Skocz do zawartości
Gość Jebas

Brak 5 biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jebas

Nie moge włączyć 5 biegu wszystko dobrze chodziło i nagle nie ma 5 biegu jak chce włączyć 5 to wskakuje 3 Przy prubie włączenia 5 niema zgrzytu ani nic tak jagby skrzynia była 4 biegowa.Mam Passata B2 1991 1.6TDI Jak ktoś wie co to może być to prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z tego rocznika to masz paska B3 z silnikiem 80KM.

Może to kwestia regulacji i/lub wymiany tulejek, spróbuj piątkę włączyć bezpośrednio pod maską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie był problem z wrzucaniem biegów, winne okazały się linki wybieraka - trzeba było je wymienić. Spróbuj zrobić to o czym mówi kolega, jeśli to pomoże, przydałaby się druga osoba: 1 rusza lewarkiem zmiany biegów, druga patrzy czy te linki się bardzo uginają (zbyt duże ugięcie linek utrudnia lub nawet uniemożliwia zmianę biegów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek66

Kolego może to być bardzo prozaiczna sprawa.W moim pasku po prostu pod dźwigienkę wychodzącą ze skrzyni biegów dostał się przewód idący do rozrusznika. Można to sprawdzić w ten sposób ,że ktoś będzie Ci wkładał 5 klub 3 a Ty patrz na skrzynie biegów co się dzieje. U mnie ta się stało pod dużym pochyle pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopie troche temat zeby niezakładac nowego.

otóż brak piatego biegu, niejest to wina regulacji, ani lewarka. Recznie jak chce zapiąć 5 bieg na wybieraku w skrzyni to sam wybierak niepodciaga sie na tyle wysoko zeby wrzucic piątke, tylko wchodzi trójka.

 

czeka mnie wymiana skrzyni czy samego wybieraka ??

i co zrobic jesli wybierak niechce wyjsc po dobroci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wymiany wybieraka bo to mniejszy koszt.. mówisz że nie chce wyjść... przecinak w rękę i młotek.. zresztą przeczytaj:

http://forum.vw-passat.pl/threads/84108-Wybierak-biegow-Prosba-o-porade?p=1328598&viewfull=1#post1328598

http://forum.vw-passat.pl/threads/70158-Wybierak-skrzyni-jak-wyciagnac?p=714265&viewfull=1#post714265

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności