Skocz do zawartości
Gość mikan

Problem z silnikiem ? , z turbo ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mikan

witam, dzis 2 raz mi sie zdarzylo ze po dojsciu na 4 biegu do 4 tysiecy zmulilo mi fure, efekt jest taki jakby niedzialalo turbo, na kazdym biegu niechce wtedy przekroczyc 2 - 3 tys , przekroczenie 100km/h trwałoby z 5 min. na luzie obroty sie wkrecaja , turbine slychac, ale jedzie sie jak 40 konnym dieslem o wadze 3 ton. o dziwo wylacze i wlacze silnik to wraca do normy, wczesniej stalo sie tak na trasie przy 190, przy wyprzedzaniu, czyli wnioskuje ze przy wiekszych obrotach cos sie dzieje nie tak, pytanie czy to cos z turbo bezposrednio czy z elekrtronika ? zadne komunikaty niewyskoczyly, chodzil rowno. prosze o rade i sugestie gdzie szukac. aha, wozik ma 220 tysi, wg nr vin w servisie zaden hans turbwaki niewymienial a serwisowany ze wszytskim do konca w niemieckim aso, oleju nieubywa, z wydechu niekopci. prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto wchodzi w tryb awaryjny poczytaj na temat 'notlauf'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ze jest to cos z elektryki od turbiny, nie pamiętam nazwy ,aczkolwiek mi kazali kierowniczki czyścic

w audi byl to jakiś element elektryczny i tu raczej też, ja miałem tak samo ze przy 180 w tryb awaryjny mi wskoczył i potem był muł ,jest to opisane w postach na ten temat trzeba poszukać sam czytałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan

myslalem ze tryb serwisowy objawia sie jakos na kompie , tak jak inne komunikaty. chcialem wiedziec czy mam sie kierowac do kogos od elektroniki czy konkretnie od turbin. sam tego niezrobie bo nie mam sprzetu, takze zaatakuje do kogos kto ma to urzadzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslalem ze tryb serwisowy objawia sie jakos na kompie

Niestety nic takiego nie ma.

sam tego niezrobie bo nie mam sprzetu, takze zaatakuje do kogos kto ma to urzadzenia

Zerknij do działu regionalnego, może jest jakiś spot niedługo, albo ktoś w okolicy ma VAG-a i może Ci pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, jedź do kogoś kto ma VAGa, ewentualnie do zakładu z elektromechaniką i niech Ci zdiagnozują furę, tylko niech to zrobią konkretnie. Dobrze byłoby gdybyś spisał/zapamiętał kody błędów jakie masz i pokazał na forum - często bywa tak, że "mechanicy" dodają coś od siebie i portfel bardzo szybko chudnie. Tak jak kolega pisał wcześniej, może jakiś spot/zlot będzie za niedługo, a akurat ktoś będzie miał VAGa i Ci podepnie bolid pod kompa. Wtedy się wszystkiego dowiesz i będziesz wiedział co jest do wymiany,a co nie. Reasumując - jedziesz do zakładu - niech zrobią logi statyczne i dynamiczne, postaraj się zapisać błędy<najlepiej dostać logi> i wystaw na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie same objawy :D.Przy 4000 obr.passat robił się wolny jak mongolski muł.Po zgaszeniu silnika wszystko wracało do normy.Wyciągnąłem więc turbo(urywając przewód olejowy:mad:) rozebrałem je w drobny mak i nic czysto żadnego nagaru.Zakładałem,że przyczyną dziwnych objawów silnika jest nagromadzony nalot na łopatkach turbiny.

Więc może filtr paliwa:confused:.Wymieniłem filtr i w mojego passata jakby diabeł wstąpił.T-eraz D-opiero I-dzie:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan

dzieki, kumam , jak mi zdiagnozuja to napisze na forum, a filtr paliwa wymienialem z 10 tys temu, zastanawiam sie ale to raczej niemialo wplywu, od 2 miesiecy jezdze na tym nowym paliwie shell v-power gtl ..., tak czy siak po diagnozie napisze , dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności