Skocz do zawartości
wicher123

POMOCY nie mogę zakodować kluczyków,po wymianie licznika,auto stoi :( ****

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,zmieniałem licznik na MFA

Procedury miałem te:

KODOWANIE LICZNIKA

 

Wybieramy:

[17 - Instruments]

[Recode - 07]

Wprowadzamy 5-cyfrowy numer kodowania spisany uprzednio ze starego licznika.

[Do It!]

Po wpisaniu kodowania

robisz dopasowanie licznika do sterownika silnika czyli, w VAG-Comie dajesz adaptację i kanał 00, read i save. Wychodzisz z programu i wyłączasz zapłon, włączasz za powiedzmy pół minuty ponownie zapłon.

Wchodzisz w zegary i wpisujesz PIN tych nowych zegarów.

[Login - 11]

Wpisujemy PIN obecnego licznika w formacie 0XXXX.

[OK]

Robisz dopasowanie kluczy bo na pewno nie będą działać.

Adaptacja, kanał 21, wpisujesz 0 i save, następnie wpisujesz liczbę posiadanych kluczy i znowu save i wychodzisz z programu. Czekasz aż lampka immo zgaśnie i wkładasz drugi klucz, czekasz aż lampka zgaśnie i kolejny klucz aż zaprogramujesz wszystkie posiadane klucze. Wyłącz zapłon i włącz za chwilę i możesz już uruchomić silnik.

Prawdopodobnie będziesz potrzebował nowe transpondery do kluczyków, stare mogą się niechcieć zakodować.

 

 

Wszystko ok dopóki nie chciałem zakodować kluczyków:

Wszedłem w kanał 17 i blok 21 miałem standardowo nastawione na 3.

Nie moe nic zrobić,czy zmienię na 0 czy dam TEST(save nie mogę) to pojawia się ERROR

 

problemn.jpg

CO teraz? Może mógłbym ktoś pomóc telefonicznie, stoję autem i odpalić nie mogę,może coś źle robie? ;(

Proszę o pomoc i dziękuje :(

Jestem załamany.

 

Ewentualnie jak założe stary licznik do bede mógł auto uruchomić??

Edytowane przez wicher123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Po wpisaniu pinu,powinna zapalic sie lampka imo.Pali sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pali się

No coż wsadziłem stary licznik i odpaliłem auto i pojechałem do wachowców.Podobno ile razy próbowałem wpisywac kodowanie i wyskakiwał ERROR to teraz trzeba odczekać iles tam godzin aż się odblokuje,musi być na włączonym zapłonie :/

Zostawiłem auto i czekam...

Dobrze ze na starym liczniku mogłem auto odpalić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahmm dziwne po podaniu pinu powinienes spokojnie dopisac nowy kluczyk mogles sprobowac dopisac 1 a nie odrazu 3

"Wszedłem w kanał 17 i blok 21 miałem standardowo nastawione na 3.

Nie moe nic zrobić,czy zmienię na 0 czy dam TEST(save nie mogę) to pojawia się ERROR"

a pin masz dobry?po wejsciu w 17 zalogowales sie pinem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ahmm dziwne po podaniu pinu powinienes spokojnie dopisac nowy kluczyk mogles sprobowac dopisac 1 a nie odrazu 3

"Wszedłem w kanał 17 i blok 21 miałem standardowo nastawione na 3.

Nie moe nic zrobić,czy zmienię na 0 czy dam TEST(save nie mogę) to pojawia się ERROR"

a pin masz dobry?po wejsciu w 17 zalogowales sie pinem ?

Tzn. najpierw procedura licznika i tam podawałem PIN jego,później wszedłęm w 17 i blok 21 i już pinu nigdzie nie wpisywałem tylko chciałem zmienić wartości kluczyków,zakodować je i co nie nacisnąłem to pojawiał sie error,bawiłem się trochę i odpuściłem,auto zablokowałem na kilkanaście godzin albo nawet i dni ;)

Więc jest cooool !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam spieprzyles, jak wszedles w 17 miales ponownie podac pin w 11 a pozniej 10 czyli adaptacja pozniej 21....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności