Skocz do zawartości
Gość tomuchpc

Problem z otwieraniem drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomuchpc

Witam

mam passata b5 3B z 1999 r.

Jest problem z otwieraniem odkluczonych lewych drzwi kierowcy.

Wszystko zaczęło się od tego, że nie działał central.

W związku z tym wyjąłem zamek i dałem elektrykowi do naprawy.

Centralny działa OK.

Problem polega na tym, że po odkluczeniu drzwi trzeba kilka razy pociągnąć klamkę, aby je otworzyć.

Po pierwszym otwarciu odkluczonych drzwi jest OK, aż do ponownego zakluczenia i odkluczenia.

Sporo namieszałem mam jednak nadzieję, że zostałem zrozumiany.

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wilku

moze zamek jest zle zalozony, przez co jak ciagniesz za klamke nie odciaga linki do konca zeby otworzyc zamek, sprobuj na sucho (popchnąć zamek np. śrubokrętem i otworzyc czy zapadka dobrze odpuszcza) a jeszcze pytanko czy od zewnatrz i od wewnątrz jest tak samo? Z obu nie da się otworzyc?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Problem polega na tym, że po odkluczeniu drzwi trzeba kilka razy pociągnąć klamkę, aby je otworzyć.

 

 

Cięgno klameczki założone odwrotnie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

mam ten sam problem od pasazera tylko nie wazne czy po czy przed zakluczeniem . Pasażer który wsiada musi dwa razy po sobie szybko i silnie pociągnac lub sam mu otwieram od środka . Jak sam wsiadałem po raz pierwszy myślałem że są zamknięte z klucza

ten link generalnie dotyczy B4 i nie jestem pewien ale czy zamki są podobne chodzi mi o to czy w obydwu jest to cięgno z linka przy klamce.

Może ktoś to dokladnie przerabiał

 

 

 

"Cięgno klameczki założone odwrotnie."

 

HHA

 

nie wiem czy ktoś tam grzebał i czy to pewnik sam to przerabiałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomuchpc

Witam ponownie

Wilku napisał/a:

"a jeszcze pytanko czy od zewnatrz i od wewnątrz

jest tak samo? Z obu nie da się otworzyc?"

Tak, jest tak samo.

Gorny7 napisał/a:

"ten link generalnie dotyczy B4 i nie jestem pewien ale czy zamki są podobne chodzi

mi o to czy w obydwu jest to cięgno z linka przy klamce."

Na to pytanie mogę odpowiedzieć, że zamki są całkiem inne.

Padła jeszcze sugestia, że cięgno klamki jest odwrotnie założone.

Jednak cięgno założone jest dobrze na 99 %.

Ale dzięki serdeczne, w razie jakichś sugestii proszę pisać, wezmę wszystko pod uwagę i będę starał się odpowiadać na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mag

ja sie przyłacze do tematu, bo mam pokrewny problem:

 

Poprzedni właściciel zablokował tylne lewe drzwi przed otwieraniem ze srodka (dziecko mu kiedyś wyskoczyło z jadącego samochodu), drzwi otwieraja sie tylko przez klamkę zewnętrzną. Wiem że to ustawia sie z boku drzwi wsadzając śrubokret i przekręcając w lewo lub prawo, tak też zrobiłem, prekreciłem śrubokrętem na właściwą pozycję, ale nie pomogło. Drzwi otwierają się w dalszym ciągu tylko od zewnątrz. Co z tym fantem zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mag, powinienes miec przy zamku dzwignie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomuchpc

Pakafoto napisał/a:

"mag, powinienes miec przy zamku dzwignie."

Istotnie, tak jest przy B3, B2, nie wiem jak jest w B4 i w B1.

Natomiast w B5 faktycznie jest otwór.

Mag, możliwe, że masz uszkodzoną lineczkę wewnętrznej klamki.

Lineczka może być uszkodzona lub wyczepiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
Wszystko zaczęło się od tego, że nie działał central.

W związku z tym wyjąłem zamek i dałem elektrykowi do naprawy.

Centralny działa OK.

Problem polega na tym, że po odkluczeniu drzwi trzeba kilka razy pociągnąć klamkę, aby je otworzyć.

Ja ciebie rozumie bardzo dobrze i nic nie namieszałeś.

W swoim pasku miałem to samo ,też był wyciągany zamek do naprawy, u mnie po zamknięciu i ponownym otwarciu z kluczyka musiałem pociągnac klamkę dwa razy-za pierwszym jakby był nadal zamknięty.

I cóż nie robiłem tego aż do chwili w której przeczytałem odpowiedzi na twój post.

Wyciągłem wkładkę zamka (mała sróbka pod czarna zaślepką na imbus - nie wykręca się jej do końca) ,w otworze po wkładce jest linka z boku klamki zakończona plastikiem regulacyjnym( napięcie linki).Popuściłem lekko naciag złożyłem wszystko no i otwieram teraz od pierwszego razu :D .

Aha uważaj,żeby ci linka nie wpadła do środka drzwi. Cała ta operacja trwała krócej niż piec minut. :)

 

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomuchpc

Siema

Wczoraj pisałem, że mam problem z otwieraniem odkluczonych drzwi kierowcy.

Dziś się zdziwiłem, gdy odkluczyłem swoją furę, pociągnąłem raz klamkę i drzwi się otworzyły.

Próbowałem wiele razy za każdym razem działa.

Dzięki wszystkim za chęć udzielenia pomocy.

Mam jeszcze pytanko:

Lulacz, czy nie mogłeś otwirać drzwi również od środka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz

o

Lulacz, czy nie mogłeś otwirać drzwi również od środka?

_________________

Od środka mogłem bez problemu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomuchpc

No a ja od środka nie mogłem również otwierać.

Też musiałem właściwie klamkę dwa razy po odkluczeniu pociągnąć.

Niewykluczone że się jeszcze pojawię z problemem.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam prpblem z otwieraniem drzwi kierowcy.Centralny dziala ok ale zeby otworzyc trzeba mocno szarpnąć za klamka.Co to moze byc jak sobie z tym poradzić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze spróbuj regulacji zamka, wykonaj regulację poprzez przełożenie / skrócenie drogi linki idącej od klamki do mechanizmu zamka, być może linka nieco się wyciągnęła i nie otwiera mechanizmu jak należy.

Po drugie, jeśli to nic nie da, to należy wyjąć mechanizm zamka drzwi i zobaczyć co mu dolega, może wystarczy tylko przesmarować, a jeśli to nie pomoże to wymienić część mechaniczną zamka drzwi.

Jak wyjąć zamek znadziesz tu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuje ja sie ociepli. Wielkie dzieki za rade

Pozdr Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. W sobotę udalo mi sie zabrać za drzwi od strony kierowcy. Doszedlem do momentu , w którym miałemściągnąć blachę wew. od strony kierowcy.Nie udało się zapomnialem że nalezy ściągnąc szybę by wyciągnąć blache poskręcałem wszystko tak jak na początku było ale dokręcilem te srubę która trzyma wkladkę i po tym zabiegu drzwi zaczeły pracować poprawnie?możecie powiedziec co się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) mam taki "niewielki" problemik odnośnie centralki wszystko było ok do czasu! od jakiegoś miesiąca nie działa a za chwile działa mi centralka tak na zmianę...o co może chodzić? Nie zawsze mi otwiera czy zamyka wszystkie drzwi naraz dość często muszę poprawiać kluczykiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, raz zamek działał za 10 minut już nie. I u mnie awaria nie polegała na zimnych lutach czy padnietych krańcówkach. Poprostu zamek był tak zasyfiony że krańcówka do której ida kabelki czerwony i niebieski nie dostawała najprawdopodobniej sygnału. Po wyjęciu i przemyciu wszystkiego zamki jak narazie działaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności