Skocz do zawartości
dgasek

Alpine 9886 - nie działa RDS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem .

Radyjko wyszukuje stacje ale już nazwy itp. nie pokazuje - tak jakby nie było RDS.

Wersja europejska - kupiona u dystrybutora.

Radio było resetowane i nic.

Sprawdzałem z separatorem , a także ze zwykłą anteną bez wzmacniacza - cały czas to samo - wystarczy że odjadę od wawy(albo i wawie trzeszczy) i sygnał mizerny i nie ma RDS.

 

Może jakiś pomysł zanim podjadę do serwisu ?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a masz zalaczony rds w radiu wogóle? bo w ustawieniach możesz go wyłączyć. masz radio nowe czy używane kupiłeś? możę sam przypadkowo wyłączyłeś ;) przytrzymaj klawisz " f " do pokazania się funckji potem pokreć pokretlem volume do pokazania sie napisu RDS Regional kliknij na "lupe" (enter) i znów przekreć tak żeby było RDS Reg ON albo Auto juz nie pamietam, daj znowu lupe i trzymaj ESC aż wyjdzie. jeśli nie pomoże to najwyrazniej za słaby sygnał radio nadaje:( pozdrawiaj i napisz potem czy to było to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RDS Regional kliknij na "lupe" (enter) i znów przekreć tak żeby było RDS Reg ON albo Auto

 

Ta opcja służy do włączenia/wyłączenia regionalizacji, czyli rozszczepiania programu na regiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
służy do włączenia/wyłączenia regionalizacji

myślałem że do załączania RDSu :) zwracam honor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem radio nówka . Sprawdzałem z separatorem do oryginalnej anteny , a teraz mam zwykłą bez wzmacniacza - chyba się pofatyguje to serwisu niech popatrzą .

Sygnał raczej nie za słaby , na starej Gammie smigało bez problemu.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności