Skocz do zawartości
luk_tor

rozbiórka domu - koszta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy może ktoś rozbierał dom i wie jakie mogą to być koszta (rozbiórka i wywóz)? Dom mam z cegły, 120m2 powierzchni użytkowej, podpiwniczony (głębokie fundamenty bez wylanej podłogi) i dach pokryty azbestem (to usuwam przed rozbiórką i wiem ile będzie kosztować). Jakie warunki trzeba uzgodnić z rozbierającym - co najlepiej spisać w umowie?. Może miał ktoś jakieś doświadczenia?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Edytowane przez luk_tor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź, przeglądałem trochę internet ale są bardzo duże rozbieżności cenowe, jedni piszą że za darmo ktoś rozebrał (za materiał) inni że kosztowało 10000zl. Mi się nie spieszy bo mam pozwolenie na rozbiórkę bezterminowe i próbuje zaczerpnąć informacji o kosztach i aspektach prawnych (umowa, utylizacja itd) gdzie się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dać ogłoszenie oddam cegłe itd... a za fundament i dach i tak trzeba zapłacić no chyba, że ktoś sobie drewno z konstr. zabierze gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest właśnie znależć kogoś kto rozbierze dom za materiał czyli nie dokładasz do interesu a budynek rozebrany. A jest sporo osób które potrzebują cegieł.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej jest właśnie znaleźć kogoś kto rozbierze dom za materiał

 

Zamieszczę ogłoszenie na allegro (''za symboliczną zł'') i zobaczę czy będzie odzew, może ktoś z forum zainteresowany (dom w okolicach Torunia)?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczę ogłoszenie na allegro

... i daj do lokalnej gazety - myślę że prędzej ktoś się znajdzie przez lokalną prasę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaką masz tą cegłę , ale jak dobrej jakości to jeszcze na tym możesz zarobić , jak się dobrze zakręcisz

, stara cegła jest w cenie, co do ogłoszeń :anonse, nowości i banner na domu.chętni znajdą się i to szybko.

jak chcesz cenę za rozbiórkę kompleksową to zadzwoń do Em-Tech ' u (dawny Mulski)

tanio nie będzie : http://www.emtech.pl/

 

 

BTW: napisz mi w kórej części torunia ten dom,

 

 

 

Napisał andrzej0305

Najlepiej jest właśnie znaleźć kogoś kto rozbierze dom za materiał

 

Zamieszczę ogłoszenie na allegro (''za symboliczną zł'') i zobaczę czy będzie odzew, może ktoś z forum zainteresowany (dom w okolicach Torunia)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom jest w miejscowości Służewo koło Aleksandrowa kujawskiego (przez poligon do Torunia chyba 10km albo 20 normalnie), jest cały nie rozbierany przy drodze głównej jak by ktoś był zainteresowany.

 

http://allegro.pl/item616865853_dom_do_rozbiorki_cegla_bez_dzialki.html

stary dom 1.jpg

stary dom2.jpg

Edytowane przez luk_tor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob jakas reklame na domu ze oddasz cegle za darmo i nr telefonu, ktos pewnie sie znajdzie. po rozborce cegiel szukaj przypadkowych operatorow w pracy :)

 

nie zdzon odrazu do firm bo nie oplaca sie. operatorowi i kierowcy dasz dobra cene i wszyscy beda zadowoleni. oni zarobia, Ty zaoszczedzisz. pracuje w tym fachu wiec jak ktos cos takiego proponuje to wszystko da sie zalatwic

 

na aukcji napisales ze cegla w zamian za wywoz. moze to nie wypalic bo wywoz moze kosztowac tyle co zakup takiej cegly i w dodatku bez meczenia sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki za sugestie, poprawie aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcioskinny

ja rozbierałem niedawno taki domek w Łodzi, koszta wywóz papy z dachu 500zł , wywóz gruzu 250zł MAN HDS sam sobie ładował to jest bardzo ważne żeby miał HDS, zapłata robotnikom 7000zł za rozbiórke, w sumie zostało wywiezionych 14 Man po 250zł każdy i jeden za 500 z papą i deskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zlot tam zrobimy, biba będzie ostra, chata się rozsypie, każdy do passata po 5 cegieł i działka czysta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może zlot tam zrobimy, biba będzie ostra, chata się rozsypie, każdy do passata po 5 cegieł i działka czysta

 

Martwie się o resztę nieruchomości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) zawsze jakieś rozwiązanie. Na razie mam 2 oferty - za jedną w granicach 4000zł (koleś weźmie wszystko łącznie z wykopaniem fundamentów) a druga to w cenie załadunku ale to nie jest jeszcze pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności