Skocz do zawartości
iPORT

Nie odpala jak jest ciepło a jak jest chłodno to za pierwszym razem

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest nietypowy i pojawił się dopiero latem . Gdy jest ciepło (słoneczny dzień) auto ma problem z odpaleniem i nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły . Natomiast w pochmurny dzień lub o 4 rano pali za pierwszym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ciepło po przed odpaleniem włącz 3 razy zapłon i dopiero za czwartym razem spróbuj zapalić. Ja to będzie skutkowało to pewnie paliwo gdzieś znika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i nie jest to problem ani pompki paliwa ani układu paliwowego. Auto ma założony gaz sekwencyjny i próbowałem odpalać w trybie awaryjnym na samym gazie i jest dokładnie tak samo. Wydaje mi się ze problem jest z czasem wtrysku ( za krótki ) bo jak wcisnę pedał gazu przy odpalaniu to wtedy lepiej odpala.

Mam pytanie . Czy jakiś czujnik temperatury ma wpływ na czas wtrysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu raczej pomoze gazownik sprwadzi wtryski gazu albo poprostu komputer gazu sie zersetował i trzeba jeszcze raz go ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu wymieniałem zaworki we wtryskiwaczach gazu (żółte valteki - nie polecam ) i przy tej okazji był też sprawdzany komputer od gazu i wszystko było ok . Ale mimo wszystko pojadę i jeszcze raz sprawdzę .

Dziękuje za radę.

 

Może jeszcze Ktoś miał podobny przypadek . Proszę o jakieś podpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer od gazu moze sie zresetowac praktycznie od róznych rzeczy np. od burzy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić kompresje, lub kąt wtrysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności