Skocz do zawartości
Gość dzodzo

sedan tylna kanapa-demontaż

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dzodzo

witam mam malutki prblem potrzebuje wyciagnac tylna kanape i niemam pojecia jak sciagnac tylne siedzisko moze ktos ma jakies fotki lub wie jak je sciagnac pozdrawiam :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WitamParę sni temu też zapodałem wątek o tylnej kanapie.Mam identyczny problem ze zdemontowaniem siedziska i tych boczków.Boję się że cos urwę i złamię jak będę "targał" na żywca.Jak widać,nikt chyba nie demontował w sedanie B6 (C3) tylnej kanapy.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosta sprawa...

jeśli chodzi o siedzisko to trzeba najpierw pociągnąć front do góry. zaczepy są m/w na środku wgłębienia na tyłek przy krawędzi siedzenia. pod spodem są metalowe zapinki które blokują siedzenia. potem po każdej stronie przy krawędzi przy drzwiach trzeba "przepchnąć" siedzisko do tyłu. podobne druty są zapięte za coś w rodzaju płaskiego haczyka i trzeba je z pod niego wysunąć.

boczki wokoło oparć są zamocowane na dole pod siedziskiem na jedną nakrętkę (potrzebny klucz 10 mm) schowaną najczęściej pod plastikową zaślepką. jest jeszcze mały haczyk plastikowy podłożony pod listwę plastikową zaraz przy karoserii który łatwo się łamie ale zasadniczo trzeba wszystko podnieść do góry.

oparcia są zamocowane tylko na środku na jedną śrubę. właściwie to taki kawałek metalu który blokuje zawiasy obu oparć. po odkręceniu polecam położyć oba oparcia i podnieść najpierw część 2/3 lekko do góry i pociągnąć w kierunku przeciwnym żeby wysunąć zawias z drugiej strony. trzeba jeszcze odkręcić mocowanie środkowego pasa.

 

w załącznikach obrazki które powinny trochę rozjaśnić moją chaotyczną instrukcję...

siedzenie.png

oparcie.png

oparcie 2.png

boczek.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności