Skocz do zawartości
anndy

Czy PDC w Passacie B6 z radiem RCD300 ma wizualizację?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

oglądałem dzisiaj (chyba już z 30-tego) Passata B6 Kombi Comfrotline DSG 140KM 2006r. Czy PDC w połączeniu z radiem RCD300 nie posiada żadnej wizualizacji? NIc? Do czego zatem służy ten przycisk obok drążka skrzyni biegów z symbolem antentki emitującej fale? Sprzedający (handlarz) twierdzi że to włącza/ wyłącza parktronica. Ale jaki byłby sens wyłączania go? Ja byłem przekonany że jego właczenie pokazuję na jakimś wyświetlaczu(MFA, RCD) odległość od potencjalnej przeszkody. Tak jest czy handlarz coś kombinuje?

anndy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk jest od włączania przednich czujników.

One nie są cały czas włączone, bo jakbyś dojeżdżał na skrzyżowaniu do kogoś to by bez potrzeby piszczały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

oglądałem dzisiaj (chyba już z 30-tego) Passata B6 Kombi Comfrotline DSG 140KM 2006r. Czy PDC w połączeniu z radiem RCD300 nie posiada żadnej wizualizacji? NIc? Do czego zatem służy ten przycisk obok drążka skrzyni biegów z symbolem antentki emitującej fale? Sprzedający (handlarz) twierdzi że to włącza/ wyłącza parktronica. Ale jaki byłby sens wyłączania go? Ja byłem przekonany że jego właczenie pokazuję na jakimś wyświetlaczu(MFA, RCD) odległość od potencjalnej przeszkody. Tak jest czy handlarz coś kombinuje?

anndy

 

Tak, ten przycisk włącza/wyłącza parktronika.

Nie, nie ma żadnej wizualizacji optycznej (tak jak to jest np. w Octavii), tylko dźwiękowa.

 

A możliwość włączenia/wyłączenia parktronika przyciskiem jest przydatna przy dojeżdżaniu przodem do przeszkody (bez wcześniejszego wrzucania wstecznego, kiedy to parktronik sam się załącza), np. do donic na parkingu itp. lub jeśli na przykład cofasz planując wyjechać z miejsca parkingowego, po czym czekasz jeszcze kilka minut, żeby Twoja kobieta w końcu dotarła do samochodu i nie chcesz słuchać ciągłego pikania. :D

 

Turbo - ten przycisk włącza WSZYSTKIE czujniki, natomiast system wyłącza się po przekroczeniu chyba 20 km/h (albo 16, nie pamiętam). Gdybyś miał podczas jazdy po mieście aktywne czujniki, to byś, za przeproszeniem, ocipxxxł.

Edytowane przez bartek.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak macie rację można by oszaleć gdyby to cały czas wyło. Dziękuję za ekspresową odpowiedź. A w dużych radiach tych z nawigacją też nie wyświetla dystansu do przeskody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, bo nie mam navi (mam rcd500 i tam też nie ma wizualizacji).

Musisz poczekać, aż zaglądnie tutaj ktoś kto ją posiada.

 

Znalazłem wątek, który odnosi się do Twojego pytania.

Edytowane przez bartek.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny który chce się patrzec na lcd radia a nie widziec drogi w realu. Będziesz się wpychał w szpare o 2cm wieksza od auta ze chcesz wiedziec z której strony wystaje jakaś zadra? Wstarczy ze pika parktionic, reszta nalezy do wyobraźni kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w navi kolorowej nie ma zadnej wizualizacji. Tylko pipczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności