Skocz do zawartości
gulu666

Szarpie na zimnym silniku - 1.8 20v APT

Rekomendowane odpowiedzi

może być czujnik temp, nieraz cuda potrafi stworzyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o formę tego kabla :-)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Napisałem to dzisiaj w innym temacie dotyczącym silnika ADR ale może tu też się komuś przyda i pomoże

 

Panowie!!!!!!!!!! Jest lekarstwo dla mojego chorego silnika a jeżeli mojego to podejrzewam, że również dla wielu z was. Jak już wyżej wspomniałem przy okazji próby wymiany zaworka ciśnienia paliwa listwy wtryskowej poruszyłem jeden z przewodów gumowych, który wydał mi się zbyt luźny. Wizualnie wygląda on jakby był OK ale gdy się go zacznie delikatnie ciągnąc do góry okazało się, że jest po prostu przegnity i urwany. Podejrzewam, że w niektórych przypadkach jest on tylko lekko przegnity lub naderwany dlatego też poranne objawy są różne lecz podobne w skutkach. Co ciekawe gdy przewód wyjąłem na górę i go zostawiłem swobodnie to kręciłem kilka dobrych razy zanim mi odpalił czego wcześniej nie miałem bo mi tylko telepało silnikiem. Nie wiem od czego jest ten przewód i do czego służy lecz jasne dla mnie było jedno: skoro posiada opaski zaciskowe to znaczy, że jest tam duże ciśnienie lub podciśnienie i tak nie powinno być. Ponieważ jeszcze nie kupiłem nowego przewodu ( chyba tylko serwis) to w celu sprawdzenia różnicy w działaniu po prostu zaślepiłem ten przewód zwykłą śrubą.Testy przez dwa dni na zaślepionym urwanym przewodzie dały wynik oszałamiający.WSZYSTKO DZIAŁA JAK POWINNO. NIC NIE SZARPIE I NIE PRZERYWA> Ponadto wróciła dynamika jazdy i reakcja na pedał gazu.Oto fotka uszkodzonego przewodu

 

[ATTACH=CONFIG]67582[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]67583[/ATTACH]

Tak na marginesie co to za przewód bo muszę go kupić i wymienić.

Sprawdźcie u siebie te przewody.

 

Panie kolego proszę o formę tego kabelka :-) Zgóry dzięki:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności