Skocz do zawartości
ramtap

dudnienie silnika passat 1.9tdi avb

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam passata 1.9tdi avb z 2001r, od jakiegoś czasu coś 'dudni' w puszce filtr powietrza, auto nie traci mocy, mechanicy wykluczyli już pompowtryski, vag nie pokazuje błedów, pomiar ciśnienia w cylindrach też nic nie wykazał...o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź kolego złącze elastyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złącze powoli się rozsypuje, 'plecionka' rozpada się a w pobliżu jest trochę sadzy, mechanicy cały czas mi powtarzają że to nie ma nic wspólnego z 'dudnieniem' w filtrze i koniecznie chcą demontować głowicę ;/ dodam ze w okolicy silnika nie słychać żadnych metalicznych, niepokojących odgłosów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam właśnie coś podbnego jakby nasowe dudnienie w silniku AJM. Nie wiem czy należy się niepokoić czy nie. To mój pierwszy disel i może on tak pracuje. Poza tym zadnych innych objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krach_ns

czy oby nie tankowałeś na shelu v power diesel ?? Ludzie ja zatankowałem 2 razy, silnik po rozgrzaniu do 80 stopni na biegu jałowym zaczynał działać nierówno (siepało lewarek od biegów) i stawał się głośniejszy .,.... mechanicy mówili koło dwumasowe 2tyś, drugi poduszki po silnikiem, trzeci pompowtryskiwacze ,,,,,, miał troche racji bo to przez paliwo, V power z shela, zatankowałem na Orllenie verve i jak ręką odjął ... czyli wniosek, paski nie trawią V Powera (raczej pompwtryskiwaczew pasku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie wszystko jest jasne...zniszczona szklanka i wytarty wałek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki przebieg ma samochód? tak z ciekawosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu aż tak poważnie? Co tam się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy oby nie tankowałeś na shelu v power diesel ?? Ludzie ja zatankowałem 2 razy, silnik po rozgrzaniu do 80 stopni na biegu jałowym zaczynał działać nierówno (siepało lewarek od biegów) i stawał się głośniejszy .,.... mechanicy mówili koło dwumasowe 2tyś, drugi poduszki po silnikiem, trzeci pompowtryskiwacze ,,,,,, miał troche racji bo to przez paliwo, V power z shela, zatankowałem na Orllenie verve i jak ręką odjął ... czyli wniosek, paski nie trawią V Powera (raczej pompwtryskiwaczew pasku)

 

Mały OT - latam na Vpowerze i jest all ok, silnik ciszej i równiej pracuje. Ramtap współczucia ale ja już się przyzwycziłem do przygód z passkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebieg to 205 tys, na 99% oryginalny, odczytany w profesjonalnej firmie zajmującej się elektroniką samochodową oraz sprawdzony w stacji vw dzięki uprzejmości jednego z serwisantów...uki1906, nie wiem co się stało, w szklance była dziura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności