Skocz do zawartości
pomocrtv

Modyfikacja pilota(scyzoryka) B5.

Rekomendowane odpowiedzi

Opis tyczy się przeróbki pilota od Passata B5 z 1998 roku, ale wiem że można też inne piloty tak przerobić.

Dokładnie chodzi o dołożenie trzeciego przycisku, od otwierania bagażnika. Normalnie w tym roczniku nie ma tego przycisku, ale auto jest do niego przystosowane.

1. otwieramy pilota czyli oddzielamy grot od elektroniki tak jak do wymiany baterii,

2. wyciągamy delikatnie płytkę elektroniki z wnętrza pilota i widzimy że mamy puste miejsce po środku (po środku między otwórz a zamknij) na mikrostyk,

3. musimy taki mikrostyk kupić w dowolnym sklepie z częściami elektronicznymi lub zdemontować z innego pilota i wlutować,

4. teraz zostało najtrudniejsze musimy wywiercić otwór w miejscu wlutowanego mikrostyka (trzeba to robić bardzo ostrożnie żeby nie przewiercić się na wylot na widoczną stronę pilota żeby nie uszkodzić gumki),

5. teraz trzeba przykleić coś żeby wydłużyć przycisk, ja użyłem do tego plastykowy wacik do uszu ucinając kawałek i przyklejając na kropelkę,

6. zostaje nam skręcić pilota i zobaczyć czy się wszystko poprawnie wciska, ewentualnie pilot może się rozsynchronizować, wtedy wkładamy do zamka kierowcy i przekręcamy na zamknij i naciskamy pilota na zamknij i odwrotnie wtedy powinien już działać.

 

Teraz możemy się cieszyć nową funkcją w naszym autku, możemy otworzyć sam bagażnik, bez reszty i po jego zamknięciu sam się zarygluje.

W razie niejasności proszę pisać postaram się pomuc, przycisk możemy sprawdzić VAGiem chodząc w modół komfortu.

pilot1.jpg

pilot2.jpg

pilot3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dołożyłeś ten przycisk, to masz otwieranie klapy tak jak w 3BG?? Jakim cudem jak w 3B jest klamka mechaniczna, klapa jest inaczej zbudowana. Nie ma tam siłownika, który tak jak w 3BG otwiera zamek po naciśnieciu przycisku na pilocie bądź na klapie. Chyba, że przez otwarcie rozumiesz jedynie otwarcie zamka, dzięki czemu można ręcznie otworzyć klapę.

Jeśli to działa to wystarczy kupić tę część pilota w której osadzona jest gumka taką na 3 przyciski np. od Audi i już będzie to po ludzku wyglądało. Jutro sprawdzę czy to działa, bo mam takie zbędne piloty.

Edytowane przez malczykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten przycisk tylko otwiera siłownik zamka bagażnika i trzeba ręcznie podnieść klamką, reszta drzwi zostaje zamknięta tylko puszcza rygiel i jak się trzaśnie klapą auto się samo zamknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ten przycisk tylko otwiera siłownik zamka bagażnika i trzeba ręcznie podnieść klamką, reszta drzwi zostaje zamknięta tylko puszcza rygiel i jak się trzaśnie klapą auto się samo zamknie.

Tak też myślałem. Jutro zrobię taką przeróbkę i zamontuje moją płytkę w obudowie z Audi na 3 przyciski, to będzie wyglądać jak oryginał. Dzięki za fajny pomysł. W sumie to myślałem kiedyś o tym ale nie miałem czasu, żeby się z tym bawić. No ale teraz jak wiem, że to zrobiłeś i działa to warto się pobawić. Bajer fajny, tylko jest jedno ale, jak otworzymy bagażnik i przypadkiem zostawimy sobie tam kluczyki i potem zamkniemy bagażnik to jest mały zonk. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem inaczej bo kupiłem sobie pilota od B6 całego tego co na zdjęciu i przełożyłem płytkę, immo i grot i mam też orginał jak widać na zdjęciu. Teraz mam jeden pilot jak B6 a drugi normalny.

W tym od B6 trzeba było jeszcze zrobić modyfikacje baterii bo jest inna i nie ma diody świecącej, ale ona mi niepotrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamel2008

Ja przelozylem tylko grot i immo, a co trzeba zrobic zeby otwierac i zamykac autko z pilota? Tez mam kluczyk z b6. Trzeba podpiac autko pod kompa? Bo cos kiedys takiego slyszalem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale raczej nie znam sposobu na wkodowanie tego nowszego pilota do auta ponieważ ten stary pilot chodzi na 433Mhz i ma inny procesor, a ten nowszy chodzi na 434Mz więc nawet na innej częstotliwości i wysyła inny kod.

Trzeba wymienić całą płytkę (pasuje), tylko baterie trzeba dostosować przynajmniej u mnie było trzeba bo w starym pilocie są dwie a tu jedna i to jeszcze innej średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie chce lutować przycisku to jest pilot o numerze HLO 1J0 959 753 B jest na 433Mhz i posiada 3 przyciski. Tak jak na tej aukcji.

Dziś zamontowałem przycisk, wszystko działa. Płytkę zamontowałem do obudowy z Audi na 3 przyciski i wszystko ładnie wygląda jak oryginał.

AUDI 1114.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności