Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi bo przeczytałem na allegro ostatnio że te chipy które zwiększają moc i moment jeszcze na dodatek obnizają spalanie ? Bo własnie na aukcjach tak piszą ludzie tylko nie wiem czy to taki chwyt żeby kupic czy prawda. Wstawiał może ktoś takie coś i rzeczywiście zauważył że spalanie jest mniejsze. Bo tak jak np patrzyłem do swojej B4 chip zwieksza moc o 30KM i moment o 70NM tylko tak mi ciężko troche uwierzyc w to że zarazem spalanie wtedy spadnie (zresztą to by chyba i tak było dobrze jakby sie nie zwiększyło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpusc sobie chipy z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem nawet jakbym miał robic to bym musial poszukac kogoś kto się tym zajmuje. Tylko pytam ogólnie czy te chipy maja takie działanie jak oni opisuja na tych aukcjach. I jeszcze właśnie jedno pytanie czy te chipy wpływają jakoś na żywotnośc silnika?

 

Bo jeżeli jest tak jak oni to opisują to chyba warto jest wydac te pare złotych jeżeli można w ten sposób poprawic osiągi auta jednocześnie obniżyc spalanie przy tym wszystkim nie szkodząc silnikowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy jest gość co krzyknął mi za chipa 500zł, i tłumaczył mi że ilość koni nie ma większego znaczenia natomiast zwiększy mi Nm na około 260. Oczywiście wszystko robi tak żeby autko pojeździło jeszcze dość długo. bo można zwiększyć takiego AFNa nawet ponoć na 180KM...ale ile to podziała to już zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na wszystkie Wasze pytania jest w poście #2. Karol wyczerpał temat w zupełności.

 

z AFNa na samym chipsie 180 KM :?::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karol wyczerpał temat w zupełności.

nie wyczerpał allegro wpisałem na przykład bo nie znam osobiście nikogo kto montuje takie chipy i nie wiem czy on by to samo powiedział o spalaniu i żywotności silnika dlatego tutaj o tym pisze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób pisało że spalanie zmniejsza się przy normalnym trybie jazdy bez żadnego pałowania, a spowodowane jest to tym iż silnik mając więcej mocy ma lżej pociągnąć samochód. I tam gdzie wcześniej trzeba było redukować bieg później nie trzeba, jednocześnie żeby trochę przyspieszyć trzeba mniej wcisnąć gaz i dlatego spalanie maleje, ale jak ktoś nie puszcza gazu z podłogi to wzrośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie: jezeli komus nie szkoda samochodu to niech wstawia te super chipy z allegro podnoszące moc o bardzooooo duzo :D

lepiej uzbierac troszke wiecej kasy i zrobic porządnego virusa wtedy masz pewnosc ze to bedzie jezdzic i to dobrze jezdzic

 

bo można zwiększyć takiego AFNa nawet ponoć na 180KM

zgadza sie da sie go podkrecic do tych 180KM ale trzeba zmienic turbo wtryski pompę zrobic fimc i to chyba na tyle i nadal nie ma pewnosci ze osiągniemy te 180KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu się zgadzam z

lepiej uzbierac troszke wiecej kasy i zrobic porządnego virusa wtedy masz pewnosc ze to bedzie jezdzic i to dobrze jezdzic
daj sobie spokój z tymi chipsami z allegro, bo tak czy inaczej musiałbyś kogoś znaleść kto Ci to wlutuje SMD, a tak oddasz autko na jedno popołudnie i odbierasz gotowe i nic Cię nie obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedoczytujecie postów do końca :P ,pisałem już allegro podałem na przykład bo nie znałem nikogo kto to robi i mogł mi udzielic informacji czy to co piszą o tym że po podniesieniu mocy i momentu spada zapotrzebowanie na paliwko i przy tym silnik nie dostanie mocniej popalic. Ale dzisiaj byłem u znajomego mechanika to mi powiedział gdzie takie coś robią i potwierdził to że spalanie malaje :D Powiedział że takie coś tam kosztuje kolo 100zl. A wątpie w to że jakbym wydał na to przykładowo 500zł to by było lepiej ,pewnie ci co tyle wołają robią tak samo tylko wciskają kit że to lepsze żeby więcej zarobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego w porzadnym serwisie podnosza moc o ok.30% koszt do 3000zl!!! wiem ze kolega chipujac swoje b5 z silnikiem 90KM na 135KM tanim kosztem korzystajac z allegro przez 50tys robil 3 remont bo korbowody tego nie wytrzymaly!!!najprostsza sprawa jechac do magika od turbina niech ci cisnienie na niej zwiekszy troszke tak zeby autko mialo ok.110KM i to powinno byc optymalnie pozniej zywotnosc silnika spada!!!Ale po kreceniu autka bez nowego mapowania dawki paliwa autko bedzie palic wiecej:)chyba ze bedziesz go romantycznie krecil a wtedy chip nie ma sensu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak on sobie podniósł moc o 50% to sie nei dziwie że silnik nie wytrzymał, przeczytalem to info że można podnieśc moc o te 20-30KM i jeszcze do tego zmniejszając zużycie paliwa to bym sie na takie coś zdecydował ale 3000zl to troche przesada no chyba że masz auto za 150tys zl to juz co innego. Ale jak narazie mi wystarcza moje 110 koni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj żadnych czarodziejskich chipów z allegro szkoda kasy i silnika maksymalny i rozsądny przyrost mocy w twoim aucie to od 20-30 KM tak jak piszą koledzy jak przesadzą to pada sprzegło ,dwumas lub turbo.Zmiejszenie zurzycia paliwa teoretycznie tak jest wiekszy przyrost mocy szybciej sie rozpedzasz mniej musisz cisnąc (ale na początku tego nie odczujesz bo jak tu nie cisnąć jak auto fajnie zasówa :)

).Ze znanych firm we Wrocławie http://www.dynosoft.pl/kontakt koszt u nich to nie wiem ale średnio od 1500 do 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipsy z allegro potrafią dużo więcej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takiego chipa z Allekłamią i pojechałem na pomiar. Więc **** blada, cwaniaczek skopiował orginał i tyle. Koszt pamięci ok. 20 PLN + programator. Więc nauczka na przyszłość żeby tego nie robić więcej. Poza tym z prostych praw fizyki wynika, że moc nie czerpie się z niczego. Koleś mi gadał, że mam zabity silnik itp. jednym słowem ściemniał. Tak więc zrobiłem sobie lekcję poglądową. Poza tym ten scalak trzeba jeszcze wlutować, jeśli chcesz sam, a nie masz pojęcia to zapomnij o tym. I wogóle lepiej weż pannę do kina i ją zaczipuj :) Będziesz miał więcej frajdy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedział że takie coś tam kosztuje kolo 100zl.
szczerze to ciekawe jak ich ten chip wygląda za 100zł, wątpię w to żeby w tej cenie było nowe wlutowanie chipa, mapy i ustawianie...no ale to jest tylko moje osobiste zdanie na ten temat. w Rzeszowie w AT2000 też cena waha się miedzy 1200-1600zł razem z hamownią.
Ze znanych firm we Wrocławie http://www.dynosoft.pl/kontakt koszt u nich to nie wiem ale średnio od 1500 do 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chipsy z allegro potrafią dużo więcej

A ty gdzie przerabiałeś ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro obiecują ci wszystko co chcesz a nawet więcej,w bonusie masz rozkraczenie sie silnika-to pewne.Poczytaj troche na vwgolf dział speed tam dowiesz sie wszystkiego na temat robienia AFNów.Podali ci koledzy gdzie masz jechać we wrocku to jedz tam udzielą ci odpowiedzi na wszystkie pytania i zrobią autko fachowo.Osobiście robiłem w http://www.g-lab.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzyś27

A ja zrobiłem sobie softa i ze 130 mam 170KM. polegało to na wgraniu nowego oprogramowania. Stare mam w pamięci i jak coś to mogę powrócic. Koszt to 600zł. Autko jeżdzi jak złoto a spalanie nie wzrosło. Panowie czytajcie dokładnie pytania a nie jak już się uprzecie na to allegro to już tak k..wa w kółko ciągniecie a kolega pytał o spalanie,a nie o allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności