Skocz do zawartości
Gość mmateusz88

Sprzedaje auto sprowadzone z niemiec, zarejestrowany w polsce (tymczasowe pl tablice)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mmateusz88

WItam,

proszę o poradę jak dokładnie ma wyglądać tranzakcja, jakie papiery mam mu dać, a jakich nie muszę...

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adaho997

kolego po kolei

Ty sprzedajesz ?????

kiedy auto było zarejestrowane ???

jakie posiadasz do niego dokumenty ???

czy jest zarejestrowane na Ciebie ???

kiedy je Ty nabyłeś i zarejestrowałeś ????

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to,ze kolega chce sprzedać auto sprowadzone z niemiec,które obecnie jest na "próbnych" blachach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekazujesz:

 

tymczasowy dowód

dowód opłaty OC

dowód opłaty recyklingowej

kartę pojazdu

 

Dobrze jest wpisać do umowy dokumenty które przekazujesz wraz z pojazdem... A transakcja wygląda dokładnie tak samo jakbyś sprzedawał pojazd zarejestrowany na stałe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem że jak zarejestrujesz auto z zagranicy musisz je mieć conajmiej 6 miesięcy nie wiem czy to jest dalej aktualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieć nie musisz, tylko jak masz krócej to jest domyślnie "sprowadzone w celu dalszej odsprzedaży" i chyba należy jakiś podatek zapłacić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałem że jak zarejestrujesz auto z zagranicy musisz je mieć conajmiej 6 miesięcy nie wiem czy to jest dalej aktualne
Dobrze słyszałeś.
chyba należy jakiś podatek zapłacić...
Andrzeju nie chyba tylko na pewno. No chyba że ktoś będzie jeżdził na twoich dokumentach przez pół roku ale wiadomo czym to grozi w razie kolizji. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel sprzedał autko sprowadzone z niemiec 2 miesiące po zakupie.

Jak dobrze pamiętam po jakimś czasie "celniki" zawineli go do siebie.

W UC załatwia się zaświadczenie o zwolnieniu z opłat i właśnie w przypadku sprzedarzy przed upływem 6 miesięcy żądają zapłaty tegoż zwolnienia bo autko nie zostało sprowadzone na potrzeby własne. Podobno w takim przypadku nasz portfel robi się bardzo chudy, nie jestem pewien ale dodatkowo jakieś koszty czy kary się płaci ale tego to już nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oni tam jakoś inaczej wszytko liczą bo uważają że sprowadziłeś na handel itd i wiesz żebyś za dużo nie zarobił to ci dowalą

 

mmateusz88 proponował bym ci zadzwonić do urzędu celnego albo skarbówki i dowiedzieć się jak to jest żebyś się nie przejechał na sprzedaży tego auta

Edytowane przez robert270111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję Urządy czepiają się jak ktoś sprzedaje co chwilę auta które rejestruje w Polsce. Jak zarejestrujesz jedno auto i chcesz je sprzedać to nie powinno być problemów i nie musisz czekać 6 miesięcy, takie przepisy dotyczą handlarzy z zarejestrowaną działalnością. A co do dokumentów jakie musisz przekazać - mówiłeś, że autko ma próbne blachy, czyli podejrzewam, że próbny dowód i czekasz na kartę pojazdu tak? Osobiście wydaje mi się , że musisz odebrać "twarde" dokumenty i blachy żeby sprzedać furę...choć mogę się mylić:D bo nie handluję autami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co się orientuję Urządy czepiają się jak ktoś sprzedaje co chwilę auta które rejestruje w Polsce. Jak zarejestrujesz jedno auto i chcesz je sprzedać to nie powinno być problemów i nie musisz czekać 6 miesięcy, takie przepisy dotyczą handlarzy z zarejestrowaną działalnością. A co do dokumentów jakie musisz przekazać - mówiłeś, że autko ma próbne blachy, czyli podejrzewam, że próbny dowód i czekasz na kartę pojazdu tak? Osobiście wydaje mi się , że musisz odebrać "twarde" dokumenty i blachy żeby sprzedać furę...choć mogę się mylić bo nie handluję autami

 

Niestety kolego nie masz racji, nie ważne kim się jest, ścigają tak samo. Kumpel pierwszy raz kupił autko z zagranicy, sprzedał (nie wiedział że nie może) i niestety przejechał się na transakcji. Nie chciał powiedziec ile musiał zapłacic ale dużo i przestrzega wszystkich przed takimi manewrami. Dodam że autko już miało twardy dowód.

Edytowane przez Grypsik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety kolego nie masz racji, nie ważne kim się jest, ścigają tak samo. Kumpel pierwszy raz kupił autko z zagranicy, sprzedał (nie wiedział że nie może) i niestety przejechał się na transakcji. Nie chciał powiedziec ile musiał zapłacic ale dużo i przestrzega wszystkich przed takimi manewrami. Dodam że autko już miało twardy dowód.

 

dokładnie :)

każdy płaci, jeśli jest to krócej niż 6 m-cy od nabycia

vat 22% od kwoty sprzedaży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać, że US może nałożyć jeszcze karę skarbową do 5000 zł. takie są przepisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adaho997

jeżeli sprzedasz auto na umowie taniej jak wyszedł CIĘ zakup z kosztami rejestracji to nikt nie ma prawa nic zrobić

np zakupiłeś 20 marca VW Passata 1999r 1,9 TDI za 4000 euro kurs z tego dnia 4,70 = 18800 pln + udokumentowane koszta zarejestrowania co daje nam kwotę ~~20000pln

i po miesiącu sprzedasz to auto za 18000 PLN to z jakiej racji masz zapłacić karę lub podatek

czy zarobiłeś na tym aucie ????

a jeszcze jedno jeżeli chodzi o trzymanie auta tzw pół roku

to w tym przepisie chodzi o to że jeżeli sprzeda się auto z zyskiem i przekroczyło się okres posiadania auta przez sześc pełnych miesięcy (licząc od pierwszego danego miesiąca po dacie zakupu) to nie masz obowiązku zapłacenia podatku od wzbogacenia

 

nie mam przepisu który nakazuje trzymać auto zarejestrowane (zakupione czy w Polsce czy za granicą) przez minimum pół roku.

 

---------- Post added at 11:48 ---------- Previous post was at 11:46 ----------

 

dokładnie

każdy płaci, jeśli jest to krócej niż 6 m-cy od nabycia

vat 22% od kwoty sprzedaży

 

ale żeś sobie wymyślił ha ha

poproszę o podparcie przepisami skarbowymi !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności