Skocz do zawartości
Gość mefyoo

Stabilizatory passat B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mefyoo

Witam, Passaty B3 mają to do siebie że przechylają się na zakrętach, Chce zrobić coś ze stabilizatorem, najlepiej było by oryginalny poddać obróbce cieplnej w celu utwardzenia. Może robił ktoś coś takiego ? gdzie to można zrobić i za ile, lub gdzie można kupić sportowy zamiennik, im twardszy tym lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno możesz kupić amortyzatory ZAK Sporting. Koszt to ok. 300zł/szt - Passat "siądzie" i będzie dużo sztywniejszy. Mój się prawie nie przechyla mimo, że (podobno) nie ma drążka stabilizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

a dlaczego ma siąść ?, tam idize tylko jeden sabilizator i jest z przodu z tyłu jest sztywna oś, a z tym drążkiem to niewiem o co chodzi. 300 pln to za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siądzie - czyli będzie niżej zawieszony. Między innymi dlatego mój się nie buja. 300PLN należy pomnożyć przez 4 amortyzatory :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

ale mi chodzi tylko o stabilizator, zawieszenie mam wpożo, sprężyny są twarde ale samochód itak sie przechyla, wina stabilizatora tylko i wyłącznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszeniak

mefyoo, do sztywniejszego stabilizatora powinny iść w parze sportowe spręrzyny i amorki bi inaczej nie potrzebnie usztywnisz nadwozie

 

sztywniejszy stabilizator moze być np w mocniejszej wersji sprawdził bym czy VR6 nie ma grubszego przypadkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy VR6 nie ma grubszego przypadkiem

Ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

kuczlaw, jestes pewien że VR6 ma sztywniejsze stabilizatory ? a niewiesz czy łączniki pasują z 1.8 ? albo mocowania łączników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mefyoo, były trzy rodzaje stabilizatorów 21mm, 22mm, 24mm a co do łączników to zależy jaki masz silnik bo nie ma w opisie a 1.8 mi nic nie mówi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszeniak

mefyoo, ostatnio sprawdzałem w instrukcji wszystkie powyzej 66kw i wszystkie kombi mialy 24mm niestety nie bylo tam nic o VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

1.8 ABS montowany wg katalogu od 93 roku jednopunktowy wtrysk Bosh mono jetronick (czy jakoś tak to sie pisze), nadwozie kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Larry
Witam, Passaty B3 mają to do siebie że przechylają się na zakrętach, Chce zrobić coś ze stabilizatorem, najlepiej było by oryginalny poddać obróbce cieplnej w celu utwardzenia. Może robił ktoś coś takiego ? gdzie to można zrobić i za ile, lub gdzie można kupić sportowy zamiennik, im twardszy tym lepszy.

 

Witam miałem ten sam problem ale wystarczyło że wstawiłem amorki gazowe firmy Nk

Teraz już nie zwalniam na zakrętach :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

ponoć gazówki nie są na nasze drogi, niektóre olejowe roku nie wytrzymują to co pomyśleć gazowe, ile taka przyjemność kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Larry
ponoć gazówki nie są na nasze drogi, niektóre olejowe roku nie wytrzymują to co pomyśleć gazowe, ile taka przyjemność kosztuje?

 

Gazowy kosztował mnie 1 szt 240zł wiec jeszcze ujdzie.co do amorków olejowych miałem owe założone na przodzie i po 3 latach nie było zadnych śladów wycieku oleju.Podczas jazdy na nie równej drodze słychać tylko "syczenie"przelewający sie olej to wszystko.

 

Mam pytanie.ma ktoś dojście do pompki pneumatycznej w przystepnej cenie.chodzi o centralny zamek bo moja sie spaliła :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
Na pewno możesz kupić amortyzatory ZAK Sporting. Koszt to ok. 300zł/szt - Passat "siądzie" i będzie dużo sztywniejszy

 

to ze bedzie sztywniejszy to prawada :ok: ale sama wymiana amorkow nie powoduje ze auto "siada" :cisza:

 

za siadanie tylko i wyłącznie odpowiedzialne sa spręzyny!!! :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie za to sa odpowiedzialn esprezyny ja swojego zrobiłem ze za palca bardzo nie wsadze pod nadkole ale jezdzi super:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności