Skocz do zawartości
banzai54

[passat b3] kłopoty z silnikiem i brak kostki od komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim paskiem, jest to b3 1,8rp benzyna z gazem I generacji.

1. Na benzynie Passat dymi na czarno, często poszarpuje, czasem przy przyśpieszaniu zawiesza się i dostaje mocnego kopa i puszcza mocną chmurę dymu. A i pali dosyć dużo tak około 20l w trasie :eek: . Po resecie komputera przez parę minut chodził nieco lepiej.

2. Na gazie pasek w trasie spala mi koło 10-11l przy jeździe średniej 90-100km/h w mieście nawet do 16... Ale najbardziej denerwuję mnie to, że raz na jakiś czas robi mu się tak, że wduszę sprzęgło to silnik momentalnie gaśnie. Dosyć często tak się robi.

3. Nie mogę znaleźć wtyczki, żeby podłączyć kompa. W tych miejscach co forumowicze opisywali na forum, jej nie ma. Da się jakoś podłączyć do kompa bez tej wtyczki??

4. Jak samochód jest zimny to muszę nim trochę pokręcić, żeby odpalił z pedałem w podłodze inaczej nie odpali. Jak silnik jest rozgrzany to pali na dotyk na benzynie na gazie pedał w podłogę i wtedy zapala po chwili.

5. Filtry: oleju, gazu, paliwa, powietrza mam zmienione. Olej też jakieś 300km temu.

A na benzynie przyspiesza gdzieś tak samo jak na gazie.

 

Proszę Was drodzy forumowicze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze poprostu nie został wyposażony w kostki do kompa, pozostaja kody błyskowe, ale te raczej tez bys juz znalazł,

 

pali zdecydowanie za dużo, piewrwsze co sie nasuwa jesli jesce dymi to to poprostu sie zalewa, pozostaje jesec pomiar sondy, ale czy RP ja posiada?? abs chyba tak ale tu nie jestem teraz pewien, pozostaje sprtawdzić jesce szczelnosc podciśnien, podstawy pod wtrysk,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sondę posiada, ale co miała by taka sonda do gazu? Mechanik mierzył mi sondę i wyszło, że jest dobra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sonda ma wiele do powiedzenia, a tez smigamna gazowni, wtrysk sprawdzony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrysk podobno dobry tzn wg mechanika, ja nawet nie wiem jak to się sprawdza. A co do sondy to nie jest to przypadkiem tak, że w instalacji gazowej I generacji sonda nie ma nic do "powiedzenia" ?

I jak jest z tym komputerem można się jakoś podłączyć do niego bez tych wtyczek?

 

A i jeszcze jedno, czasami jak mi samochód zaczyna gasnąć na gazie to nie mogę przekroczyć progu 4 tyś obrotów, dopiero po około 30s gazowania da się to przekroczyć. Nie jest tak zawszę, może co drugi raz jak mi zaczyna gasnąć auto.

Edytowane przez banzai54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności