Skocz do zawartości
cih

Wakacje w Egipcie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wybieram się w tym roku na wakacje do Egiptu. Zastanawiam się z jakiego biura podróży najlepiej polecieć ?

 

Warunki hotele min 4 gwiazdki

Wyżywienie Allin.

Bogate wyposażenie hotelu baseny, zjeżdżalnie itp.

no i dobrze było by żeby hotel był przy samej plaży

termin wyjazdu wrzesień / październik

no i najlepiej jakiś nowy hotel :)

 

Ktoś był i może coś polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj w Egipcie jest całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych. Można palić tylko w miejscach wyznaczonych :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dzisiaj w Egipcie jest całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych. Można palić tylko w miejscach wyznaczonych :|

 

i tak powinno byc wszedzie na świecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie palę więc dla mnie jeszcze jeden argument by tam polecieć, ale nie odbiegajmy od tematu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem poszukac forum o biurach podrozy co sie ludziska wypowia ,slyakc niekiedy ze masz allinc.ale tylko taki szajs do dysponowania i drinki z najgorszej vodki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 2-3 tygodnie tez mam zamiar wyleciec do Egiptu, z tym ze ja patrze last minute, bo do ostatniech chwili nie wiem, kiedy dokladnie dostane urlop.

Z tym, ze mi nie zalezy na all inclusive i wymyslnych bajerach w hotelu, aczkolwiek podobno w Egipcie jak bierzesz hotel to minimum 4 gwiazdki bo standardy sa nieco inne niz u nas.

Wiec jezeli szukasz last minute to chyba najlepiej w biurach podrozy na lotnisku - w Niemczech przynajmniej sa takie, gdzie ludzie oddaja wycieczki za pol darmo na pare dni przed wylotem, z roznych powodow.

A jesli chcesz zarezerwowac cos teraz, to najelpiej udac sie do jakiegos biura podrozy, wziac katalogi, a pozniej szukac w sieci. Jak bierzesz dzieci, to dokladnie obejrzyj wlasnie hotel. trzeba tez przestudiowac ich zwyczaje, zanim tam sie poleci.

A biura to chyba lepiej, te duze, zeby pozniej nie bylo zonka, ze spaljtuja i juz nie wrocisz;) Triada, Tui, Raibow Tours itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja za 2-3 tygodnie tez mam zamiar wyleciec do Egiptu

No to gratuluje 40 stopniowych upałów :]

Tubylcy nie chcą nic robić w takich warunkach, pracować i się tylko dziwią że turyści zjeżdżają w największe upały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artmin - nie jestem mientusem, zeby plakac, ze za goraco. Poza tym, dupe juz mi wychlodzilo na tyle, ze 10 czy 12 dni takiego skwaru mi nie zaszkodzi. Po drugie primo - zawsze chcialem doswiadczyc jakiegos hardkoru, wiec mam tu idealna okazje. A po trzecie primo - zona wydala dyspozycje, ze jedziemy tam gdzie jest goraco, ciepla woda i nie ma tlumow;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem w Egipcie we wrzesniu ubieglego roku w Sharm ze SkyClubu. Hotel rewelka i zjeżdżalnie sa i wogole. ale najlepiej poszukaj jak mozesz nie allinclusive ale ultra allinclusive. roznica kolosalna w obsludze na miejscu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie odradzam biuro podróży SELECTOURS!!!!! Totalna beznadzieja!!!!

W zeszłym roku wybrałam się na urlop do Tunezji i od samego początq mój wypoczynek upływał pod znakiem wielkich nerwów! Na lotnisq w PL nie było dla mnie biletu,bo biuro o mnie zapomniało!Po ok 3-ech godzinach wyczekiwania,rozmawiania,albo raczej wykłócania się z całym sztabem pracowników,biuro podróży przesłało na szybko faxem bilecik dla mnie...z racji że poszło faxem ticket wyglądał jak xero reklamy z gazety,więc zarówno na lotnisq w PL jak i w samej Tunezji nie chcieli mnie przepuszczać przez bramki!Stwierdzili,że to nie jest bilet i że próbuję lecieć nielegalnie...:|

W Tunezji ( nie dość że patrzyli na mnie jak na oszusta i złodzieja ) okazało się że nie ma dla mnie zarezerwowanego miejsca w hotelu i generalnie mogę nocować na lotnisq!!!Kolejne godz. rozmów,telefonów,tłumaczeń,pytań,wyjaśnień....i udało się!Upchali mnie w hotelu o bardzo wysokim standardzie....jak się później okazało chyba w jakimś chińskim standardzie bo hotel był przeokropny!Brud!Smród!Syf!Kiła i mogiła!!Za okropną kolację,na którą w ostatniej chwili zdążyłam musiałam zapłacić ( bo przecież nie mieli dla mnie posiłq!).Następnego dnia,z pomocą matki która była w PL pisałam skargę do biura podróży i jak się okazało przydzielono nas do hotelu który w ogóle nie miał pozwolenia na swoje istnienie!!Dwa dni przed przyjazdem wszystkich turystów hotel został zamknięty przez sanepid!!!!

Dużo by jeszcze mówić i się żalić....jedyne co mogę zasugerować drogi kolego szukaj i pytaj na forach danych biur podróży!Tam dowiesz się wszystkiego od wczasowiczów..

POWODZENIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma tlumow
no z tym moze byc ciezko... zalezy gdzie polecisz ;) ale na dzien dzisiejszy Egipt i tego typu miejsca sa strasznie oblegane przez turystow, wiec z tym moze byc roznie...

 

bylam tam i zdecydowanie polecam Hurgade, mi sie przynajmniej podobalo niesamowicie, do tego polecam wycieczke samochodami po pustyni, obiad u Tuaregow (hmmm...nie jestem pewna czy dalej je organizuja, ale raczej powinni) i nocne spacerowanie po pustyni, wrazenia nie do opisania:D:D Po rugie obowiazkowo Kair i wszystko co w nim, polecam rowniez Zloty Bazar, tylko uwazajcie na natretnych sprzedawcow i nie dajcie sie zrobic w konia z cenami, poza tym najwazniejsze jesli chodzi o kupowanie czegokolwiek, to targowac sie ile sie da!!! Skutkuje w 500% :D Karnak jest tez warty zobaczenia, no i przede wszystkim Giza!!

"Prosze panstwa patrzy na was 5000 lat historii...." :D Uczucie niesamowite :super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylam tam i zdecydowanie polecam Hurgade, mi sie przynajmniej podobalo niesamowicie, do tego polecam wycieczke samochodami po pustyni, obiad u Tuaregow (hmmm...nie jestem pewna czy dalej je organizuja, ale raczej powinni) i nocne spacerowanie po pustyni, wrazenia nie do opisania Po rugie obowiazkowo Kair i wszystko co w nim, polecam rowniez Zloty Bazar, tylko uwazajcie na natretnych sprzedawcow i nie dajcie sie zrobic w konia z cenami, poza tym najwazniejsze jesli chodzi o kupowanie czegokolwiek, to targowac sie ile sie da!!! Skutkuje w 500% Karnak jest tez warty zobaczenia, no i przede wszystkim Giza!!

"Prosze panstwa patrzy na was 5000 lat historii...." Uczucie niesamowite

koledze chodzi o biura podrozy a nie co zobaczyc w Egipcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rulox

Kolego byłem w Hurgadzie jak i Sharm ES i zdecydowanie polecam Hurgade :) najlepiej w dzielnicy Sakalla, tam znajdziesz wszystkie sklepy, puby, dyskoteki i jest bliziutko do przystani Marina :) To tytułem wstępu a co do biura to polecam Exim Tours (www.eximtours.pl). Co do hotelów to musisz poczytać dokładnie o ich lokalizacji w danej ofercie i zagłębić się w opiniach o danym hotelu, najlepiej na stronach www.easygo.pl lub www.wakacje.pl wystarczy wpisać nazwę hotelu i wyskakują setki opinii :) Jeśli chodzi o termin i cenę to najlepiej rezerować kilka dni przed wyjazdem, no chyba, że Twój urlop masz wycyrklowany co do dnia to nieraz można sie przejechać na czekaniu do ostaniej chwili :)

Edytowane przez rulox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Hurghade

 

polecam lekture:

http://www.hanyalibaba.com/dd.php?aid=7

 

wszelkie wycieczki fakultatywne polecam kupowac na miejscu tylko nie w hotelach ani u animatorow w ostatecznosci w licznych tubylczych biurach podrozy a najlepiej u Joanny z Hany Alibaba i tak spotkacie sie w autokarze z tymi co za to samo zaplacili dwa razy wiecej :)

 

Polecam wycieczki z przewodniczka Joanna, po polsku i bez sciemniania.

 

Temperatury nie sa uciazliwe gdyz jest tam inna wilgotnosc powietrza i czy jestes w swetrze czy w koszulce prawie bez roznicy.

 

Polecam opcje all inklusiw wraz z napojami bo mozna na nich stracic majatek, a nie ma nic lepszego jak siedzac w basenie dostajesz piwa ile tylko chcesz (masz na reku opaske(niesciagalna-bez zniszczenia) i to na nia dostajesz wszystko co chcesz bez kasy czy zapisywania pokoju) Polecam duze hotele np Sindbad Aqua Park nad morzem, maja wlasna wycieczkowa ludz podwodna, chyba z 8 restauracji tak ze zawsze mozna jesc gdzie indziej, bardzo dobre jedzenie sczegolnie w wieczory tematyczne (schabowy w dzien niemiecki byl pyszny)

 

koniecznie biezcie wode mineralna do pokoi i tylko i wylacznie nia myjcie zeby, kazde spozycie nieprzegotowanej wody konczy sie zemsta faraona (sraczka) nas naszczescie ominela ale bardzo uwazalismy na to zalecenie.

 

Bardzo blisko jest do centrum, dyskoteka, bowling, targowisko. taksowka nie wiecej niz 2ich funt (jak sie nie potargujesz to pojedziesz za 10)

 

wrazenie oczywiscie oprocz zabytkow robi podroz np do Kairu w konwoju autobusow. wszystkie autobusy z turystami poza miasto wyjezdzaja o jednej porze: uzbrojeni konwojenci kilka autokarow znow konwojenci i tak na zmiane. A jazda kierowcow....tragedia lepiej spac niz widziec....

 

po miescie nie ma zasad, nie uzywaja swiatel tylko klaksony.. krawezniki do kolan aby nie wjezdzali w przechodniow....

 

zdazaja sie ciekawe okazy np Polonezy lub Fiaty 125

 

ogolnie Egipt warto!!!

 

i najwazniejsze: ''la shukran'' ''nie, dziekuje'' najwazniejsze slowo przy spotkaniu z ''maj-frendami''

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z biur mozesz do orbisu albo travel time orbisowego ;)

bylem w sharm ale chyba drugi raz bym pojechal du hurgady ;)

 

a i pamietaj zeby wziac ze soba dobre tabletki przeciwko biegunce ;) np NIFUROKSAZYD bo zemsta faraona czai sie wszedzie i atakuje w najmniej spodziewanym momencie. mnie dopadlo nagle o 5 nad ranem :/ wieczorem wszystko bylo ok a rano jechalismy na wycieczke statkiem po rafach :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Sam nie pisalem przeciez o biurach, a od przybytku wiedzy glowa nie boli. Skoro kolega nie wie jakie biuro to nie wie tez co warto zwiedzic.

Polecam poszukac for internetowych gdzie opisane sa wszystkie miejsca i hotele przez ludzi, ktorzy jezdza tam od paru lat co roku.

osobiscie troche nabralem dystansu co do urlopu w Egipcie z paru wzgledow:

1) 50 stopni to jednak dla nas jest pewne obciazenie organizmu i o udar nie trudno a jeszcze jak pojdzie klima w pokoju to jestesmy zalatwieni.

2) "zesmsta faraona" - no biegunka i goraczka na urlopie to nieczyj szczyt marzen na urlopie, wiec trzeba uwazac co i gdzie sie je. i ile.

3) jakosc plaz - cos za cos - im dalej od centrum tym ladniejsze. No tak, ale jest sie daleko od centrum... troche lipa.

4) tlum ludzi - Egipt nie jest drogi (wyswiechtana Hiszpania chyba jest drozsza) wiec turystow jest tam mase. Czyli o wyciszeniu sie mozna zapomniec, chyba, ze pojedzie sie samemu gdzies do jakiejs dziury. Ale wiadomo jak to jest w arabskim kraju... ja na to sie nie pisze.

 

Urlop mam przesuniety o miesiac, wiec mam czas zeby przemyslec. nie wiem jak bede stac finansowo, ale zakladam troche dolozyc i uderzac w inne miejsce. Marzeniem moim sa Malediwy (bialy piasek blekitna woda i palmy) ale od lba trzeba liczyc min. 4 gnoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobiscie troche nabralem dystansu co do urlopu w Egipcie z paru wzgledow:

1) 50 stopni to jednak dla nas jest pewne obciazenie organizmu i o udar nie trudno a jeszcze jak pojdzie klima w pokoju to jestesmy zalatwieni.

4) tlum ludzi - Egipt nie jest drogi (wyswiechtana Hiszpania chyba jest drozsza) wiec turystow jest tam mase. Czyli o wyciszeniu sie mozna zapomniec, chyba, ze pojedzie sie samemu gdzies do jakiejs dziury. Ale wiadomo jak to jest w arabskim kraju... ja na to sie nie pisze.

 

Artmin - nie jestem mientusem, zeby plakac, ze za goraco. Poza tym, dupe juz mi wychlodzilo na tyle, ze 10 czy 12 dni takiego skwaru mi nie zaszkodzi. Po drugie primo - zawsze chcialem doswiadczyc jakiegos hardkoru, wiec mam tu idealna okazje. A po trzecie primo - zona wydala dyspozycje, ze jedziemy tam gdzie jest goraco, ciepla woda i nie ma tlumow

 

przecież dasz rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wiedzialem, ze mi to wytkniesz dziadu:p

Pewnie, ze dalbym rade, ale po co sie meczyc;) To ma byc wypoczynek a nie "fear factor" czy tam "nieustraszeni";)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość golas9

zainteresuj się lepiej ofertę - 7 dni rejs po Nilu, 7 dni plażowania.

Unikaj biura podróży Triada - ja się na nich zawiodłem na całej linii (korzystałem z oferty TRAF). Hotel minimum 4 gwiazdki, statek najlepiej 5 gwiazdek.

jeżeli chcesz więcej szczegółów, to możemy pogadać na gg lub przez PW.

Upierdliwość Egipcjan jest wyjątkowa, wszędzie tylko "bakszysz" i "bakszysz", ale da się to przeżyć. Trzeba być bardziej upierdliwym od nich ;)

Ogólnie Egipt to świetne miejsce na urlop ale po dwóch wyjazdach nie ma szczególnej ochoty jechać tam ponownie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności