Skocz do zawartości
jedrek_1981

problem z centralnym zamkiem z pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem, że nie zawsze działa mi zdalne sterowanie centralnym zamkiem z pilota (dotyczy to zarówno zamykania i otwierania). Zauważyłem taką zależność, że największe problemy z zadziałaniem pojawiają się gdy samochód dłużej postoi (np. rano po całonocnym postoju). Gdy pojeżdżę samochodem to to nie ma problemu z zadziałaniem centralnego. Objawy wskazywały by na rozładowany akumulator, ale nie mam żadnego problemu z odpaleniem silnika. Sprawdzałem również napięcie na akumulatorze po dłuższym postoju i wynosi ok 12,8 więc jest ok. Dodam również że z kluczyka bez problemu działa centralny we wszystkich drzwiach więc to również wyklucza akumulator. Takie same objawy są przy sterowaniu z pilota w drugim kluczyku, więc to chyba też nie bateria w kluczyku.

Może, ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem. Niestety nie znam narazie odpowiedzi.Ale może Ty już się z tym uporałeś?

 

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:25 ----------

 

Z tym, że u mnie otwieram z rana bez problemów. Jednak gdy dojadę na mniejsce to pilot nie działa. Zadziała dopiero po około 4 minutach(sprawdzałem kilkakrotnie). Z kluczyka dziła poprawnie. Brzęczek zapalonych świateł działa, oświetlenie wewnętrzne również. Może ktoś spodkał się z podobnym problemem. Moduł komfortu???? Ale to czyba ostateczność tymbardziej że jest tam sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie rozwiązałem tego problemu jeszcze, zakupiłem moduł komfortu już chwile temu ale ze względu na warunki atmosferyczne na zewnątrz nie wymieniałem go jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam identyczny problem. Niestety nie znam narazie odpowiedzi.Ale może Ty już się z tym uporałeś?

 

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:25 ----------

 

Z tym, że u mnie otwieram z rana bez problemów. Jednak gdy dojadę na mniejsce to pilot nie działa. Zadziała dopiero po około 4 minutach(sprawdzałem kilkakrotnie). Z kluczyka dziła poprawnie. Brzęczek zapalonych świateł działa, oświetlenie wewnętrzne również. Może ktoś spodkał się z podobnym problemem. Moduł komfortu???? Ale to czyba ostateczność tymbardziej że jest tam sucho.

u ciebie jest problem raczej z centralką alarmu ze nie łapie pilota albo baterie w piloci słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dodatkowego alarmu. Sprawdzałem na dwóch kluczykach (styzoryk) a nawet wymieniłem baterie. I tak sobie centralny dział jak mu się podoba!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może mikro styki w którychś drzwiach sprawdzałeś błedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem. Zabiorę się za to prawdopodobnie w poniedziałek!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o pomoc w rozwiazaniu nastepujacego problemu, a mianowicie chodzi o to ze przy otwieraniu centralnego z pilota wszystkie drzwi sa zablokowane procz klapy bagaznika, dodam ze zablokowane sa tylne prawe drzwi . przy probie otwarcia od wewnatrz gdy ciagne za klamke bolec wychodzi ale gdy puszcze klamke bolec sie chowa. jak rozwiazac ten problem? acha i jeszcze jedno wszystkie 4 szyby sie otwieraja i zamykaja ale ustawianie prawego lusterka nie dziala moze to ma jakis zwiazek prosze o pomoc z gory dziekuje. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzałem moduł komfortu VAG - iem. Brak błędów jednak momentami brak było łączności z modułem komfortu. Znalazłem nową zależność jeżeli wyjmę bezpiecznik od centralzamka to na jakiś czas zaczyna on działać z pilota. Czasami tylko kilka zamknięć innym razem dłużej. Moduł jest suchy. Sprawdziłem wiązkię dochodzącą do modułu - wygląda ok. Dzisiaj przejrzę jeszcze wiązkię tę przy progu. Elektryk podejrzewa moduł komfortu ale ja sprawdzę jeszcze połączenie kabli w drzwiach kierowcy bo dzisiaj też zauważyłem że nie działa mi w nich głośnik(mam nadzieje że tam znajdę rozwiązanie). Jak nie to trzeba będzie wydać 150 na moduł. Tylko czy to pomoże? Może ktoś ma jakiś pomysł. Przydałby się też schemat central zamka i modułu komfortu. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Schematy są dwa. Do października 2000 i po. Jaki potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję po październiku.

 

---------- Post added at 09:50 ---------- Previous post was at 09:49 ----------

 

Mój mail: [email protected]

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być na poczcie. :-)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem elektronika w Sopocie który podjął się sprawdzenia i ewentualnej naprawy modułu. Moduł właśnie leżu u niego a ja czekam na telefon, że naprawiono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc nie działa mi pilot w moim pasku nie działał od kupna samochodu poprzedni właściciel wymienił baterię i powiedział ze trzeba go zaprogramować przez vaga (dodam że mam tylko 1 kluczyk) pojechałem pod kompa i kolo powiedział ze od tej strony jest wszystko sprawnie ze jest zaprogramowany i komp go wykrywa (czy coś w tym stylu) samochód otwiera się normalnie z kluczyka szyby też domykają się z kluczyka ostatni zajrzałem do modułu komfortu i jest suchutki jakby z fabryki wyjechał

nie wiem co mam jeszcze zrobić czy w zamku drzwi od kierowcy odpowiedzialne są tam jakieś urządzenia za ten problem czy jechać do innego speca z vagiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronik sprawdził moduł i niby jest sprawny. Dzisiaj sprawdziłem błędy VAG-iem. I wyszło:

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 920 825 AX

Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V13

Coding: 05125

Shop #: WSC 79782

WVWZZZ3BZ1P049523 VWZ7Z0Y2763291

3 Faults Found:

01314 - Engine Control Module

49-10 - No Communications - Intermittent

01336 - Data Bus for Comfort System

49-10 - No Communications - Intermittent

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)

49-10 - No Communications - Intermittent

 

Address 19 -------------------------------------------------------

Controller: 6N0 909 901

Component: Gateway K<->CAN 0001

Coding: 00006

Shop #: WSC 00000

4 Faults Found:

01314 - Engine Control Module

49-10 - No Communications - Intermittent

01336 - Data Bus for Comfort System

49-10 - No Communications - Intermittent

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)

49-10 - No Communications - Intermittent

01333 - Door Control Module: Rear Left (J388)

 

I co dalej wymieniać moduł? Gdzieś czytałem o przekaźniku modułu komfortu. Może ktoś wie gdzie on jest w modelu z 2001 r.

 

 

49-10 - No Communications - Intermittent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem. Kupiłen na allegro za 100 ziko moduł. Wymieniłem, zakodowałem kluczyki. Teraz central śmiga bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności