działało jak należy.

 

Pojechałem do elektronika rozebrał przemył spirytusem ten elastomer potem to umocował i wszystko gra jak trzeba.

 

U mnie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Upalne dni mogą mieć na to wpływ tak było u mnie, nie działał mi fis jak się nagrzał mocno kokpit.

 

Problem polegał na tym że pod wyświetlaczem masz taką gumkę,

 

u kolegi wyswietlacz FIS dziala nie ma tylko komunikacji z radiem/navigacja (wiec polaczenia od samego wyswietlacza LCD sa ok)

W tym wypadku szwankuje najprawdopodobniej polaczenie (wiazka kabli) pomiedzy licznikiem a navi. W zaleznosci od wersji navi jest to albo magistrala CAN albo komunikacja 3 przewodowa (raczej obstawiam ta druga).

 

Sprawdz stan zlaczek za navi (jesli masz MFD sprawdz zielona wtyczke miniISO 6pin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zaradzic w tym drugim przypadku kiedy to pdczas slonecznych dni gorna czesc wyswietlacza zaczyna zanikac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ty masz problem z elastometrem. Wiec czeka cię wyjęcie licznika i rozbiórka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty masz problem z elastometrem. Wiec czeka cię wyjęcie licznika i rozbiórka.

A jest gdzies moze jakis opis jak sie za to zabrac zeby calkiem nie zchrzanic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marjancz

u mnie, tak jak pisałem wyświetlacz FIS'a działa, ale tylko ta dolna część, gdzie wyświetlane jest spalanie, średnia prędkość itp. Nie działa natomiast górna część wyświetlacza. Podczas normalnego użytkowania wyświetlane tam są informacje RDS z radia lub numery track'ów z CD. W momencie uruchomienia navi (posiadam MFD z dużym wyświetlaczem) na całym wyświetlaczu FIS'a wyświetlane są informacje z navi plus strzałki kierunkowe. W tej chwili to nie działa. Po prostu gdy uruchamiam navi, to navi działa ale wyświetlacz wyświetla tylko informację o spalaniu itp. Dodatkowo przyciski na kierownicy nie działają, odkąd wystąpił ten problem, więc wydaje mi się, że to nie jest wina elastometru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek...,kolega Bartek o elastometrze pisal do mnie..tak przynajmniej podejrzewam.U Ciebie to bedzie problem,o ktorym wspomnial wczesniej kolega Navik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności