Skocz do zawartości
domanpav

wyleciał płyn chłodzący

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący proplem, zapaliła się kontrolka stanu płynu chłodzącego, natychmiast się zatrzymałem i po około 5 sekundach wyłączyłem auto. W zbiorniczku wyrównawczym nie ma płynu domniemam, ze cały wyciekł, z pod maski przez około 15 min wydobywała się para(bardzo mało) pomiędzy chłodnicą a silnikiem. mam 2 pytania:

1 ma ktoś moze schemat układy chłodzenia? podejżewam że moze jakaś gumowa rura się "odczepiła"

2 czy mogła się uszkodzić chłodnica, silnik itp? chodzi mi o jakieś poważne uszkodzenia? ponieważ auto strasznie głośno chodziło przez tą chwilkę?

pozdrawiam

ps stan płynu równo 3 dni temu był pomiędzy min a max bo akurat sprawdzałem, temperatura silnika w momencie awarii równo 90st

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy z tyłu silnika - przy grodzi silnikowej - nie wyskoczyła ci zawleczka z przewodu co wchodzi do głowicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej woda destylowana, aby byl stan.

Odpal auto i patrz gdzie cieknie.

 

Powod moze byc prozaiczny - jakis wezyk sie zsunal lub sparcial i pekl, lub troche powazniejszy - pekla chlodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub troche powazniejszy - pekla chlodnica.

Niestety często się zdarza. Mi bez powodu pękła chłodnica (na łączeniu plastiku z metalem) w zimę ale nie był to gwałtowny wyciek a powolne sączenie się. Być może pękła ci jakaś rura, wąż gumowy albo spadła opaska.

ma ktoś moze schemat układy chłodzenia?

Proszę bardzo układ chłodzenia do twojego motoru.

 

ukadchodzenia.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem rano w warsztacie, ze wstępnych oględzin stwierdzono że poszła pompa wodna ale na 100% bedę wiedział jutro, jak uważacie ile powinni wziąść za wymianę? tak miej więcej żebym się nie dał naciągnąć. dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle co za rozzad ok 150 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle co za rozzad ok 150 zl

A gdzie ty za wymianę rozrządu zapłaciłes 150 zeta? :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana rozrzadu to okolo 250-350 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności