Skocz do zawartości
Gość przemas85

kolizja - jakie czesci do wymiany i koszt?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemas85

witam serdecznie, wczoraj kolega wjechal mi w tylny zderzak, u mnie co prawda nie widac wiekszych uszkodzen bo tylko dolna czesc zderzaka pod listwa jest porysowana dosyc mocno i jescze nizej ten czarny plastik wszedl nieco pod spod ale patrzylem ze na srodku jest uchwyt ktory sie po prostu podgial. u kolegi wieksze uszkodzenia bo maska wygiela mu sie w litere V poszedl zderzak lampa i grill no i chlodnica oberwala. W zwiazku z tym moje pytanie brzmi co pochlonelo w pasku cala energie uderzenia? z tego co sie orientowalem pod zderzakiem jest solidne wzmocnienie przymocowane do pasa tylnego ktorym jest duzy kawal blachy. czy w wyniku uderzenia pomimo teoretycznie niewielkich uszkodzen moglo cos sie odksztalcic? jak zachowac sie przy rzeczoznawcy, co mu sugerowac do wyceny oprocz zderzaka i jego malowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz mu co sugerować on i tak napisze co ma być zrobione a jeśli pójdziesz na bezgotówkową naprawę to warsztat po rozebraniu jeśli stwierdzi coś jeszcze to i tak zawoła rzeczoznawcę po raz kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemas85

chyba nie bede tego chcial robic bezgotowkowo - a raczej na pewno bo od biedy wystarczy pomalowac ten zderzak za 200 zl wyprostowac ucho ktore sie podgielo na srodku i nic nie bedzie widac tylko wasnie martwi mnie kwestia co moze byc glebiej tzn co pochlonelo energie uderzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak mocne było uderzenie z tego co wiem passatowskie zderzaki przy uderzeniu do 20km/h odkształcają się i wracają do poprzedniego wyglądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemas85

no takie ze z zewnatrz praktycznie nie widac uszkodzen poza podrapanym zderzakiem, kolega za mna nie wyhamowal po prostu z tym ze u niego pol prozdu zmasakrowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mi kiedyś tak facet skodą wjechał u mnie zadrapany lakier a u niego przód do robienia zderzak maska grill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyklejam sie do tematu,dzis facet wjechałmi nowym trafikiem w tył passka kombi b5 ,mam mocno wygiętą klape .zderzak rozwalony i brak szyby ,jakie mogą byc koszty naprawy + - ,pytam bo jutro będzie go oglądał rzeczoznawca,oni bardzo zanirzają koszty naprawy,proszę o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemas85

cos mi sie zle uslysalo czy jakos przepisy sie zmienily? bylem zglosic szkode, sprawca ubezpieczony w uniqa i do wyboru standardowo naprawa bezgotowkowa a druga opcja - zwrot kosztow naprawy na podstawie przedlozonych rachunkow...??? znaczy sie co mam naprawiac auto ze swojej kieszeni, przedstawic im rachunki za naprawe a oni mi laskawie oddadza pieniadze i to pewnie z wielkim bolem i niewaidomo ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiasz auto a rachunki oddajesz do ubezpieczyciela tamtego pojazdu mialem tak samo tylko ze sprawca bylem ja i nie passatem tylko polo ktore wyladowalo na zlomie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyklejam sie do tematu,dzis facet wjechałmi nowym trafikiem w tył passka kombi b5 ,mam mocno wygiętą klape .zderzak rozwalony i brak szyby ,jakie mogą byc koszty naprawy + - ,pytam bo jutro będzie go oglądał rzeczoznawca,oni bardzo zanirzają koszty naprawy,proszę o rade

 

Podjedz do aso jak masz w poblizu, bardzo przyblizona wycene zrobią, masz do malowania 4 elementy plus klapa i szyba izderzak do wymiany, na ori czesciahc, koszt jakieś 5-6 koła lekko.

 

Tez mam auto okaleczone, do wymiany blotnik, drzwi plus lakierowanie, wycena jest na 13 tysiecy i tyle hestia zaakceptowala bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności