Skocz do zawartości
kawyy

Problem z odpalaniem B5 2.8 V6 30v

Rekomendowane odpowiedzi

witam i proszę o pomoc bo juz nie moge dojśc od jakiegos czasu, mam problem z odpalaniem na zimnym silniku zeby odpalic musze go troszke pomęczyc a nawet długo, a jak juz odpali ciężko wchodzi na obroty musze troszke poczekac aż sie zagrzeje i wtedy jest wszystko ok, problem z wchodzeniem na obroty powtarza sie czasem też w czasie jazdy. sprawdziłem juz świece kable iskra jest taka ze konia powala, pompa paliwa chodzi dobrze i juz nie wiem co mam robic czy to mozliwe ze to wina przepływomierza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ze podpinałeś już go pod kompa i nie wykazało żadnych błędów a może wykazało uszkodzony czujnik temperatury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury był wymieniony i przez pare dni było nawet dobrze bo odpalał za drugim razem a czasem za pierwszym a na kompie wyskakuje cały czas błąd przepływomierza i za kardzym razem kiedy go kasuje on zowu wyskakuje wyskakuje też błąd lambdy ale wymieniłem ja zaadaptowałem i dalej wyskakuje moze to wszystko przez ten przepływmierz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik temperatury był wymieniony i przez pare dni było nawet dobrze bo odpalał za drugim razem a czasem za pierwszym

 

Wymieniony na oryginał ?

 

na kompie wyskakuje cały czas błąd przepływomierza i za kardzym razem kiedy go kasuje on zowu wyskakuje wyskakuje też błąd lambdy ale wymieniłem ja zaadaptowałem i dalej wyskakuje moze to wszystko przez ten przepływmierz?

 

A jaki masz filtr powietrza i kiedy wymieniany ? W sumie przepływka też mogła paść... Odłącz z niej wtyczkę i pojeździj, jak nie będzie zmian to znaczy że padnięty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr powierza wymieniany jakies 3tygodnie temu więc jest ok ale spróbóje odłączyć wtyczke i zobaczymy co sie będzie działo z góry dziękuję

 

---------- Post added at 17:27 ---------- Previous post was at 17:22 ----------

 

a mam jeszcze jeden problem od jakiegoś czasu autko czasami grzeje sie do 120'C zgaszego odczekam troszke odpale i wszystko wraca do normy, czasem na trasie sie zagrzeje nagle ale przejade troche i znowu trzyma 90'C jak na dworze jest wysoka temperatura to dzieje sie to cześciej a do tego jak temperatura jest wyzsza to własnie wtedy słabo wchodzi na obroty a jak spadnie do 90'C to jest wszystko ok moim sdanie to jest wina termostatu jezeli chodzi o temperature ale ten drugi obiaw który występuje przy podniesionej temperatuze mnie bardzo dziwi myślałem nawet ze moze to uszczelka pod głowicą ale wtedy grzał by sie cały czas a nie tylko sporadycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności