Skocz do zawartości
pati

Wymiana żarówki lampy tylnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o informację czy ktoś wymieniał sam żarówkę tylnego oświetlenia i czy gdzieś mogę kupić te LEDY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spaliły ci się?? jak tak to jaki masz przebieg??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 70 tys. przebiegu.

Od wczoraj mam kontrolkę na zegarze i nie świeci się światło drogowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hoho to nie wiem. sam jestem ciekaw czy istnieje możliwość wymiany samych diod czy w całą lampę trzeba inwestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj mam kontrolkę na zegarze i nie świeci się światło drogowe
drogowe to chyba sa z przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie przyczyną była wilgoć.

Dziś wszystko działa OK , tylko lampa jest zaparowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam1977

Witam

 

Może ktoś ma wiedzę praktyczną jak wymienić lampę zewnętrzną tylną w kombi... ?

 

mam zbity klosz, nawałnica w zachodniopomorskim mnie dorwała przy powrocie z rodziną... w sumie to miałem iść do ASO z tym... ale tak popatrzyłem... że w sumie to nie wiem nawet jak w tym aucie wymienić żarówki... i chyba czas się nauczyć... dodam tutaj że nie jestem zwolennikiem jazdy do autoryzowanego serwisu aby wymienić żarówke/panel LED etc...

 

jak sobie o tym pomyślałem to przyszło mi do głowy takie porównanie że to w sumie jest jakbym sobie kupił kompakt WC i aby go umyć jeżdził do specjalnego autoryzowanego rzecz jasna SERWISU...

 

pewnie różne punkty widzenia tu są.... tak czy siak za wymianę w ASO powiedzieli 150 pln dla mnie w 100% do akceptacji, ale chciałbym wiedzieć jak się wymienia taka lampę i jak się w niej wymienia element świecący (LED)...(tutaj pragne zwrocic uwage że taki element choć żywotny tez może się popsuć... w końcu jest kontrolka sygnalizująca taki stan...)

za lampę w ASO musze zapłacić 477 pln brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam spaliły mi się częściowo ledy w światłach pozycyjnych tylnich i kierunkach czy jest jakas możliwosc tego wymiany czy trzeba cala lampe kupowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam spaliły mi się częściowo ledy w światłach pozycyjnych tylnich i kierunkach czy jest jakas możliwosc tego wymiany czy trzeba cala lampe kupowac

 

2opcje:

pkt.1.

lampa uszkodzona na części + cięcie swojej+wymiana płytek z ledami+klejenie lampy (zabawy jest więc w zwykłej lampie lepiej pkt2.)

pkt.2.

wymiana lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to już wszystko jasne dzięki za odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę jesli nowa to mozna kupic firmy Marelli Magneti, to są oryginały VW tylko bez numerów seryjnych. W miejscu gdzie są wytłoczone numery VW przejechane jest grzalką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam spaliły mi się częściowo ledy w światłach pozycyjnych tylnich i kierunkach czy jest jakas możliwosc tego wymiany czy trzeba cala lampe kupowac

raczej spalić to Ci się nic nie spaliło , stawiam na zime lut/y , ewent. jedna z diodek całkiem się odlutowała z płytki w efekcie część tych diodek w lampie się nie świeci . Resztę to już j/w :kumple napisali :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej spalić to Ci się nic nie spaliło , stawiam na zime lut/y , ewent. jedna z diodek całkiem się odlutowała z płytki w efekcie część tych diodek w lampie się nie świeci . Resztę to już j/w napisali .

 

Mi zjarała się jedna w ringu wewnętrznym i słupek 4czy5szt zgasł (oczywiście ja wymieniałem diodę bo Hella Black :wmorde) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi zjarała się jedna w ringu wewnętrznym i słupek 4czy5szt zgasł (oczywiście ja wymieniałem diodę bo Hella Black )

heh ja w to nie wieże nowe lampiony i coś takiego , nie dało rady na gwarancji wymienić lampy :) . No nic nie mówię że nie możliwe ;) , ja miałem kilka w moich rączkach które reaktywowałem po swojemu :) , i albo dioda się całkiem odlutowała albo kłopoty z lutami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh ja w to nie wieże nowe lampiony i coś takiego , nie dało rady na gwarancji wymienić lampy . No nic nie mówię że nie możliwe , ja miałem kilka w moich rączkach które reaktywowałem po swojemu , i albo dioda się całkiem odlutowała albo kłopoty z lutami .

 

Piszę o ringu w wewnętrznej lampie (chyba nie myślisz że Bimbasz wali fuchy :lol ) dioda padła na amen,luty ok,pomiar miernikiem na przejście i zima,poszła nowa dioda----słupek ożył, reszta jeśli chcesz Jony to na priva ;) by off-top nie pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności