Skocz do zawartości
zawito

sterowanie automatem przez VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wydaje mi się, że kiedyś był taki opis na forum ale nie mogę znaleźć :583:.

Chodzi mi o opisy bloków w VAG do sterowania skrzynią automatyczną. Chciałbym zmienić nieco charakerystykę pracy skrzyni tak aby silnik pracował na wyższych obrotach. Wiem, że tak jak jest to ma być, przy spokojnym przyspieszaniu biegi zmieniaja się przy 2000 obr/min a przy zdjęciu nogi z gazu kolejne redukcje następują przy ok. 1200 obr/min. Trochę mnie to wkurza bo jak trzeba przyspieszyć to się kolebie jakby sie dusił, jak nim chodzę w trybie Tip-Tronic to wszystko działa elegancko.

Mozna jakoś podnieść cały zakres o np. 400 obr/min ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz "chmurke" dostepna przy kodowaniu to VAG to zmienia. ja mam DSG i zmienia biegi na ponad 2tys, tez mnie to denerwowalo. W Touarego VCSD dopiero mial opcje kodowania skrzyni, poprzednie wersje VAG-a nie mialy. Ale do Tourana nie ma nadal nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę mnie to wkurza bo jak trzeba przyspieszyć to się kolebie jakby sie dusił

Więc twój problem musi być tkwić gdzie indziej.

Mam dokładnie tego samego paska co ty w automacie i gdy mu sie wdepnie to leci aż miło.

Co pare dni tylko łapie tylko dziury w mocy ale to chyba przez turbo. Musze jechać na czyszczenie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mój też leci jak trochę mocniej wdepnę, poprostu jak jadę w korku tak powoli to wydaje mi się, że za szybko zmienia bieg. Ponadto mam problem z głosną pracą auta i lekkimi wibracjami i przez to pewnie też mnie to irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no mój też leci jak trochę mocniej wdepnę, poprostu jak jadę w korku tak powoli to wydaje mi się, że za szybko zmienia bieg. Ponadto mam problem z głosną pracą auta i lekkimi wibracjami i przez to pewnie też mnie to irytuje.

 

Pojezdzij troche zwawiej to i skrzynia przez pewien czas dostosuje sie do takiej pracy i bedzie zmieniac biegi na wyzszych obrotach, Lecz jak bedziesz zamulam to znow zacznie zmieniac na nizszych.. Takze pomoc chwilowa tylko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojezdzij troche zwawiej to i skrzynia przez pewien czas dostosuje sie do takiej pracy i bedzie zmieniac biegi na wyzszych obrotach, Lecz jak bedziesz zamulam to znow zacznie zmieniac na nizszych.. Takze pomoc chwilowa tylko..

 

Stifii...sugerujesz że nasze tiptrony są troszkę inteligętne i zapamiętują styl jazdy??

Bo ja też mam takie wrażenie ale nie pewność....

Jak zapamiątuje to na jaki czas??co zaobserwowałeś??

Ja zrobiłem swoim dopiero 5tyś km i też wydaje mi się że jak mu powciskam to szybciej zmienia i wyżej....

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stifii...sugerujesz że nasze tiptrony są troszkę inteligętne i zapamiętują styl jazdy??

Bo ja też mam takie wrażenie ale nie pewność....

Jak zapamiątuje to na jaki czas??co zaobserwowałeś??

Ja zrobiłem swoim dopiero 5tyś km i też wydaje mi się że jak mu powciskam to szybciej zmienia i wyżej....

pozdrawiam

Rafał

 

Tak dostosowywuja sie do stylu jazdy kierowcy. Lecz nie na dlugo. jak np przegonisz ostro autko to ze mimo jedziesz spokojnien to on przeciaga gdzies tak powyzej 3,5tys aby zmienic bieg. Nawet VAG'iem mozna sprawdzic gdzies na forum audi czytalem ze pokazuje jaki jest mniej wiecej styl jazdy oczywiscie w liczbach od 0 do ilus tam. I liczy wyrazaja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności