Skocz do zawartości
chemik86

Obroty na luzie - regulacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie mam następujące, jak reguluje się obroty silnika na "luzie", bo wszystko ładnie pracuje tylko na luzie są jakieś dziwne atrakcje, tak jakby obrotów było o duuuuuużo za mało:/.

Wydaje mi się że taka regulacja to chyba nie jest jakoś specjalnie skomplikowana?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AAM wolnych obrotów się nie reguluje. Jest to bliźniaczy silnik z ADZ tylko z innym wariantem mocy. Za regulację obrotów biegu jałowego odpowiada nastawnik przepustnicy ( popularnie zwany silnikiem krokowym ) i problem może być właśnie w nim. Napisz coś więcej na temat tej usterki. Nastawnik możesz ,,szybko,, sprawdzić podając napięcie stałe ok. 5V na pin 1 i 6, jego trzpień powinien się wysuwać a po odwróceniu polaryzacji chować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa wygląda następująco, jak wóz postoi całą noc to nim skoczy na 70 stopni nie można zdjąć nogi z gazu bo zgaśnie na amen, jak już się "rozchula" to jeżdzi normalnie ale podczas na przykład dłuższego postoju na światłach zaczyna go strasznie podrywać i w końcu gaśnie. Najpierw myślałem że to przez LPG coś nie tak, ale jeżdziłem teraz tydzień na benzynie i to samo:/. Poważnie wrażenie takie jakby mu obrotów brakowało:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partolić może też czujnik temperatury płynu, najlepiej podłączyć vag-a i może coś się wyjaśni ;). Najpierw sprawdź czy krokowiec działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na krokowy, rozgrzej silnik, obciąż światłami, klimą i co tam jeszcze masz, obroty powinny sie utrzymać, możesz jeszcze poruszać przepustnicą ręcznie, jak się będziesz przyglądał na silnik krokowy i ruszał przepustnicą, powinieneś zauważyć, czy silnik krokowy pracuje. Żeby się upewnić, musisz podłączyć VAG.

Jeżeli to krokowy, to ja niedawno wymieniałem na ten:

http://www.allegro.pl/item626227986_silnik_krokowy_vw_golf_iii_polo_audi_80_0132008601.html

krokowy.jpg

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności