Skocz do zawartości
Gość pawelp0410

Stukanie napędu w wersji 4 motion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelp0410

witam!

Mam passata b6 z roku 2006 w wersji 4 motion. Mam problem. Podczas jazdy wystepują z napędu stukania. Od czasu do czasu to stukanie jest bardzo glosne, mam wrazenie jakby cos sie mialo w nim urwac. Mechanik przegladał uklad napedowy i nie wystepuja w nim zadne luzy.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno nic stukać. Kiedy ostatni raz wymieniałeś olej i filtr w Haldexie? Sprawdzałeś czy sterownik Haldexa (adres 22) złapał jakiś błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelp0410

nic z tych rzeczy nie bylo robione

 

---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

 

w serwisie byl podlaczany komputer i nic nie wykazal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki samochód ma przebieg? Olej z filtrem powinno się wymieniać co 60kkm,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelp0410

czy moze byc problem oleju i filtra i nie byc on pyswietlony na komputerze serwisowym?

 

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:57 ----------

 

ma 130 tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o VASa czy o MFA? Sprawdź w historii serwisowej czy olej był wymieniany przy przeglądzie po 60kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelp0410

znajomy mechanik stwierdzil, ze przy 4 motion trzeba zmieniac zawsze 4 opony. Ja na wiosne zalozylem dwie nowe. wszystkie opony maja taki sam profil, rozmiar. Czy to stwierdzenie moze byc przyczyna?

 

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:11 ----------

 

na komputerze vasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Opony przy napędzie na cztery koła powinny być tak samo zużyte i o takim samym rozmiarze (najlepiej wymieniać kompletami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście. Opony przy napędzie na cztery koła powinny być tak samo zużyte i o takim samym rozmiarze (najlepiej wymieniać kompletami).
znajomy mechanik stwierdzil, ze przy 4 motion trzeba zmieniac zawsze 4 opony. Ja na wiosne zalozylem dwie nowe. wszystkie opony maja taki sam profil, rozmiar. Czy to stwierdzenie moze byc przyczyna?
Podczas jazdy wystepują z napędu stukania. Od czasu do czasu to stukanie jest bardzo glosne, mam wrazenie jakby cos sie mialo w nim urwac.

Czy to ,ze jedne opony maja 3 , czy 4 mm bieznika mniej to moze miec wplyw na prace ukladu napedowego.... nie wydaje mi sie .

Opony w 4x4 nalezy zmieniac kompletami , ale dla bezpieczenstwa. Pozostawienie starego kompletu na jednej osi nie powinno miec wplywu na prace ukladu nap. ... No chyba ,ze na jednej osi masz mniejszy rozmiar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelp0410

Mam ten sam model, rozmiar opon na wszystkich kolach, tylko na przodzie sa dwie nowe (stara sie uszkodzila na dziurze w drodze). Ten stukot napedu nie wystepuje jak auto jest zimne. Zobacze co bedzie sie dzialo po wymianie oleju w układzie haldex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij dodatkowo wymienić filtra oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelp0410

witam! zmieniłem olej, filtr i dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności