Skocz do zawartości
mati332

Ciemne szyby z przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze! Jestem tu nowy i na początek z pytaniem wyskakuje:

Czy jak przyjadę do PL z ciemnymi szybami z przodu (na pewno przekracza dozwoloną ilość przyciemnienia) ale jestem na Irlandzkich blachach z Irlandzkim przeglądem itp itp. to Policja mi może kazać zrywać folię albo coś? Chyba nie mają prawa mi nic zrobić? Jak to jest, słyszał ktoś o takiej sytuacji już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wjezdzajac do dowolnego kraja obowiazuja cie przepisy tego kraju wiec maja prawo cie zatrzymac i kazac zerwc folie- takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wjezdzajac do dowolnego kraja obowiazuja cie przepisy tego kraju

 

Też się ku temu skłaniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też się ku temu skłaniam.

 

To Ja też :)

 

Jak myślisz, przepisy którego kodeksu obowiązują Cię w PL :?: Polski czy Irlandzki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem z autopsji to niektorzy juz haratali z szyb folie... mimo tego,ze mieli auta na zagranicznych blachach, takze raczej masz sie czego obawiac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabryczne przyciemniane szyb (piecowe) z przodu jest dozwolone w Polsce, folia odpada, ale możesz mieć szczęście.

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem którędy będziesz jechał, ale jak dobrze pójdzie, to już na styku francji i niemiec będziesz miał te folie zdjęte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...a powiedzcie mi jak to jest jeśli ktoś np. z USA przyjedzie na pewien czas samochodem do Europy / Polski i będzie miał czerwone kierunki, brak świateł przeciwmgielnych z tyłu i cofania itd. (wiem, wiem zaraz ktoś powie, że nawet takie przechodzą u nas przeglądy bo sam widziałem ;)).

I co jeśli zatrzyma go policja? Każą mu to przerabiać, jeśli zaraz wraca do siebie? Czy w takim razie ma zakaz poruszania się takim autem po kraju w którym obowiązują inne przepisy dopuszczenia niż te w którym jest zarejestrowany?

 

Trochę wydają mi się dziwne te opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...laweta i zakaz poruszania się po drodze - stwarzanie zagrożenia, pojazd niezgodny z przepisami, zagrożenie dla ruchu czy środowiska. Znajdzie się wiele argumentów/paragrafów... ;) O ile w Polsce to jeszcze Polak będzie dyskutował, machał rękami, polemizował i robił wszystko, żeby tylko udowodnić, że prawo jest złe i go nie obowiązuje, o tyle np. w Niemczech nie będzie żadnej dyskusji, tylko laweta + komisariat + ewentualnie dodatkowy mandat za marnowanie czasu funkcjonariusza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to jest jeśli ktoś np. z USA przyjedzie
zakaz poruszania się po drodze
mam znajomego ktory jezdzi "tak na slowo honoru" i tylko krotkie przejazdy, bo juz mial z policja przejscia w Polsce o to... z naszymi juz czasami tez nawet nie warto polemizowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Mój Pasek miał ciemne szyby przednie a jeździł w szwecji, a w Polsce pierwsza kontrola zaowocowała reprymendą Pana z drogówki i wybraniem się we 2 do stacji diagnostycznej mierzenie przepuszczalności a potem zrywanie. Powiedziałem mu że w szwecji jeździł i nie było problemów a On powiedział, że to szwecja u Nas jest inaczej. Więc jest opcja mandatu ale zależy to od człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szybek zakaz przyciemniania przednich szyb folią. Ja spotkasz niebieskich mkk murowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności