Skocz do zawartości
Gość Turbo2

Nowy, kilka pytan...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Turbo2

Kupilem w Norymbergii sobie passata 1,9tdi 110PS 96r z października, bogate wyposazenie(skora, klima tempomat zmieniarka itd)

 

1. Przyciski radia nie swieca... (wyswietlacz swieci..) tak ma byc?

2. Pokretla nawiewow niektore nie swieca albo slabo... (znalazlem, ze to typowe i trzeba wymienic zarowki) Jaki koszt takiej zarowki i czy trzeba zamawiac w ASO

3. Mam lekko peknieta pokrywe (plastikowa) silnika, zdjalem zeby podkleic zywica

i zgubilem te 2 zaslepki na sruby mocujace pokrywe... Czy da sie to dokupic w aso ?

4. Troche pojawia sie nieprzyjemny zapach przy przelaczaniu AUTo/ECO... dzwonielem

do serwisu klimat. powiedzieli, ze za 160zl odgrzybia, wymiennia czynnik nasmaruja i przejrza.... Pomoze to ?? i czy to dobra cena ?

5. Czy podgrzewanie lusterek wlaczamy przyciskiem od grzania szyb??

6. Nie swieci mi lub przerywa zarowka od zapalniczki/popielniczi... Czy musze zdejmowac caly srodkowy tunel??

7. Niewiedziec czemu nie mam pilota w kluczyku, dziala domykne szyb itd ale planuje zakup pilota, Gdzie znajduje sie centralka sterujaca, lub jesli macie inny pomysl gdzie podpiac sie z zestawem z allegro (pilot z centralka, ma domykanie syb itp)

8. Planuje zakup czujnikow cofania, bez wyswietlacza (nie podoba mi sie) mam wersje sedan, gdzie zamontowac czujniki, pod czarna listwa czy nad??

 

Prosze o odpowiedzi...

 

fotki wrzuce po weekendzie.

wyglada swietnie, jest pelen oryginal, mam wszystkie ksiazki niestety nie omawiaja one niktorych szczegulow o kture pytam.

 

Dziekuje za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ad. 1. Wszystko powinno sie świecić. Przyciski na czerwono we wcześniejszych modelach na zielono. Są tam diody 3mm x 3mm

 

Ad. 2. Są żarówki i diody ale wszystko można kupić poza ASO. Oczywiście w ASO też lecz wiadomo - drożej. Wszystko można zastąpić diodami 3mm x 3mm lecz trzeba troszkę precyzyjnej pracy manulanej :)

 

Ad. 3. Oczywiście, można kupić zaślepki w ASO.

 

Ad. 4. Pomoże i będzie jak ręką odjął. Cena za taki kompleks to rewelacja !!! Inne punkty to za 199zł najtaniej to zrobią.

 

Ad. 5. Jeżeli nie masz oddzielnego przycisku grzania lusterek na boczku drzwi lub po przekręceniu przycisku lustra sie nie grzeją to może on być sprzężony z ogrzewanie szyby tylnej. Wtedy trzeba nacisnąć grzanie szyby.

 

Ad. 6. Nie trzeba demontować tunelu. Wyjąć popielniczkę i wszystko potem będizesz już wiedział.

 

Ad. 7. Masz nieorginalny alarm z funkcją domykania szyb. Trzeba tylko podjechać do elektronika od alarmów i dobrać pilota do istniejącego alarmu.

 

Ad. 8. Czujniki musisz montować W czarną listwę w sedanie. NAjlepiej kup nowe zastawy czujników firmy VALEO. Są świetnej jakości (nie chińskie), mają niewielkie gabaryty i nie mają fałszywych alarmó. Ponadto nie będziesz musiał ich malować tylko pozostaną czarne. Fabrycznie w sedanie czujniki są właśnie w tej czarnej listwie. Koszt tych czujników Valeo od 230zł do 430zł. Bywały w cenie 200zł na Allegro i kiedyś kupiłem dla jednego klienta. Dystrybutor gdzieś spod Bielska-Białej.

 

Pozdrawiam

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turbo2

ALE CZEMU W RADIU SWIECI SAM WYSWIETLACZ A PRZYCISKI NIE SWIECĄ...

 

I TA POPIELNICZKA RACZEJ NIE WYJDZIE, JEST WIEKSZA JAK DZIURA...

 

MOZE KTOS MA LINK DO FOTKI Z CZYJNIKAMI COFANIA, ZEBY PODEJZEC ROZMIESZCZENIE...

 

// CAPS ci sie zacial? Kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Bo pewnie coś się przepaliło i dlatego diody przycisków się nie świecą. To w sumie logiczne.

Popielniczka musi wyjść bo ona jest luźno osadzona i wystarczy ją pociągnąć do siebie.

 

Zdejmij sobie listwę tylnego zderzaka to zobaczysz otwory w miejscach ktorych montuje sie czujniki.

 

HHA

 

92_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turbo2

dzieki, cos wymysle z tym radiem narazie zarowki w nawiewach i w popielniczce, wyiagnac mozna jedynie ta czesc co sie oproznia a sama popielniczka ma wiksza obudowe jak dziura wiec raczej nie wyjdzie :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

HHA - w kazdym pasku pod listwa są otwory ?

Ja zdjąć listwę ( mam kombi )

 

Dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

W kombi oczywiście nie bo otwory na parktronic są zupełnie gdzie indziej. W kombi w fabrycznym zderzaku gdzie nie było montowanych czujników PDC nie ma otworów. Fabrycznie otwory w kombi są w specjalnej listwie dopinanej pod zderzak w miejsce tej czarnej istniejącej bez otworów. U mnie możesz zakupić taką listwę fabryczną pod PDC. Mam to w cenie 200zł. Średnica otworów 23mm więc musisz zakupić czujniki albo orginalne VAG lub Boscha lub takie, które mają kołnierz nieco większy niż 23mm. Nie kupuj chińszczyzny. Valeo do takiej fabrycznej listwy pod PDC też nie podejdą bo mają 18mm średnicy więc montaż musiałby być poprzez wiercenie otworów 5cm poniżej listew. Montaż + lakirowanie oczywiście takich nieorginałów. Orginały są czarne bo wchodzą w czarna listwę :)

 

Jak zdjąć listwy tylnego zderzaka to już kiedys pisałem i gdzieś to jest na forum. Poszukaj :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności