Skocz do zawartości
Gość marcelix

Sprzęgło nierówno załącza - co jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcelix

Witajcie,

 

Nosze się z takim mianowicie problemem - przy ruszaniu na 1 biegu podczas powolnego puszczania sprzęgła B6 nie rusza płynnie tylko tak jakby sprzęgło brało raz mocniej raz słabiej, dodatkowo przy przekładaniu z 1 na 2 słychać dziwny grzechot przy puszczaniu sprzęgła.

 

Proszę kolegów o pomoc by wiedzieć co mają robić "inżyniery" na przeglądzie po 15 kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
roszę kolegów o pomoc by wiedzieć co mają robić "inżyniery" na przeglądzie po 15 kkm.

 

zapraszam na gg ;) przede wszystkim trzeba okreslić czego mają nie robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mam podobny problem, mój też 2008, 2.0 tdi (PD) tylko że ma 92 kkm. U mnie wstępna diagnoza to dwumas oczywiście. Objawy identyczne. Na razie tak z tym jeżdżę.

Sprawdź tylko czy przy ok.2-2,5 tys obr/min pedał lekko nie drży w dolnym zakresie przy wciskaniu sprzęgła. U mnie tak jest. Zmieniające się objawy jeśli chodzi o drgania świadczą o problemach z dwumasem. Zdarzają się nawet po 2-3 tys kkm, ludzie jeżdżą z tym często nawet do 100 kkm, chyba że padnie na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Objawy identyczne. Na razie tak z tym jeżdżę.

 

uwierz mi kolego, że naprawdę warto zmienić to od razu, za duże koszty później !!!! pozniej laweta i obudowa skrzyni biegów do wymiany, a znam przypadek, w którym producent/importer odmówił gwarancji, ponieważ Klient poszerzał usterkę jeżdząc z nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakie sa objawy ze dwumas pada :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy są różne, dla każdego przypadku mogą być inne. U mnie są takie j.w.

Mam samochód z niemiec od 3 m-cy, także żadne aso, żadna gwarancja mnie chyba nie obejmuje, Chyba??, Właśnie moze ktoś się wypowiedzieć jak to jest z gwarancją mechaniczna w przypadku rocznego Paska( jest z marca 2008) zakupionego u Szwaba (prywatny import), jednakże myślę że nie ma na co liczyć.

Co do dwumasu to chyba zabiorę się za niego w lipcu (przed urlopem) , może mi ktoś podrzucić jakie to koszta? (mniejwięcej), co założyć (luk,sachs) i czy warto wymieniać jednocześnie tzw wysprzęglik (chyba ok 150zł). Mam silnik BMP,na PDF - ie.

Wiem że pewnie gdzieś to było ale z góry dzięki.

 

---------- Post added at 00:12 ---------- Previous post was at 00:10 ----------

 

Co do tych objawów to myślę że u mnie to początkowe stadium, jak trzęsie Ci się cała karoseria, to nie ma na co czekać, choć czasem jest i tak że trochę porzęzi, podrży i po 2 dniach koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
am samochód z niemiec od 3 m-cy, także żadne aso, żadna gwarancja mnie chyba nie obejmuje, Chyba?

 

masz książeczkę ?

 

 

Co do tych objawów to myślę że u mnie to początkowe stadium, jak trzęsie Ci się cała karoseria, to nie ma na co czekać, choć czasem jest i tak że trochę porzęzi, podrży i po 2 dniach koniec.

 

jak już pisałem we wcześniejszych postach sprawy z kołem dwumasowym należy wymieniać jak najszybciej !!!! bo później koszty wzrastają i to znacznie np. tarcza sprzęgła lub obudowa skrzyni biegów itd itp etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja obejmuje cala europe, wiec nie ma znaczenia skad kupiony. Jak nie masz ksiazeczki to musisz dzwonic do KT i z nimi to zalatwiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam książkę. Ostatni wpis 14.02.09 przy 90 kkm. Robiony w VW Kahrlsrue w Niemczech.

Gdzie się ewentualnie udać, najbliżej mam do 3 miasta; czyli Groblewski, Gajos albo Kulikowski. Poradźcie.Dzięki.

Aha, i właśnie co sądzicie, bo myślałem żeby wymienić komplet czyli ; dwumas, tarcza, docisk, wysprzęglik. Robił to ktoś, można wymienić sam dwumas ale nie wiem co tam u mnie siedzi (sachs, luk) i w związku z tym jaki nowy kupić?

Pozdro i dzięki.

Edytowane przez lucjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz więcej poczytać na ten temat to w opcji szukaj wpisz koło dwumasowe. Znajdziesz tam wszystkie informacje. Ja polecam SASCH. Wymieniałem niedawno cały komplet razem ze sprzęgłem. Cena 2400zł z robocizną.

Edytowane przez Scoti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelix
Sprawdź tylko czy przy ok.2-2,5 tys obr/min pedał lekko nie drży w dolnym zakresie przy wciskaniu sprzęgła.

 

Owszem te drgania są wyczuwalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź. na 200% koło dwumasowe. Jest to pierwsze stadium padania dwumasu, ktoś na forum oferował cały komplet za ok 1,5 kawałka, nie wiem tylko gdzie to teraz było.

Byłem wczoraj w vw groblewski w Gd. Robili co mogli żeby tylko nie uznać mojej racji, nie pozwoliłem zabrać samochodu z moich oczu, nie wierze skubańcom, weszłem na warsztat i jak zobaczyłem jak się dobierają do paska to uwierzcie mi chciałem zabrać go od razu spowrotem. I wymyślali; to może skrzynia, to jakieś łożysko, a może zły olej, zaznaczam także że słychać było na podnośniku wyraźny stuk właśnie z okolicy koła (po prostu koło "bije") wziął gość kubek od wody, spuścił trochę oleju (o mało nie wylał by wszystkiego) i w 3-kę radzili czy może są w oleju jekieś zanieczyszczenia, drobinki Oczywiście ubytku nie uzupełnił, muszę zrobić to sam. Zaznaczam że skrzynia działa idealnie. Mówiłem, trąbiłem że to dwumas (stwierdzony)ale nic. Szok!!!. Idioci. Nie dziwię się że ci którzy jeżdźą do serwisów mają tyle problemów, to nie samochody tylko polskie serwisy są do niczego. Paranoja. Znam się na mechanice samochodowej i gdyby nie to że chcę zwyczajnie skorzystać z przysługującej mi gwarancji na samochód, sam bym wymienił i spokój. Przecież jest wiadomym ze dwumasy w paskach są wadliwe i max 100 kkm na jednym. Finał był taki że odesłali mnie z kwitkiem, ale to nie koniec. Nie po to się wywala tyle kasy zeby tak się potem wku...ać.

Życzę udanych bojów z aso.

pozdrawiam

Edytowane przez lucjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelix

Dzięki lucjan we wtorek zaczynam swoje przeboje z ASO - podejście pierwsz - zobaczymy które okaże się ostatnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności