Skocz do zawartości
Bronc

Temperatura gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam forum i widze że jest tu kilku fachowców od gazu. Mam problem w moim golfie 1.6 APF, mianowicie czasem przy ruszaniu zgasnie na gazie. Nie wiem czy nie jest to wina temperatury gazu. Mierzylem ją u mnie na węzu 5 cm od parnownika i mam 60 stopni. Natomiast mierzylem w tym samym miejscu u dwoch kolegow i maja po 40 stopni. Oczywiscie jest to temperaura gdy auto jest rozgrzane juz. Czy moje problemy moga byc spowodowane tak wysoka temperatura i jak ja moge probowac obnizyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rikardo

Ztego co wiem im wyższa temperatura gazu przy parowniku tym leprze przyswajanie gazu i spalanie.Bardziej bym obstawiał na złą regulacje parownika.Ustawienie dopływu powietrza i sprężystości membrany (jest odpowiedzialna za szybsze odbicie gazu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz sekwencje to sterownik powinien wprowadzić korektę po temperaturze( wyższa temp wydłużenie czasu wtrysku) jeśli komponenty instalacji i ustawienia . sa w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co masz pod maską,ja jednak obstawiam zabrudzoną przepustnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica czyściutka jak malina, już właściwie problem rozwiazalem. Trafilem do swietnego gazownika, ktory ustawil mi ten gaz (mam BRC sequent 24) ale powiedzial ze rewelacji z tego i tak nie bedzie, i trzeba by staga 300 mu wrzucic i by latalo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że masz pomarańczowe wtryski i silnik z 1,4 lub 1,6.Pospolicie zalewa ci tak jak to bywa z tymi wtryskami(są zbyt wydajne do tego silnika).Napisz czy się mylę?NIe chodzi tu o to aby wymieniać tylko o to by chodziło.A gazownik poprostu zna się tylko na stag-u(aktualnie trwa promocja hehehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pomarancz i 1.6. To co mam z tym zrobic zeby dzialalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień na niebieskie mniej wydajne a problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności