Skocz do zawartości
rzulu

Immobilizer zamiana obudowy kluczyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z immobilizerem

Mam jeden oryginalny kluczyk i durgi dorabiany razem z alarmem. Cos takiego w obudowie scyzoryk http://obrazki.elektroda.net/77_1214250492.jpg

Wszystko dzialalo ale poniewaz obudowa sie popsula postanowilem wymienic.

Lupile man allegro przelozylem bebechy wszystko dziala autko sie otwiera alarm sie dezaktywuje ale niestety mruga immo .... :|

Oczywiscie jak uzyje do odpalenia orygianlnego kluczyka wszystko dziala

Jak to naprawic

 

ps. Przy przekladaniu musialem naturalnie odlaczyc baterie z kluczyka czy to moglo spowodowc usterke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym drugim kluczyku (dorabianym) pestka immo w ogóle jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. Przy przekladaniu musialem naturalnie odlaczyc baterie z kluczyka czy to moglo spowodowc usterke ?

Nie.

Lupile man allegro przelozylem bebechy wszystko dziala autko sie otwiera alarm sie dezaktywuje ale niestety mruga immo ....

Trzeba przełożyć transponder immo ze starej obudowy kluczyka i dygnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba przełożyć transponder immo ze starej obudowy kluczyka i dygnie.

Jezeli chodzi ci o stara obudowe "scyzoryk" to wszystko przelozylem do nowej obudowy wiec niebardzo kumam. Ale jezeli chodzi ci o przelozenie transpondera z oryginalnego starego kluczyka to nie mam jak tego zrobic bo mam tylko 1 oryginalny i wolal bym go nie psuc :D

Wydaje mi sie , ze podczas przekladania tego ukladu co na zdejciach moglem cos uszkodzic wywolujac spiecie lub cos w tym stylu

Pozdrawiam

 

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:32 ----------

 

A w tym drugim kluczyku (dorabianym) pestka immo w ogóle jest?

Pestka ?

Powiem tak jak rozebralem ten stary kluczyk scyzoryk to wygadlalo to tak jak na zdjeciu nic wiecej nie bylo i autko normalnie sie odpalalo i immo nie mrugalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie , ze podczas przekladania tego ukladu co na zdejciach moglem cos uszkodzic wywolujac spiecie lub cos w tym stylu

To co pokazałeś na zdjęciu nie ma nic wspólnego z immo w aucie, powinieneś mieć w obudowie starego kluczyka, tego co Ci się obudowa rozsypała, takie coś transponder-crypto-id48_110_k.jpg

Chyba że nie odpalałeś tym starym kluczykiem silnika?

A ten stary kluczyk miał ori obudowę czy jakąś inną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie bylo w starym sczoryku wygrzebalem z kosaz ... :) eheh dzieki Pozdrawiam

 

---------- Post added at 08:29 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

 

No i duuuuuupa wielka ....

Dzisiaj rano ide do fury zadowolony .... a tu qpa. Probuje odpalic fure i znowu immo sie swieci... no to ide do domu po oryginalny kluczyk mniej zadowolony ale jeszcze nie wqr.... odpalam a tu to samo.

I co teraz ? Immo w passracie sie zresetowalo czy co ?

 

ps. Pytanie z serii goopich. czy ten transponder wymaga zewnetrzengo zasilania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie potrzebuje zewnętrznego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy wygrzebalem go ze starego "scyzoryka" i immo sie rozbrajalo nawet jak wkladalem sam grot i w palcach trzymalem pastylke

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, czyli musze jechac do kogos z Vag-iem zeby wprowadzic na nowo do komputera te dwa kluczyki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladam ze masz immo2

Do przypisania kluczyka (jak znasz kod 4 cyfrowy immo) wystarczy kabelek z allegro za 70zyla a jezeli nie znasz kodu to:

a) wydlubac eproma z pamiecia z licznikow, zczytac na programatorze i odpowiednimi programami przeczytac ten kod (trudniejsza droga)

b) "lepszym kabelkiem" przeczytac kod z z immi

 

Mozesz tez pojsc do kogos kto Ci wszystko za kase zrobi (jakies 150-250zyla zaplacisz) - jakby co to spisz ten kod (w przyszlosci moze sie przydac)

We wro na 100% moga Ci to zrobic w punkcie dorabiania kluczy "pod schodami" w Hali targowej. Gosc z takim punkcie w ex-hit (tesco teraz) chyba tez to jest w stanie zrobic

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI dzieki wielkie tylko jak ja mam sie tam dostac jak auto nie odpali ... on musi chyba do mnie przyjsc ....

Dobra naprawilem sam ... nie wiem jak ale dziala.

Zauwazylem ze jak wkladam oryginalny kluczyk wskaznik immo od razu zaczyna migac a gdy wkladam dugi kluczyk "scyzoryk" lampka chwile swieci a potem zaczyna dopiero migac....

Nie wiem co zrobilem ale wlozylem stary kluczyk i sobie tak migalo to immo przez jakis czas a ja siedzialem w aucie i cos robilem przy drugim kluczyku ... Chcialem sprwdzi czy scyzoryk zadziala wiec wyjolem stary kluczyk i wlozylem scyzoryk oczywiscie nie zadzialal ale jak spoerotem wlozylem oryginalny to zadzialal .... i o co chodzi ... nie mam pojecia ale dobrz e moge odpalic fure ...

 

Przelozenei pestki ze starego scyzoryka do nowrgo nie pomoglo dalej nie dezaktywuje sie immo moze jak ja przekladalem to uszkodzilem nie wiem.

Jak mozna zdobyc nowa pestke a potem jak zrobic zeby wylaczala moj immo ?

Edytowane przez rzulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pestke mozesz pewnie zakupic w zakaldzie gdzie dorabiaja klucze, ja gdy kupilem swojego passka mialem tylko jeden klucz wiec wolalem sie zabezpieczyc.

pojechal do goscia, ktory dorabia klucze, dorobil wstawil pestke pozniej juz w aucie

-najpierw zczytanie pinu

-wykasowanie wszystkich kluczykow

-zakodowanie od nowa 2 szt.

i po krzyku tylko w portfelu luzniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info niuteq. Ale okzauje sie ze u mnei wszystko dziala. Wczoraj naprawil sie oryginalny kluczyk a scyzoryk nie dzialal, dzisiaj rano ide do fury, moja wrodzona upartosc kazala mi jeszcze raz zabrac oba kluczyki i sprawdzic.... No i wkladam scyzoryk i dziala wkladam oryginalny i dziala i jest pieknie szkoda ze nie wiem co bylo nie tak ...

Pozdrawiam i dziekuje za rady

 

ps. Jak by ktos wiedzial o co chodzilo z tymi immo to bede bardzo wdzieczny za wyjasnie mi tego

Edytowane przez rzulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk może był źle "ułożony" względem stacyjki i tak to wyszło. Jeśli nie rozłożysz do końca scyzoryka i włożysz do stacyjki to immo mruga. Może po prostu u Ciebie był jakiś zbieg okoliczności. Albo poprzedni właściciel nie czekał aż zgaśnie kontrolka od immo i od razu odpalał samochód i dlatego teraz takie cyrki. Pisało kiedyś na forum, że jak się nie czeka aż zgaśnie kontrolka od immo i się odpala auto to później mogę być problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z kluczykiem po wyciagnieciu bateri immobilizer nie dziala jak go zakodowac?.kody mam ale gdzie to sie koduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateria w kluczyku niema wpływu na immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności