Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie do posiadaczy Passata B3 z klimą manualna. Chodzi mi o to ze, na kole od sprezarki klimatyzacji mam wyciecie na pasek 13 mm, a na kole pasowym alternatora wyciecie na 10 mm. Paski wymieniam srednio co 2 tygodnie bo mi sie przepalaja. I jeszcze pytanie odnosnie dlugosci paska, jaka macze dlugosc paska od alternatora do klimy?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy Passka z 1994r?

Od chyba połowy 1991 zmieniono typ sprężarki, a w związku z tym typy koł/pasków - na szeroki (wcześniej sprężarka miała chyba podwójne koło pasowe, dwa paski klinowe - sprężarka chyba SD-709)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pasek z 94r, ale ja tez mam dwa paski klinowe na klimie i za chiny nie moge se poradzic z paskiem od klimy do altka, 10x600 za dlugi a 10x550 za krotki, posrednich nie ma, conajmniej w sklepie tak mowia. Kuzyn mi podpowiedzial aby przetoczyc kolo na altku do rozmiaru 13 zamiast 10 i moze pozniej nie bedzie tak palilo tego paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - chyba nie masz oryginalnego układu (ktoś/Ty montował klimę od starszej wersji i "dopasował" toto do kupy?).

Wg ETOS silnik AAZ z klimą miał sprężarkę z jednym szerokim paskiem (nawet w latach poniżej 1992)

 

Czym napinasz pasek - alternatorem, czy masz napinacz?

 

Możesz wrzuć fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam jak szczelic fotek, ale silnik byl wymieniany, fabrycznie byl 1.6 TDic SB. Ale po wymianie rozrzadu u fochowcow czekala mnie wymiana silnika :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze powie ktos kto ma passka b3 a klima manualna, jaki ma pasek klinowy podlaczony do alternatora i skad on idzie bo w moim przypadku niby z klimy ale napinacz mi sie konczy a nie moge dostac krutrzego paska. Co poradzic? Moze zamiast z klimy ma on jakos inaczej isc i przy wymianie silnika cos sknocili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze zamiast z klimy ma on jakos inaczej isc i przy wymianie silnika cos sknocili?

Zerknij na ta fotke i powiedz jaki zestaw masz u siebie.

4491270c9779e6d9m.png

 

Powinien być ten zestaw na samym dole pod zaznaczonym. 21,18 mm X 1145 mm

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale u mnie nie ma paska wielorowkowego, sa same jedno klinowe. A alternator mam polaczony z klima, a problem jest taki ze 600 mm jest za dlugi a 550 za krotki, innych nie maja w sklepach i nie wiem co mam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem czesciowo rozwiazany, udalo mi sie dostac pasek klinowy 10x580 i jest OK. Trzeba poprostu pojezdzic po kilku sklepach i szukac i nie sugerowac sie tym co mowia sprzedawcy.

 

Pozdro dla Forumowiczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności