Skocz do zawartości
Aivan

Dziwna sprawa z boczna tylna szyba w Passacie B5 1999r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Jestem nowy na tym forum i potrzebuję pomocy. Zakupiłem dopiero co Passata z '99r i zauważyłem coś dziwnego w bocznej tylnej szybie, nie znam się na tym kompletnie, dlatego chciałbym, żeby mi ktoś wytłumaczył, w bocznej tylnej szybie jest taka mała kropka wielkości małego palca gdzie szyba jest całkowicie biała a reszta szyby jest jakby przyciemniana i to wygląda tak jakby jakaś folia była zdarta z tej szyby. Czy to oryginalnie tak są lekko przyciemniane szyby i nakładana jest jakaś folia?? Teraz żeby nie było tego to trzeba dać do warsztatu, żeby tylko położyli na nowo jakąś folie oryginalną Volkswagenowska?? Czy trzeba wymieniać całą szybę?? a jak wymieniać szybę to wtedy żeby nie było żadnych różnic między szybami to musi być to szyba oryginalna Volkswagena?? Jaki koszt jest takiej szyby oryginalnej?? a jaki koszt szyby innej firmy?? czy jak założą mi szybę innej firmy to będzie widoczna różnica?? Z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez Aivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę ze tak powiem. A kto to wie czy masz folie czy tylko oryginalnie przyciemnione szyby. A pytań to nieźle naprodukowałeś. :rotfl:

Daj może jakąś fotkę tej szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że nie mam możliwości zrobienia żadnych fotek tej szyby, bo samochód dopiero co sprowadzony z Niemiec i dzisiaj postawiłem go na warsztat, żeby wymienili rozrząd bo ma przejechane 160000 km, a wole mieć wymieniony na nowy i być pewien, nawet jak był wymieniany, co jest udokumentowane w książce serwisowej, a jeśli chodzi o tą szybę, to on ma klimatronik, dlatego wydaje mi się, że to jakaś oryginalnie nalozona folia na szybę została uszkodzona, ale wole przeczytać opinie wasze, fachowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak. Szyby fabrycznie przyciemniane nie maja żadnej folii, są koloru zielonego. A jeśli masz białą plamkę to pewnie ktoś nakleił folie. Tylko ze ciężko powiedzieć tak na odległość co Ty tam masz na tej szybie nie widząc tego. A jak przejedziesz palcem po tej plamce to czuć ze jest jakiś uskok w tym miejscu?

I nie ma czegoś takiego jak oryginalna folia VW. Przynajmniej ja nic o tym nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czuć uskok, to jaśniejsze miejsce jest niżej, jakby dziurka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to ze masz zwykle białe szyby i naklejona folie, podjedz do jakiegoś warsztatu gdzie oklejają szyby to będą wiedzieć czy na 100% masz folie i może coś Ci dobiorą w takim samym kolorze. Oklejenie jednej szyby nie będzie strasznie drogie. A masz na szybach napis TINTED ? Bo ja mam przyciemnione fabrycznie szyby, a oprócz tego ktoś jeszcze nakleił folie w kolorze lakieru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem i pamiętam, to była to szyba oryginalna VW, a juz nie przyglądałem się czy są jakieś tam jeszcze napisy. Ale dziękuje, w takim razie trochę się wkurzyłem, bo miały być w ogóle nie przyciemniane, jedynie lekko oryginalnie, chociaż w tych nie widać żeby były przyciemniane, ale skoro tak piszesz to dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę się wkurzyłem, bo miały być w ogóle nie przyciemniane, jedynie lekko oryginalnie, chociaż w tych nie widać żeby były przyciemniane, ale skoro tak piszesz to dziękuję

Ale folia będzie tylko na tylnych szybach, i może być taka lekko przyciemniająca, jak juz pisałem wcześniej jak masz napis TINTED to są przyciemnione fabrycznie a tego zbytnio nie widać, a na tylnej szybie może być dodatkowo folia i to miejsce bez folii wygląda na białe a wcale takie nie musi być. Podjedz do "oklejaczy" to wszystko Ci powiedzą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL miałeś rację, okazało się że faktycznie jest to folia lustrzana naklejona na wszystkie tylne szyby, ale kazałem ją ściągnąć, bo nie lubię szyb oklejonych foliami. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności