Skocz do zawartości
kawyy

2.8 V6 30v problem z rozruchem na zimym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam poblem z odpaleniem swojego auta głównie z rana jak postoji nocke ale zdarza sie tez tak ze jak postał cały dzień a wieczorem chce go odpalic też jest problem, do tego dochodzi nierówna paca silnika i wachlowanie na obrotach pomocy bo mnie niedługo coś trafi z tym, dodam jeszcze ze wymieniłem niedawno rozrząd tylko nie wiem jak było przedtem bo w dzień kupna auta odrazu zabrałem sie za rozrząd bo dla mnie to jest priorytet zgóry dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale już raz odpowiadałem na ten post i nie widzę go.Po pierwsze sprawdź czy rozrząd został prawidłowo ustawiony.Po drugie Wtryskiwacze lub reduktor przepuszcza i po dłuższym postoju,początkowo musi przepalić dawkę Pb o LPG.Po trzecie do sprawdzenia czujnik temperatury cieczy chłodzącej,jeżeli jest padnięty wskazuje -44 st a wtedy komp podaje końską dawkę której nie jest w stanie przepalić.Falowanie może być spowodowane zabrudzoną przepustnicą,bądź nieszczelnym układem dolotowym powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za pomoc, zuważylem jeszcze ze jak jade na gazie również Pb ubywa z baku czy moze to tez byc wina wtryskiwaczy i reduktora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej napisał to posprawdzaj.jedź na kompa i będzie jasne.do tego kable,świece i wszystko to co jest związane z rozruchem:635:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podaj jaką masz seq i ile ma czasu.Jeżeli masz BRC to się zgodzę że ubywa.Ubywanie PB spowodowane jest niewydolnością wtryskiwaczy lub reduktora a wtedy ratuje się Pb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem znawcą instalacji ale z tego co sie doczy tałem to posiadam instalacje KME Diego-G3 i jest w tym aucie jakies pół roku moze krócej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poleciał reduktor.Spróbuj przed zgaszeniem auta przełączyć je na Pb.Zobaczymy czy inaczej z rana zapali.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz próbowałem pare razy i nic z tego tak samo odpala czy zgasze go na gazie czy na paliwiedzisaij zauwazyłem ze postał ze 3/4 godzinki i co prawda odpalil normalnie ale jak dawalem mu gazu to przez pierwsze 2s nie wchodził na obroty dopiero potem reagował i zamomet sie to powtózyło a jak sie rozgrzał to jest wszystko ok / teraz i mi sie wydaje ze cos jest nie tak z dawką paliwa moze dostaje jakas mieszanke typu pb/gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jestem za reduktorem lub wtryskami.Jest na gwarancji to niech robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie za pomoc, moze kiedyś będe miał mozliwosc sie odwdzieczyc bo jezeli chodzi i mechanike to jestem zielony jeszcze raz dzieki jutro wybieram sie do gazownika pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów że świece wymieniałeś,przepływomierz podmieniałeś bo będzie cię odsyłał do mechanika.

P.S Tu przyznaje się punkty,masz taki przycisk pod postem:).

P.S 2 Pomógł wciskasz tylko raz,dla danego użytkownika w danym temacie.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności