Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam kilka pytań i mam nadzieje że mi pomożecie... szukałem podobnych tematów na forum ale nic nie znalazłem :(

wiem też że to forum passata a ja mam golfa ale przyzwyczaiłem się do tego forum i wydaje mi się lepsze :P

 

no więc tak:

tydzień temu zakupiłem navi MFD wersja D do golfa IV

samodzielnie podłączyłem, nagrałem najnowsza mapę polska 2009/2010 i testowałem po swoim mieście...

nawigacja cały czas mi spóźniała ja dojeżdżałem do skrzyżowania ona jeszcze przecznice wcześniej... itd itp

coś tam zmieniałem w obwodzie koła w ustawieniach i czasami się poprawiało czasami pogarszało ale nigdy nie było jak trzeba i cały czas mnie to wkurza..

 

dodam tylko że navi nie jest podłączona do czujnika ABS

 

w zestawie miałem taką kostkę:

http://www.allegro.pl/item671027978_...ji_dx_mfd.html

i tym ją podłączyłem

oraz taką antene:

http://www.allegro.pl/item671027233.html

 

nie wiem też za bardzo jakie mają być te ustawienia

"pulsy na obrót" wyczytałem że 8 ale wtedy dopiero spóźniała jak mam ustawione 6 to jest lepiej ale to i tak nie to...

oraz rozmiar kół

przy moich 15" 195/65 powinno być chyba 1935 ale przy takim ustawieniu nie działa jak powinna dodam jeszcze że navi czasami sama mi zmienia na 1750 chyba (cos koło tego bo nie pamiętam dokładnie)

 

 

proszę o pomoc co mam zrobić żeby nie spóźniała bo to nie jazda, nigdy mnie tak nie poprowadzi do celu...

 

 

no chyba że bez podłączenia do ABS-u już tak musi być??

 

 

a i jeszcze pytanie drugie czy przy prowadzeniu do celu na mapce powinna być pokazana nazwa ulicy?? bo u mnie czysto.. dopiero jak przełączę na strzałkowe prowadzenie to jest wyświetlona nazwa.

 

 

z góry dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie wiem też za bardzo jakie mają być te ustawienia

"pulsy na obrót" wyczytałem że 8 ale wtedy dopiero spóźniała jak mam ustawione 6 to jest lepiej"

 

wez tam na 0 ustaw

 

"czy przy prowadzeniu do celu na mapce powinna być pokazana nazwa ulicy?? bo u mnie czysto.. dopiero jak przełączę na strzałkowe prowadzenie to jest wyświetlona nazwa."

 

to mozna ustawic zeby pokazywałą ulice i jest tez zalezne od zoom'u w jakim ma ci pokazywac i czy w 2D czy 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to mozna ustawic zeby pokazywałą ulice i jest tez zalezne od zoom'u w jakim ma ci pokazywac i czy w 2D czy 3D

 

a jak zmienić te ustawienia z 2D czy 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w twojej ale w mojej mam to w Ustawienia - zaawansowane - opcje mapy - pokaz nazwy ulic i Ustawienia - zaawansowane - ustawienia kokpitu - i wybierasz czy 3D czy 2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma żadnych takich opcji... w opcjach nie ma "zaawansowane" dziwne troszkę...

 

może ktoś jeszcze się wypowie na temat mojego problemu i mi pomoże??

jutro spróbuje w tych pulsach na obrót ustawić 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przylaczam sie do problemu... u mnie seryjnie byla MCD navi i ostatnio zalozylem MFD podpinajac ja pod kable jakimi byla zasilana MCD i zauwalym ze sie spoznia i to dosc sporo... co jest przyczyna...??? dodam ze zadnych dodatkowych kabli nie montowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Koledzy jeśli podłączyliście te MFD pod Gale czyli tak jak powinno być dla wersji C,D,G to w ustawieniach nawi musicie wybrać ilośc impulsów na 8 i dobrać odpowiedni dla swojego auta obwód koła. Reszę nawigacja zrobi sam kalibrując się podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ustawieniach nawi musicie wybrać ilośc impulsów na 8
a gdzie to dokladnie jest bo nie moge znalesc... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż do nawi płytę z mapą i naciśnij jednocześnie klawisz 3 i 6, a potem flagę i będziesz miał te ustawienia impulsów i obwodu opon. Daj znać czy pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno... mam opony 225/45 R 17 ... jaki mam ustawic obwod opony ..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno... mam opony 225/45 R 17 ... jaki mam ustawic obwod opony ..??

 

 

W Twoi przypadku to będzie wartość 1930 i taką sobie ustaw, a jak będzie trzeba to nawigacja dokładniej skalibruje się sama tak jak zrobiła u mnie. Napisz czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie, ta Gala to jaki to kabel, bo ja go chyba nie mam podlaczonego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio zalozylem MFD podpinajac ja pod kable jakimi byla zasilana MCD i zauwalym ze sie spoznia i to dosc sporo... co jest przyczyna...??? dodam ze zadnych dodatkowych kabli nie montowalem

 

nie masz podlaczonego sygnalu tacha do MFD do zlacza 26pinowego....

 

bylo tu juz tyle razy na forum wiec latwo znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie, ta Gala to jaki to kabel, bo ja go chyba nie mam podlaczonego

 

 

 

Sygnał Gali znajdziesz na piewszym pinie w kostce ISO od zasilania radia (przewód biało- niebieski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Sorki chłopacy ze pytam o cos co zapewne było, ale dopiero rozszyfrowuje navi ;)mianowicie

Jesli działa poogłaszanie przy przyspieszaniu to mam podłączona gale??

Gps widzi 4 satelity

impulsów mam 8

i 1930 dla oponek 16 /55

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli działa poogłaszanie przy przyspieszaniu to mam podłączona gale??

 

tak do pinu A1 czyli do funkcji Gala ale niekoniecznie do funkcji Tacho do zlacza 26pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Dzieki za odpowiedz .Podejrzewam ze tacho jest podłączone tylko coś jest nie tak bo mam takie błedy :

 

00625-Czujnik/sygnał prędkości pojazdu G22 (przerwa lub zwarcie pomiędzy zest wskaźn)

00867-connection to ABS control module 03-00 -no signal to pewnie bedzie to -->(00867-Połączenie do komputera sterującego systemem ABS (przerwa inst/zwarcie (+) )

00481 -control module for traffic radio (j559) 49-00 no communications

 

TERAZ trochę o sprzęcie

Navi MFD WERSJA G , szprzecik ze wszystkimi kablami + zestaw multimedialny od Mobilen z allegro Wszystko grało w Passacie B5 po przeniesieniu zestawu do mojego paska nie działa DVD i navi się spóźnia ( dodam ze podłączenie napięcia 12Vna niebieski przewód od zestawu multi nic nie daje )

pozdrawiam

Edytowane przez szefomaciek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Sorki chłopacy ze pytam o cos co zapewne było, ale dopiero rozszyfrowuje navi ;)mianowicie

Jesli działa poogłaszanie przy przyspieszaniu to mam podłączona gale??

Gps widzi 4 satelity

impulsów mam 8

i 1930 dla oponek 16 /55

pozdrawiam

 

Gale masz podłączoną, ale tylko do kostki ISO i teraz od tego przewodu (niebiesko-białego - pin numer 1 w czarnej złączce) musisz zrobić sobie mostek na złącze 26 pinowe w MFD - na pin nr 5 czyli DFA-L i wtedy będzie działać. Myśle, że teraz już wszystko jasne i udało mi sie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładałem navi mfd dynamic navigation koledze do alhambry 2002r. podpiąłem ją w kostki , dołączyłem emulator, gale miał fabrycznie wypuszczoną i próbuje i też opóźniało , tyle co antena gps odświeżała co jakiś czas to w miare było dobrze, komendy skręć w lewo skręć w prawo kobieta mówiła w ostatnim momencie ale dało się jeszcze skręcać. Nic nie ustawiając i nie zmieniając znajomy pojeździł z tym kilka razy i mówi że sie mu to ustawiło i dobrze mu pokazuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności