Skocz do zawartości
jarod

uszkodzona antena - Czy ma ktoś pomysł na naprawę?

Rekomendowane odpowiedzi

witam...

Midland ML-145 często zmieniałem auta, za każdym razem jak wjeżdżałem do garażu to musiałem ją odczepić.

parę dni temu przy prędkości 120km/h po prostu zwiało ją z dachu (z dwa tygodnie wcześniej na tym samym aucie wytrzymywała 220km/h )

zauważyłem że guma na magnesie troszkę się zniszczyła i wydaje mi się że po prostu pęd wiatru podwiał i dlatego odpadła..

 

Pytanie:

Czy coś takiego się naprawia? Jakiś mądry i tani patent.. :)

 

Dzięki za pomoc

 

 

cd26780ca2970489m.jpg 076aaf9304e42f23m.jpg 96c46621fd9e62d6m.jpg a64418986e882fbdm.jpg

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro, tudzież w jakimś sklepie z CB dostaniesz takie gumy podkładkowe pod anteny, są zarówno takie naciągane na ranty, jak i takie przyklejane. W Twoim przypadku, widząc po zdjęciach powinna być dobra taka naciągana na rant (coś takiego na przykład http://allegro.pl/item641002368_podkladka_gumowa_druga_gratis_wszystkie_typy.html).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze sir kula dostaniesz taką gumę w kazdym szanującym sie sklepie z CB, ja ostatnio tez wymieniałem i kosztowało mnie to 10zł i 3 minuty powolnego zakładania w deszczu żeby nie porwać i dokładnie rozprostować:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo olej gume, w sklepie papierniczym kup arkusz foli bezbarwnej takiej na okładki zeszytów np, (2 zł za arkusz A2 :D) cyrkiej do ręki kółko większe od podstawy anteny, wytnij i przyklej na dachu, czy tam gdzie zakładałeś magnes.

Masz z tego większe plusy niż z gumy na magnesie.

1. Nie rysujesz lakieru grudkami które zawsze jakoś przyczepią się do gumy.

2. folia jest dużo cieńsza od gumy i mocniej (teoretycznie) będzie się trzymało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam też nowy patent - od kolegi dostałem kawałek arkusza folii magnetycznej i na nim stawiam antenę ;) Muszę tylko to jeszcze troszkę przyciąć żeby ładniej wyglądało i będzie gitara. Niestety moje doświadczenie z podkładami gumowymi pokazuje że jak często się ściąga i zakłada antenę to jednak zawsze zostają małe ślady brudu który zbiera się na około, a do tego jest tylko krok do trwałego porysowania lakieru na aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, niestety ciągłe zmienianie miejsca anteny powoduje porysowania samochodu...

u mnie jest już okrągły ślad na lakierze.. microzarysowania...niestety....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności