Skocz do zawartości
freeman67

ALPINE CDE-9871R - nie oddaje płyty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Koledzy mam wielki problem. Sprzedałem auto bez mojego radyjka Alpina. radio podarowałem siostrze, było wysłane kurierem.

Dziś ktoś je montował w Jej aucie i ... dupeza.

okazało się że płyta która była w środku nie chce wyjść. Dodam że radio podróżowało z płytą w środku bo zapomniałem wyciągnąć. co mogło pójść nie tak. radio było owinięte ładnie w folie bąbelkową. w instrukcji przeczytałem że jak radio nie chce wyjść to nacisnąć i przytrzymać przyciśk płyty ponad 2 sek. czy to możliwe że po odłączeniu od zasilania może tak się dziać czy raczej coś jest walnięte. radio ma już ponad rok a więc po gwarancji chyba już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie zasmakowała radiu płyta ;D i radio postanowiło płytę zeżreć :)

 

A tak całkiem poważnie to rozkręcił bym radio może podczas podróży radio podskakiwało i płyta się zaklinowała. Nie wiem czy to jest możliwe (nie wiem jak wygląda mechanizm płyt cd w odtwarzaczach samochodowych) ale od tego bym zaczął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowala siostra zresetowac radio? Pod panelem jest maly przycisk resetu, resetuje on ustawienia radia, napedu do podstawowych, powinien wtedy wypluc plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekazałem siostrze i jutro ma to zrobić bo też o tym pomyślałem. ale dzięki i napisze na dniach czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alpinke już ze trzy lata i zdarza mi się że właśnie zawiesza się wysuwanie płyty najczęściej przy nowych płytach. Powodem tego są ostre krawędzie kółka wewnętrznego które osiada w napędzie. Jest na to sposób poprzez pokręcenie ołówkiem czy długopisem pod kątem by je stępic. Zresztą zalecone przez alpine:) Jak mi już się zawiesiła to po wciśnięciu wysuwania delikatnie podważam drugą płyta w środku i wychodzi sama. Zresztą co że radio ma rok obowiązuje dwuletni okres gwarancji. Po drugie jak ja kupowałem to alpine mozna było zrejestrowac aby otrzymac dłuższy okres gwarancyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety przyciski nie pomogły. radio rozkręcone i ręcznie trzeba było wyciągnąć płytę. Niestety przyjmować płyt nie chce również. możliwe że podczas transportu te barany z pocztexu coś w nim uszkodzili??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności