Skocz do zawartości
mateo

nie mam piątki :( awaria skrzyni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moze koledzy zdiagnozuja problem... Nie moge wrzucic piątego biegu. Reszta ok chodzi jak zloto, nic nie buczy ani nie charczy, opor w miejscu piatki i ani centymetr do przodu.Wracałem do domu, w ktoryms momencie, po redukcji chciałem ponownie wrzucic piatke a tu opór... Nie wiem cos sie dzieje... Byc moze miał juz ktos podobny problem i bedzie cos wiecej wiedział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

synchronizator sie rozsypał albo wodzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm brzmi ciekawie... :/ no i teraz czas na nieuniknione pytanie.. jakie koszty i generalnie perspektywy naprawy... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... no nic moze nie bedzie tak zle... na jutro jestem umowiony do mechanika, zobaczymy co powie. Sam synchronizator to jedno... ale to tego wyciagniecie skrzyni i wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robota to jakies 150 - 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie byłoby tak zle... chodz troche optymizmu.

 

---------- Post added at 19:43 ---------- Previous post was at 19:30 ----------

 

no i w sumie jeszcze jedno pytanko.. powiedzcie moge jezdzic fura ? nie bedzie to miało wpływu na dalsze funkcjonowanie skrzyni ? nie chciałbym jeszcze czegos spsuc...

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w serwisie synchronizator kosztuje 470 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam synchronizator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam synchronizator ?

 

niestety to serwis ale w zwykłym sklepie powinno byc taniej ewentualnie zamiennik o ile wystepuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o synchronizator to poszukaj w takich firmach jak Intercars...

będzie to zamienik, ale tańszy od oryginału nawet o 70%

jakoś podobna, bo czasami nie ma tylko znaczka VW

jeśli masz znajomego jakiegoś mechanika to poproś go, żeby z Toba podjechał, albo dal toebie numer klienta, wtedy będzie dodatkowa znizka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok... dzieki za wszytskie informacje, napewno skorzytam z rad :) u jednego mechanika juz byłem... wysłał mnie do swojego kumpla ktory sie specjalizuje włacznie w skrzyniach. Umowiony jestem na 15, wtedy wszytsko bedzie wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy co wyjdzie,a czy mechanizm zmiany biegów był regulowany,bo wystarczy aby się ciut przesunął i już będzie lipa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Choc mam B6 to objawy może miał juz ktoś z was takie bo są to takie ogólne chyba dlatego szukam pomocy tez tutaj. Ja mam manuala 2.0TDI 140KM BKP 2006r, 91tys km przejechane(pewne,salon polska,serwis) i dzis gdy wyjechalem na ulice i wrzucilem piatke i dodalem gazu to tylko tak przybzyczalo jak by cos wiercil w drewnie bądż u dentysty i niedalo to przyspieszenia/przeniesienia napędu.Od tej pory jadac slychac dziwne odgłosy na kazdym biegu,jakby churgot,jakies ciągłe ale nieregularne mielenie, na 6 najmniej,ale nawet na postoju na luzie a jak wcisne sprzęgło na postoju to cisza kompletna Pomyslalem od razu ze półoś lub przegub i pojechalem delikatnie przyspieszając do warsztatu. Tam zaciagnął reczny i powoli ruszał i go ciągneło i nic nie przeskakiwalo więc powiedzial ze to nie półoś. Zdiagnozowali mi to jako luz na ostatnich choinkach w skrzyni i powiedzieli ze raczej da sie to naprawic i skrzyni nie trzeba bedzie wymieniac. Czy myślicie ze sie nie mylą i to wogole skrzynia? Przecież auto 4lata i ma 91tys km (sic!) i to nie Alfa czy Reno.. I jeśli to ona to kto wie co to? Czy zna ktos podobny przypadek?-szukałem i nie znalazłem a mechanior jak by z automatu zdiagnozował jak by się już z tym spotkał. Prosze pomóżcie! Dodam jeszcze że jadąc na każdym biegu moge przyśpieszać mocno a na piatym super delikatnie bo mieli i gubi przeniesienie napędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności