Skocz do zawartości
silvarus

Skrzypiacy tylni amortyzator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie,

Moj problem polega na tym ze jak jezdrze po wertepach nawet po delikatnych (czyt. polskich drogach). To strasznie mi skrzypi prawy tylni amortyzator kombi, tzn. wydaje mi sie ze to plastiki skrzypia nie zawsze bo zalezy to od temp. otoczenia. Moze ktos ma jakies rysunki przedstawiajace co znajduje sie pomiedzy amortyzatorem a plastikami, moze jakas guma sparciala i juz jej nie ma. A niechce jechac z tym na warsztat go kaza mi wymienic cale amory a sa dobre. Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo u siebie. Amorki i wszystkie gumy w zawieszeniu wymienione na nowe, markowe (Sachs), a tu coś skrzypi podczas jazdy po nierównościach. Okazało się, że ten dźwięk dochodzi z odboju amoryzatora. Niby można z tym jeździć, ale strasznie jest to wkurzające. Poradziłem sobie w następujący sposób: Auto do góry na lewarku, tak, żeby koło się podniosło. Wtedy odciągasz odbój amotyzatora w dół i za pomocą pędzelka czy innego ustrojstwa, ładujesz smar do środka. Smar najlepiej jakiś gęsty i nie niszczący gumy. I działa.

A schemat zawieszenia masz tu:

078000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak jak Kolega Herbu radzil, na lewarku do gory i nawalilem pendzlem smaru ile wlezie i jak reka odjal :). Wielkie dzieki

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cedar

Witam

herbu - "odciągasz odbój amotyzatora w dół" - tylko tą czarną plastikową osłonę i ładuję smar do środka tej gumy od spodu, czy odciągam w dół tą białą gumę?? Bo próbowałem wczoraj gumę na dól odciągnąc i ani rusz.. a napchałem trochę smaru od spodu przez dziurę do tej gumy i dalej skrzypi... :/

Dzięki z góry za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smaru powinieneś naładować na "czubek" tej białej gumy.

tylko tą czarną plastikową osłonę i ładuję smar do środka tej gumy od spodu,
Mam nadzieje że nie naładowałeś smaru pod osłonę bo jeśli tak to ryzykujesz uszkodzenie amorka. Smar będzie łapał ci piach przez co uszkodzeniu może ulec uszczelnienie w amorku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez tak skrzypiało i okazało się że pękła sprężyna:taksobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności