Skocz do zawartości
arekmalisz

Głuchy bass KFC-1762 tri-axial 17cms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacznę od tego ze jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o car audio ....

No ale coś mnie ruszyło żeby zmienić stare głośniki na coś nowszego nie drogiego i prostego w montażu... wiec wybrałem sobie głośniczki kenwood'a 4x kfc-1762 tri-axial , jeśli chodzi o moc to chyba 35 RMS i 200 peek power max.

 

wybrałem te głośniki tylko dlatego żeby nie zmieniać radia i bawić sie w podpinanie wzmacniacza, miała być to prosta robota która odmłodziła by troszkę mój system Audio...

Niestety nie dokona jestem zadowolony z BASSu jaki dają te głośniki.

 

Mianowicie gdy podglosnie radio głośniki dają tak jakby głuchy BASS ( nie ma takiego uderzenia)na początku myślałem ze to wina radia które nie daje wystarczającej mocy wiec kopiłem sobie radio Kenwood KDC-W4031 Car CD/ MP3

Built-In Amplifier RMS Power4 x 30 Watts RMSBuilt-In Amplifier Power4 x 50 Watt

Niby coś się poprawiło ale dalej słyszę ten głuchy bass i zdaje mi się ze oryginalne głośniki portalowy wydusić z siebie więcej bassu niz te nowe ....

 

Myślałem nad zmiana głośników z 3 drożnych na 2 np...Alpine SXE-1750S

peak power of 280W and an RMS 40W bo wyczytałem na forum ze 2 drożne są niby lepsze od 3 ale ze nie znam się na tym wcale więc proszę was o pomoc !!!!!

 

Co mogę z tym zrobić czy muszę wstawiać Wzmacniacz jeśli tak jaki polecacie do tego sprzętu...

Czy dało by rade obejść bez wzmacniacza ????? Proszę o wasza pomoc ... z góry dziękuje i przepraszam za Błędy ort Arek :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdz czy głosniki nie chodzą w przeciwfazie

2. przed wyborem bylo pytac o głosniki, bo 3drozne raczej fajnego basu nie dają i do tego jeszcze kenwood

3. wygłusz drzwi to moze się poprawi

4. ew. sprzedaj i kup odseparowany zestaw, ale nie alpine ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o przeciwfaze to sprawdzałem te + i - wszytko dobrze podłączone ...

Jakie głośniki polecasz 2 drożne sa lepsze???? dlaczego nie alpine ???? i co to znaczy zestaw odseparowany ... jeśli mógł byś mi to wytłumaczyć jakoś łopatologicznie :) dzieki Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o przeciwfaze to sprawdzałem te + i - wszytko dobrze podłączone ...

Jakie głośniki polecasz 2 drożne sa lepsze???? dlaczego nie alpine ???? i co to znaczy zestaw odseparowany ... jeśli mógł byś mi to wytłumaczyć jakoś łopatologicznie dzieki Arek

 

jesli ma byc nie drogo to polecam signaty H16

zestaw odseparowany to glosnik i tweeter do tego zwrotnica

czyli glosnik do basu i osobno ,,cykacz ,,do sopranu

Edytowane przez kris22bln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris22bln dzieki ale te signaty H16 - ciezko bedzie znalesc w Anglii .... moze jakies inne propozycje ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam, że jeżeli nie chcesz wydawać sporej kasy na cały sytem audio(nowe głośniki, wzmacniacz, kable itp.) to nie warto zmieniać orginalnych głośników. uważam, że radzą sobie bardzo dobrze. za małe pieniądze nie kupisz niczego co mogłoby lepiej od nich grać, ale jeżeli chcesz cos kupować to zerknij na to:

 

http://www.allegro.pl/item613390318_sony_xs_ha1727_nowosc_gw_24m_gliwice_skle.html

 

http://www.allegro.pl/item596273115_jbl_gt5_652_652_gwarancja_pl_nowe_sklep_f_vat.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci zaproponował coś takiego ;) kumpel ma u siebie w astrze tylko 2 takie w przednich drzwiach (120 RMS ;) ) i tak "sypią" basem jak mało co :) i sądze że 3 lub 2drożne głośniki w drzwi się nie nadają.

 

http://allegro.pl/item622558544_woofery_165mm_nisamowite_dax_car_audio_gwarancja.html

 

http://allegro.pl/item613212351_dax_markowe_13cm_160w_2_sztuki_midbass_gwr24_0443.html

item622558544_woofery_165mm_nisamowite_dax_car_audio_gwarancja.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sądze że 3 lub 2drożne głośniki w drzwi się nie nadają.

dokladnie, nie tyle co sie nie nadaja, tylko to bez sensu, wysokie wowczas graja Ci w kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności