Skocz do zawartości
pawel23sp

Dziwne zachowanie ABS-u :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Po przeszukaniu forum nie znalazłem nic, co by odpowiadało temu co dzieje sie z moim autem. Otóż od kilkunastu już dni podczas hamowania, gdy prędkość oscyluje już w okolicach 10-15km/h nagle słychać jak zaczyna pracować pompa od ABS-u i daje się to odczuć na pedale hamulca, który podczas załączenia się pompki na ułamek sekundy robi się miękki po czym wraca do normy, a pompka pracuje nadal, aż do momentu zatrzymania się auta. Dodam że samo hamowanie jest jak najbardziej w normie i nie świeci się zadna lampka, która informowała by o jakiejś niesprawności. Systemy ABS ESP działaja poprawnie. Ma ktoś jakiś pomysł??? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo i myślałem ze może cała centralka sterowania ABS lub zle ustawiony czujnik od abs ów na razie się przyzwyczaiłem ale sam już nie wiem gdzie jest wina ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze wam poszukać trochę bo temat już pojawiał się wiele razy... a i w instrukcji passata jest coś na ten temat.

 

EDIT: na 7 stronie jest coś o samo teście..

04.jpg

Edytowane przez Slay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze kilka dni temu podczas normalnego hamowania wszystko było ok. Jak nie doprowadzałem do sytuacji ekstremalnych nie wiedziałem że jeżdżę autem wyposażonym w ABS. Skąd ta nagła zmiana skoro wszystko (niby) jest ok????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem post wyżej

 

Radze wam poszukać trochę bo temat już pojawiał się wiele razy...

 

i na pewno znajdziesz przyczynę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątek i tak pewnie wyląduje w koszu, tu jest rozwiązanie KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności