Skocz do zawartości
Łysy

poziom oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy normalne zeby w passacie z 2002 r przebieg 107 tys km silnik tdi 130 konikow silnik bral cos oleju??? Od ostaniej wymiany oleju zrobilem 12 tys i dzis mi sie zaswietlila ta olejarka na zolto patrze na bagnet a tam olej ponizej minium.Autko mam serisowane wszytkie przeglady robione na czas stad moje zdziwienie czy taki silnik jak tdi moze brac olej.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

każdy może brać olej..jeden prędzej drugi później(chociaż przebieg mały),no i zależy czy dajesz w ośke czy nie... A jaki olej miałeś zalany wcześniej ? Może olej po prostu po 10tys. stracił swoje właściwości i silnik zjadł go trochę. Czy masz ten samochód od nowości ? Kupiony w salonie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja sie dowiedzialem to ilosc pobranego oleju zalezy od stylu jazdy, gdy bedziesz bardzo paskowi podkladal to wezmie oleju wiecej, gdy bedziesz jezdzil w miare spokojnie to wezmie go mniej...

 

chyba kazdy silnik pobiera chociazby minimalne ilosci oleju

 

do mojego dolelem z 0,7l po 10tys km od serwisu

 

ja nie czekam az mi sie lampka zaswieci tylko sprawdzam wszystkie plyny bardzo czesto ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc -- mozliwe, kazdy bierze szczegolnie jak go ostro poganiasz nie przejmoj sie normalna rzecz,jak bys jezdzil po ,,dziadkowemu,, to wtedy od wymiany do wymiany nie zauwazylbys ubytku na bagnecie ale przy ostrej jezdzie to normalne szczegolnie bardzo szybka jazda w trasie powoduje ubytki--pozdrawiam Rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem jego drugim wlascicielem autko kupione w polskim salonie dokladnie w sopocie ksiazka serwisowa i piecztaki w niej mowia mi ze wszytko bylo serwisowane na czas jezde na orginalnym oleju longlife a moj poprzednik jezdzil na castrolu aco do drugiego komenatarza jakbym wiedzial ze passki biora olej to tez bym sprawdzal :) mam go od kwietnia tego roku wiec myslalem ze pod maske sie nie zaglada w takiej bryczce hehe a jezda srednio 120 - 140 czasami tylko przekraczam to predkosc.Czyli do serwisu po olej i dolewka.Dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzam zazwyczaj wszystkie plyny przy kazdym myciu czyli co jakis tydzien :)

 

czytalem na forum o ubytkach roznych plynow w roznych ilosciach i z tad ta moja przezornosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalny objaw :ok:,dolać i dalej jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Czyli do serwisu po olej i dolewka.Dzieki za info

 

Do hurtowni lub jakiegoś Feuverta lub innego sklepu po Castrol-a TXT 505.01 lub Castrola SLX LL2 (zależy jak bardzo ASO naciąga klienta) i dolać. ASO olać chyba, że masz $$$ za dużo.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności