Skocz do zawartości
jelly55

kopci i bierze olej

Rekomendowane odpowiedzi

ABGAS werkstatt to blad zaworu egr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

---------- Dodano o 18:02 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:56 ----------

 

Za duże zużycie. Albo turbina puściła uszczelnienie, albo pierścienie, albo uszczelniacze na popychaczach zaworów.Jak turbina to sprawdzisz w wężach czy jest duzo oleju,troche zawsze bedzie chociaż wilgotno ale jak sie poleje to klops.Masła nie ma na korku,bo jak pójdzie pierscień olejowy to olej sie burzy tworzy masło,sprawdz odme. Wtedy ma nawet momenty w których potrafi sypnąć olejem przadnie. Utrata mocy to zawor N-89 czy 98, 87 jakiś już nie pamietam ale poczytasz to tu gdzies jest nazwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie rzecz w tym ze w rurach dolotu znajduje sie dosc plynny olej takie male klauze. Masla pod korkiem niema. Do pazdziernika musi wytrzymac podmienie turbo akurat mam od awx od olka_wroc na stanie i wywale egr i wtedy zobaczymy czy nadal bedzie ubywac olej. dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

To moze i ja sie podepne

Mianowicie mam taki problem: Przez około 5 minut po uruchomieniu zimnego auta , gdy przekrocze 2 tys. obr. to turbina zassie olej

Po upływie tych kilku minut wszystko jest ok.

Mój mechanik mówi ze to sie często zdarza

Pytani brzmi ,,,,czy mechanik ma racje??

Passat B5 1.9 tdi 90km.

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma racji turbo ma własny dopływ oleju i nie powinna łapać oliwy no ewentualnie ze sie juz kończy to wtedy będzie brała, ale to jest moje zdanie prosze mnie poprawić jeśli nie mam racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szakal

Witam.Auto zaczęło kopcić, i pobierać olej byłem pewny że to turbo, po wymianie zregenerowanej turbiny samochód miał praktycznie te same objawy. Wyczyściłem odmę z silnika i przed przejechaniem około tysiąca kilometrów przestał kopcić i brać olej.Było OK. Teraz już jemu to nie pomaga.Może problem jest w czymś innym. Więc proszę was o poradę.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem nie ma racji turbo ma własny dopływ oleju i nie powinna łapać oliwy no ewentualnie ze sie juz kończy to wtedy będzie brała, ale to jest moje zdanie prosze mnie poprawić jeśli nie mam racji

 

No mi sie tez tak wydaje ale chciałem poznac wasze zdanie

Dzieki za wypowiedz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności