Skocz do zawartości
wojtekk

nagly wzrost obrotow

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzylo mi sie to pierwszy raz, jadac okolo 70 km/h na 4 biegów, podczas naglego przyspieszenia szybko mi obroty wzrosly nastepnie szybko spadly i wszystko wrocilo do normy, dodam, ze silnik byl mocno rozgrzany czym to moglo byc spowodowane?

bylo slyszalne takie nagle przyspieszenie pracy silnika i zwolnienie bez odczuwalnego szarpniecia

w passacie B5 1.9TDI 130km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie robi Ci się też tak czasami na niższych biegach jak wciśniesz nagle do podłogi, że obroty rosną i zaraz spadną <unormują się>? Może ślizga Ci się sprzęgło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik temp cieczy chłodzącej??

 

mi na biegu jałowym potrafił sam podnieść obroty do 1500 obr/min, lub przy odpalaniu wskakiwał od razu na owe obroty, przez co kopcił przy odpalaniu - koszt tego czujnika to bodaj 85 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło zaczyna ci zdychać i się ślizga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzęgło zaczyna ci zdychać i się ślizga.

no to czeka mnie wymiana, a to normlane przy przebiegu 170 tys ze zaczyna juz padac?

ile te sprzeglo jeszcze wytrzyma?

 

---------- Post added at 11:24 ---------- Previous post was at 11:21 ----------

 

mi na biegu jałowym potrafił sam podnieść obroty do 1500 obr/min, lub przy odpalaniu wskakiwał od razu na owe obroty, przez co kopcił przy odpalaniu - koszt tego czujnika to bodaj 85 zł

na biegu jalowym wszystko jest dobrze, raczej jak juz koledzy wspomniali sprzeglo zdycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to normlane przy przebiegu 170 tys ze zaczyna juz padac?

To zależy jak kto jeździ ale tak średnio to właśnie do 200 tkm wytrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis znow jechalem ta sama trasa, dodatkowo pod duzym obciazeniem i sprawdzalem 4 bieg 2 tys obrotw i but na gaz i zbieral sie elegancko bez zadnego poslizgu, sprawdzalem tak kilka razy pozniej na kazdym biegu i wszysto dobrze.

zobacze jak mi sie to powtorzy to podjade do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności