Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Muszę wyminic olej silnikowy, wariant oszczędnościowy, ale nie po trupach. Chcę go zalać GM 10w40, lub GM 5W30 w obwodzie jest Durablend Diesel TDI 5W40 5W-40 5L VALVOLINE.

OO leję w proporcjach 80%, 20% ON. Czy fakt że autko jeździ na OO wpływa na wymianę oleju silnikowego na lepszy, czy nie ma to znaczenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opal ma wieksza temperature spalania wiec olej chyba tez sie predzej bedzie zuzywal.. ja zalalbym lepszy olej

 

i zapamietaj sobie:

"Lej wszystko co czyste, łącznie z opałem , by traktor twój pędził z pociągu zapałem.

Czystość paliwa czasem ważniejsza ku niechceniu, niźli czteropaka zapas na tylnim siedzeniu."

 

"pilnowac będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina twa potrzebuje go niezmiernie a wymiany oleju pilnowac będziesz bardziej niźli wierności kobiałki twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska niewielka niźli w dieslu twoim malutka usterka.

Olejem syntetycznym lej turbo-traktora ziomie ,bo minerałem poić go będziesz tylko na złomie."

Edytowane przez PrZeMoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, przyjemna anegdotka. THX za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki lac do passata b4 z 96 roku 1.9 tdi 90 koni z przebiegiem 280 kkm?????

bede bardzo wdzieczny za rade

nie mam ksiazki zadnej i nie wiem czym go zalali wczesniej :(

 

---------- Post added at 19:17 ---------- Previous post was at 19:16 ----------

 

kolega zalal mi mobil 10w40 jezeli dobrze pamiętam co o tym sadzicie????

Edytowane przez zeecik
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie dowiedziec, czy wymieniajac olej w pasacie, musze miec kanal, czy wystarczy podjazd (wjazd przednimi kolami) i czy pod takim katem, uda mi sie wymienic dobrze olej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym sie dowiedziec, czy wymieniajac olej w pasacie, musze miec kanal, czy wystarczy podjazd (wjazd przednimi kolami) i czy pod takim katem, uda mi sie wymienic dobrze olej ?
auto musi stać na poziomej powierzchni względnie w poziomie wisieć

wymienia się olej na rozgrzanym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym sie dowiedziec, czy wymieniajac olej w pasacie, musze miec kanal, czy wystarczy podjazd (wjazd przednimi kolami) i czy pod takim katem, uda mi sie wymienic dobrze olej ?

 

trochę gimnastyki ale da radę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, czy caly olej dobrze scieknie. Mam tez renie i w niej otwor spustowy jest z tylu miski olejowej, tak ze jak wjade na podjazd, to caly olej z miski idealnie scieka. Passat ma chyba taki otworek z boku miski (tylko nie pamietam czy z przodu czy z tylu miski patrzac od przodu samochodu), wiec moze wjechac jednym kolem na podjazd, aby go przechylic ?

Nie dysponuje niestety kanalem ani podnosnikiem, tylko podjazdem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Nie chciało się wam poszukać...szkoda.

Przyjdzie mod i będzie musiał posprzątać. Jest specjalnie wydzielony temat do oleju, jaki,gdzie i ile go wlać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności